Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás előtt állunk, a...

Lakásvásárlás előtt állunk, a foglalóval van gondunk, ötletek?

Figyelt kérdés

Na szóval a helyzet. Már 2 hónapja megy a huza-vona, kinéztünk egy lakást a neten, 2 hét múlva sikerült megnézzük... a helyzet, hogy albérlő lakott(lakik) benne, aki megszabta, hogy 3 havonta 1 alkalommal lehet lakást nézni... na mindegy, kivártuk, megtetszett, pár nap alatt eldöntöttük, hogy megvennénk. Fundamentánál veszünk fel hitelt, így a funda értékbecslője jött ki. Itt kezdődött a baj. Meg volt beszélve, az albérlő mégsem engedte be... ez nekem 22.850ft-ba került (volna, ha nem lennénk jóban...). 1,5 hét múlva újra kijött egy másik, sok kérés után, most jött az eladó is. Be tudtak menni, 2 nap múlva meg is jött a válasz, hogy meg tudjuk venni. Viszont mivel ilyen az albérlő, felajánlottuk, hogy bontsa fel a szerződést, mi beköltözünk addig, hogy ne neki kelljen a rezsit kinyögni (többször említette, hogy nem szívesen adta ki, de nem tudta fenntartani). Ebben meg is egyeztünk.


Viszont mi eddig egy fullosan berendezett albérletben laktunk, semmi berendezésünk nem volt, így most sos mindent meg kell vennünk. Ami ugye nem 2ft. Ha nem költöznénk, hanem majd csak ha megkapjuk a pénzt, akkor nem lenne probléma, de most így, az illetékekkel együtt minden forintunk elmegy.

Az eladó meg MOST találta ki, hogy neki foglaló kellene... eddig ilyet nem említett, örült, hogy nem neki kell fizetni a rezsit.


Most ilyenkor mi van?? Ha közli, hogy enélkül nem adja el a lakást, akkor meg vagyunk lőve, mert ezt az albit már felmondtuk. Ha esetleg maradhatnánk itt, akkor meg neki kellene fizetni a dec-jan. rezsit.


Mit mondjak neki? Tudnátok észérvekkel segíteni?

Szerintem valamelyik gyerek ültette a bogarat a fülébe. 3an gyerekek örökölték a lakást, neki meg haszonélvezete van. Szóval valószínű nem az ő agyszüleménye...


Örülnék, ha tudnátok valamit írni, hogy mit mondjak...

Jövő szombaton írnánk amúgy az adásvételit...


2014. nov. 26. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mivel lakást akartok venni, felteszem már beszéltetek ingatlannal foglalkozó ügyvéddel. Vele kéne konzultálni, mégiscsak ebből él.
2014. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Na akkor most mondom én, hogy ez nem pálya. Azonnal elfelejteni és maradni ott ahol vagytok. Ami így indul, az még bajosabb lehet a későbbiekben. jelenleg 3 ismerősömnek van "problémás" ingatlanügylete magyarországon és elmondás alapján valahogy mindegyik így kezdődött. Megegyeztek, aztán jöttek az újabb és újabb feltételek, követelőzések, míg végül pereskedés lett mindegyik esetben. Egyik esetben az ügyvédet is lefizették (megegyezés után és bírósági szakasz alatt is), szóval olyat kell választani lehetőleg, aki ismerős közeli. Szóval erre az egészre csak egy válasz van. Ha így, akkor viszont látásra és teljesen mindegy mit reagál, hogy "jó, akkor mégsem, vagy akkor így meg így", ne... keressetek másikat, ha nem szeretnétek elveszteni a pénzeteket. Bíróságra járni idő és pénzigényes mulatság, ráadásul nagyon könnyű megkenni az embereket. Hátra arc! Ez az én véleményem. :)
2014. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

az ügyvéd ismerős, szóval ő a "mi oldalunkon áll". Csak ilyen aprósággal nem akarom keresni. AZ a helyzet, hogy eléggé tesze-tosza ez az eladó, nem hinném, hogy ilyesmire lenne esze... ha aláírják az adás-vételit, onnan már nem lehet gáz, nem?

Én sajnos nagyon nem vagyok képben ezekkel, ez az első lakásvásárlásunk

2014. nov. 26. 18:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, ki kell egészítenem a dolgot. Most olvasgattam vissza és rájöttem mit felejtettem el. A legfontosabbat kihagytam... Szóval szóban megegyeztetek, mely után felmondtátok az albérletet. Ezek után ők foglalót kérnek, ami jogi szempontból egyoldalú szerződésmódosításnak minősül. Ja, hogy nincs szerződés? A szóbeli megállapodás is szerződésnek minősül jogilag, tehát ezen ne is rágódjatok.

Tehát adott egy szerződés, melynek teljesítése előtt az eladó egyoldalúan módosította a szerződést, melynek során titeket kár ért. Hiszen ha nem fogadjátok el, akkor 2 havi rezsit ki kell fizetnetek nekik.

Mondjátok le és ismertessétek velük a jogi tényeállást. Amennyiben polgári peres útra terelik a dolgot, benyújtjátok a kárigényt. Pontosan ezért van az, hogy lakásvásárláshoz DIKTAFONNAL kell érkezni, ügyvédhez, eladóhoz, közvetítőhöz (mindenhová) és a teljes beszélgetés hanganyagát RÖGZÍTENI. Minden esetben legyen minimum még egy ember, aki tanuként mellettünk állhat, hogy megerősítse az elhangzottakat. Sajnos ma már csak így szabad üzletet kötni és sok esetben még ez is kevés...

2014. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha az "eladó"-nak csak haszonélvezete van a lakáson, akkor nem is adhatja el, és foglalót sem kérhet. Bérbe adhatja, de eladni nincs joga. Eladók csak a tulajdonosok, a gyerekei lehetnek. Az ügyvédnek ezt tudnia kell.
2014. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

"a regisztrációt követő 3 napban 5 percenként írhatsz hozzászólást"... Sorry


Szóval az utolsó válaszoló is leírt egy fontos szempontot. 3 Tulajdonos... Amennyiben kifizetitek a foglalót és kiderül utána, hogy akármelyik a fennmaradó két tulaj közül nem szándékozik eladni a lakást, akkor buktátok a foglalót, buktátok a lakást, buktátok a hitelt. Persze lehet pereskedni ebben az esetben is, de ők arra fognak hivatkozni, hogy nem teljesítettétek időben a foglaló befizetését,a mi persze légből kapott, de ők majd kiállnak egymás mellett és a bíróság is egyértelműen nekik ad igazat. Hiszen mindig az a szerződésszegő, aki hamarabb szegi meg (a gyakorlat ezt mutatja, hiába szegte meg az alperes "is" a szerződést)... Ráadásul azt is meg kellene nézni, hogy pontosan kinek a nevére is van bejegyezve a lakás, kinek van még haszonélvezeti joga, van e hitel, egyéb tartozás a lakáson stb...

2014. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem kell túlbonyolítani.


A foglaló lakásvásárláskor a világ legtermészetesebb dolga. Viszont nem kell feltétlen nagy összeg, pár százezer forint. Ne vegyetek mondjuk meg egy tűzhelyet addig vagy egy ágyat (csak egy matrac a földre), ki lehet bírni azt a pár hetet amíg rendeződik a hitel.


A foglaló átadása előtt / egyidőben pedig MINDEN TULAJDONOS eladási szándéknyilatkozatot tesz, meg is egyeztek a vételárban és már ezeket szerződésbe is foglaljátok. Ezt az ügyvédednek tudnia kell!

2014. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az tiszta, hogy a nő csak haszonélvező, a 3 gyerek a tulaj, az árat ők megbeszélték.

A rezsis részt itt félreértetted, nem nekünk kell a rezsit fizetni akkor, hanem neki, amit ő nem tud kifizetni, a foglalóból maximum, így rosszabbul jár, mintha nem kérné a foglalót, mert így a teljes vételár megmarad neki, a rezsit meg mi álljuk...


Mi férjemmel ketten voltunk, ők is ketten az egyik gyerekkel.


Az biztos, hogy nem fogok fizetni is, meg költözni is...

de akkor ezek szerint már nem nagyon tud keresztbetenni, ha el akarja adni, nem? már 5-6 éve árulják, itt elég nehéz vevőt találni rá.

Férjem szerint most ezt csak így hirtelen kitalálták, mert karácsonyra kéne a pénz, de ha masszívan elzárkózunk, nem fognak ugrálni. Nagyon remélem, hogy igaza lesz...


Köszönöm a tanácsokat, jöhetnek még ötletek :)

2014. nov. 26. 20:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden ingatlan ügylet problémás, ha megvannak a biztosítékok a szerződésben és az adásvételi szerződés után is lehet gubanc.


Páromnak múlt héten írtuk mi is alá egy házra az adásvételit. Foglalóról szó sem esett a megtekintéskor, - ebben hasonlítunk Rátok- ,felbuzdulva az ingatlanon egy összegben akartuk odaadni a vételárat kp-ben. De az ügyvédünk minket is nyugalomra intett. 90% -át fizettük ki az adásvételikor (amibe belekerült a vételár 10%-a, mint "néveleges" foglaló). Ha valami gubanc lenne, akkor ennek a kétszeres jár vissza nekünk. + a maradék 10% csak akkor lesz átadva, amikor a meghatározott 1 hónapos határidőn belül a birtokbavétel megtörténik. Ehhez pedig tiszta tulajdoni lap, üres ház és a közüzemek leolvasása és ellenjegyzése, meg a kulcsok kellenek az Eladó részéről. Ha nem tudják tartani a határidőt, napi 10.000-el ketyeg lefelé a maradék 10%-ból a pénz, amíg tart a maradék összeg. Ha nem lenne "kényszerítő erő" benne, akkor azt is megtehetné egy Eladó, hogy csak hónapok, ne adj isten évek múltán lesz üres, az amúgy esetetekben meg bérbe is adott ingatlan.


Csak még egy "adásvételi utáni időkre vonatkozó"szempontként gondoltam megjegyezni ezt/ezeket. De valóban, érdemes hozzáértő ügyvéddel íratni a szerződést.

2014. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Ezt is szerettük volna kibekkelni azzal, hogy előbb beköltözünk. Neki is jó, nekünk is.

Azt valahogy beleíratom, ha nem költözünk előbb be, akkor csak akkor lesz kifizetve, ha mindenről megvan a papír, hogy nincs tartozás meg semmi, és a kulcsokat leadják az ügyvédnek. Erre nem gondoltam, köszi!

2014. nov. 26. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!