Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Duna House? Vételi nyilatkozat.

Duna House? Vételi nyilatkozat.

Figyelt kérdés

A Duna House által találtunk egy lakást amit nagyon meg szeretnénk venni. Csak olyat kérnek amit én még nem is hallottam. Adjak nekik letétbe 300ezret, hogy a lakást ne árulják tovább. Elméletileg ez lesz majd a foglalónk ha megyünk szerződni az ügyvéddel.Péntekre be kell vigyem a pénzt, addigra az eladó is válaszol majd, hogy mehet-e a dolog. (az eladó nem magyar, majd szerződni jön csak vissza) Lehet csak én vagyok ennyire parás, de olyan furcsa ez nekem, hogy csak úgy bemegyek és egy idegennek odaadok 300ezret. Cserébe kapok egy két oldalas vételi ajánlatról egy papírt, amibe persze szerepel az összeg, meg hogy visszajár stb., csak semmi hivatalos érzete nincs ennek. 2 tanú is van rajta ami persze a kolléganői.

Hozzáteszem soha nem vettem még lakást, ez is hitelre menne és nem értek hozzá. Viszont azt tudom milyen gátlástalan emberek vannak, buktam már el a naivságom miatt több százezret más ügyből kifolyólag. Most nem szeretnék.


Előre is köszönöm a segítséget.



2014. nov. 5. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó trükk....


Az oka nagyon egyszerű:

Ha te FOGLALÓT adnál az ingatlan adás-vételére és a DH mégsem tudná neked tető alá hozni az üzletet akkor a dupláját kéne visszaadják a foglalónak.


Így viszont ezzel a "vételi nyilatkozattal" náluk landol a pénzed és ha mégsem tudja rábeszélni az eladót, hogy annyiért és neked adják el az ingatlant akkor megrántja a vállát és visszaadja szépen az összeget. Addig is legalább nála volt a pénzed.


Ragaszkodj a "FOGLALÓ" megnevezéshez vagy ne adj semmit. Amúgy sem hiszem, hogy annyian állnának ma sorba lakást venni, hogy péntekig más megvenné...


Vételi szándéknyilatkozatot amúgy lehet tenni bármiféle befizetés nélkül is!

2014. nov. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem nem nevezhetik foglalónak, hiszen ahhoz az eladónak is alá kellene írni a szerződést. Valószínűnek tartom, hogy a DH visszaadja a pénzed, ha nem jön össze az üzlet, de én ragaszkodnék hozzá, hogy akkor adok foglalót, amikor az eladó is megérkezik. Addig csak papírt írnék alá.
2014. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez így előleg, semmiképpen sem foglaló.

Nincs ügyvég ismerősöd, aki átolvasná a szerződést, mielőtt bármit is aláírsz?

2014. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Duna House - PR oszt válasza:
13%

Kedves Kérdező!


Első lakásvásárlásnál az aggodalom és a félelem természetes. Ezért fontos, hogy az ingatlanértékesítő, aki végigviszi ezen a folyamaton, minden kérdésre tudjon válaszolni. Merjen bátran kérdezni tőle!

A Duna House nem csak az eladót, hanem a vevőt is védi a vételi ajánlattal. Az az összeg, amit öntől kérnek, még nem foglaló, csak biztosíték. Ezzel támasztja alá a vételi ajánlatban kinyilvánított szándékát a lakás megvásárlására. Ez nem kerül az eladó kezébe, nem az ingatlanos zsebében köt ki, hanem széfbe kerül.

Ha sikerül megegyeznie a tulajdonossal, és adás-vételi szerződésre kerül a sor, az ingatlanos vinni fogja magával ezt az összeget a szerződéskötésre, és egy átadás-átvételi jegyzőkönyv kitöltésével egyidőben visszaadja önnek.

Azért mondta az értékesítő, hogy ez lesz a foglaló, mert ennyivel kevesebb pénzt kell készpénzben magával vinnie az adás-vételi szerződésre, tehát ezt a pénzt beszámíthatja a foglalóba.

Azért hívják biztosítéknak, mert mindkét felet köti. Önt, mint vevőt azért, hogy a tulajdonos biztos legyen benne, hogy nem a „levegőbe beszél”, és nem fogja visszavonni az ajánlatot. A tulajdonost azért, hogy ha elfogadta az ajánlatot, ne léphessen egyszerűen vissza, ne kelljen a keresést elölről kezdeni.

Amire mindenképpen figyeljen, hogy minden pénzmozgásról legyen papírja, 2 tanúval aláíratva. Ha nem bízik az ingatlanos kollégában, akkor nyugodtan kérjen meg ismerősöket, vagy idegeneket az utcán. Senkinek sem lesz ezzel problémája.


Remélem tudtam segíteni!

2014. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kedves dh,


Ekkora bullshitet rég olvastam! Ez a vevőt egy cseppet sem védi! A foglaló védi a vevőt, ez lóxar habbal, ingyen kölcsön a dhnak rövid időre kamat nélkül!

2014. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Az országos irodáknál bevett szokás a vételi ajánlatot pénzzel megtámasztatni!

Az eladöt biztosítja, hogy a szándék komoly, a vevőt meg arra sarkallja, hogy ne keresgéljen másik ingatlant, ne álljon el az üzlettől!

El kell olvasni, mit akarnak aláíratni!

2014. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Közben utánanéztem, és tényleg ez a szokás ha ingatlan irodán keresztül vásárolok lakást.

Csak figyeljek, hogy legyen mindenről papírom.

Köszönöm mégegyszer.

2014. nov. 7. 07:15
 8/10 Duna House - PR oszt válasza:

Örülünk, hogy segíthettünk!

Érezze nagyon jól magát az új lakásban. :)

2014. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hát én aszondom, hogy ez az egész a Duna House-t, meg az Otthon Centrumot védi, senki mást. Ha fizetett, akkor a vevő már hozzájuk van láncolva, akkor is, ha közben beszél ügyvéddel, lekérik a tulajdoni lapot, és kiderül, hogy mégse az van, ami. Mert persze a "letét" kifizetésének időpontjában a tulajdonos, a tulajdoni lap, és nagyjából semmi egyéb érdemi információ nem áll rendelkezésre.


Hosszabb távon ez persze az ingatlanosoknak se jó, mert ha egy ingatlant többen is hirdetnek, nyilván azt fogom felhívni, ahol tudom, hogy nem szabnak ilyen, számomra hátrányos, ostoba feltételeket.


De addig is azt javaslom minden ingatlan eladónak, hogy hiába nyomulnak az ingatlanirodák, NE DŐLJETEK BE, adjátok el ti magatok!!!!

Az irodák milliós összegekért annyit vesznek le a válladról hogy fogadják a bejövő érdeklődéseket. De azt is szarul. Mint vevő, maximálisan tanúsíthatom, hogy sokkal hatékonyabban lehet kommunikálni a tulajdonsokkal, mint az irodákkal. Az irodák elérhetetlenek, tudatlanok az ingatlan tekintetében, nehézkesek. Érdemi infóknak nem is hajlandók utánanézni. Címet, szűkebb környéket nyilván nem mondanak, mert akkor elmész és becsöngetsz. Ez utóbbi logikus, azzal együtt mind a vevőnek, mind az eladónak hátrányos. Aztán, a további fázisokban szintén mint nehezítő tényező léteznek, lásd a topik témáját.


Egyszóval: ADJÁTOK EL TI MAGATOK!!! Milliókat spórolhattok. Annak se dőljetek be, hogy "de most egy konkrét érdeklődőt vinnék, egyszeri alkalomra". A konkrét érdeklődő megtalál téged, hidd el! És azt se vegyétek be, amikor ciccegve, lekezelően beszólnak, hogy "úgy látom, maga nem akarja eladni azt a házat". Meg amikor köszönés nélkül lebasszák, mert megmondod nekik, hogy ahogy az a hirdetésben is szerepel, két helyen is, NEM KÉRED IRODÁK SEGÍTSÉGÉT!!

2015. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem is volt egy nagy irodával olyan, hogy vételi ajánlatot kellett volna tennem lakás vásárlásnál.


Előtte megkérdeztem az ügyvédemet, aki közölte, hogy ingatlanosnak törvényileg nincs joga pénzkezeléshez.

Pénzt átvenni csak ügyvéd és közjegyző előtt lehet.

Szóval pénzt hivatalosan semmilyen ingatlanos nem vehet át, még tanúval sem!!


Miért nem lehet lefoglalózni ügyvéd előtt? Miért az ingatlanosnak kell átadni a pénzt?

Én semmiféle ingatlanközvetítőnek nem adok át semmilyen letét vagy bármi címszóval pénzösszeget, ha nem foglalóról van szó.

Szerintem ennek mindenki nézzen utána, mielőtt ebbe belemenne.

2015. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!