Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baj, hogy nem diákmunkázok?...

Baj, hogy nem diákmunkázok? Itt miért írja ezt mindenki?

Figyelt kérdés

Én is kaptam már olyan választ, hogy menjek el dolgozni, amikor ehhez a témához köze nem volt a kérdésemnek. De szinte minden kérdésnél, ahol egy 15-17 éves kamasz a kérdező, tuti írják többen, hogy diákmunkázzon, még akkor is, ha nem ez a kérdésére a válasz.

Legutóbb is kaptam privátban egy nem túl szép üzenetet és hiába magyaráztam, hogy a családom anyagi helyzete nem olyan, hogy dolgoznom kellene, az agyoniskolázott válaszadó csak fújta, hogy hát de akkor is, menjek diákmunkára.

Igaz, hogy a gimiben nincs sok órám (heti 18), de attól függetlenül még vannak iskolán kívüli elfoglaltságaim.

16 éves lányként szerintem nem az az első, hogy én teremtsem meg magamnak a telefonszámlára valót, vagy a vásárolgatásaimat magam fizessem.


Itt miért tekintenek úgy az olyanokra, akik nem dolgoznak fiatalkorukban, mintha halálos bűnt követnének el?


2014. nov. 10. 16:13
1 2
 11/12 anonim válasza:
72%
Nem azzal van a baj, ha nem vállalsz el diákmunkát, és ha a szüleid megtehetik, hogy mindent megadjanak neked, azzal van a baj, hogy te mindezt a világ legtermészetesebb dolgának ítéled meg, és nem is tűnik úgy, hogy nagyon megbecsülnéd mindezt. Ahogy kivettem a szavaidból a két kezű munkát is lenézed, mert jajj ne hogy már még hólyagosak legyenek a kezeim a fagyitól! :D Ezen jót nevettem egyébként. Ha most nem kezded el megtanulni a pénz értékét, és azt hogyha neked kellene azokat a dolgokat megvenned, amiket megkapsz, azért mennyit is kellene dolgoznod, akkor lehet, hogy soha nem fogod, ezért írják neked azt, hogy vállalj diákmunkát. Talán lehet, hogy mindezt még akkor is, hogyha a kérdésedhez igazából semmi köze a dologhoz. És nem halálbűn, ha nem dolgozol, az viszont már az, hogyha úgy fogod fel az életet, hogy minden az öledbe fog csak úgy pottyani. Írtad, hogy majd egyetem után apád cégéhez mész dolgozni. És mi van, ha addigra nem tudsz oda menni, mert bármi miatt ne adj isten csődbe megy? Akkor nem is tanulsz majd az egyetemen, és mellette gyakornoki munkát se vállalsz el, mert jajj apu dolga, hogy munkát biztosítson nekem? Szóval érted, amit közölnék veled? Inkább az a baj, hogy szerintem te fogod fel azt bűnnek, hogyha egy tini el van küldve, hogy dolgozzon! :) Azért minden jót kívánok neked.
2014. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
19%

Ne is menj diákmunkára, ha megteheted, mert nem csak a saját életed pazarlod vele, hanem létjogosultságot teremtesz a lopásra. Abból meg van otthon épp elég már. Csinálj helyette valami értelmeset, ha van otthon zsé, tanulj nyelvet, szoftvert, vagy faragj szobrot, bármi jobb.


Azért tekintenek úgy, mert sötét proli bunkók, annak születtek, és azok is maradtak. Zavarja őket, hogy míg az ő szüleik nem tudtak semmilyen lehetőséget nyújtani nekik, a te szüleid ezt megtehetik. Nekem is visszafogottan tudtak nyújtani csak, melóztam is, és k*rvára semmi értelme nem volt, csak nem voltá választásom. Ne b*szd el az életed ilyen baromságokra, csinálj helyette mást.


A moralizáló kis selejteknek pedig: a munka nem nemesít, és még csak nem is tesz szabaddá. Sőt.

2014. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!