Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baj, hogy nem diákmunkázok?...

Baj, hogy nem diákmunkázok? Itt miért írja ezt mindenki?

Figyelt kérdés

Én is kaptam már olyan választ, hogy menjek el dolgozni, amikor ehhez a témához köze nem volt a kérdésemnek. De szinte minden kérdésnél, ahol egy 15-17 éves kamasz a kérdező, tuti írják többen, hogy diákmunkázzon, még akkor is, ha nem ez a kérdésére a válasz.

Legutóbb is kaptam privátban egy nem túl szép üzenetet és hiába magyaráztam, hogy a családom anyagi helyzete nem olyan, hogy dolgoznom kellene, az agyoniskolázott válaszadó csak fújta, hogy hát de akkor is, menjek diákmunkára.

Igaz, hogy a gimiben nincs sok órám (heti 18), de attól függetlenül még vannak iskolán kívüli elfoglaltságaim.

16 éves lányként szerintem nem az az első, hogy én teremtsem meg magamnak a telefonszámlára valót, vagy a vásárolgatásaimat magam fizessem.


Itt miért tekintenek úgy az olyanokra, akik nem dolgoznak fiatalkorukban, mintha halálos bűnt követnének el?


2014. nov. 10. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem követsz el halálos bűnt, ha közben nem követelőzöl otthon. Szerintem azokat szokták megszólni, akik 16 évesen elvárják, hogy minden luxust alájuk tegyenek, holott a családnak erre nincs módja. Egyébként sem pozitív iránya formálná a személyiséget véleményem szerint. Ha te megteheted, hogy nem dolgozol és elégedett vagy a helyzeteddel, tedd azt. Tény viszont, hogy könnyebben fogsz boldogulni, ha már fiatalon megtapasztalod, milyen egy munkahely, és nem diploma után látsz először olyat.
2014. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
43%
Nem halálos bűn, de hidd el, hogy sokkal jobban jársz, ha bevállalsz már most néhány óra diák melót. Később, majd még sok hasznát fogod venni. Főleg, ha nem fogsz tovább tanulni. De ha tovább is fogsz, előbb leszel önálló, és nem kell mindenben a szüleidtől függni. Tudom, hogy ezt még most nem érzed, de 18-20 évesen már kényelmetlenül fog érinteni. Ráadásul az se baj, ha a "vásárolgatások"ra nem mindig a szüleidtől kérsz pénzt. És ha csak heti 18 órád van a suliban, akkor mellette nem szakad bele az ember, ha heti/havi 2/10 napot eljár dolgozni és lesz egy kis tartaléka.
2014. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges diákmunkázni, ha nincs rá szükség. Senkit nem fog érdekelni később, hogy diákmunkáztál-e korábban, mert ezek általában tróger melók. Azoknál érthetetlen, hogy miért nem csinálják, akiknek egyrészt nagyok az igényeik, másrészt esetleg olyan rosszak az anyagi körülményeik, hogy szinte muszáj lenne munkát vállalniuk.
2014. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyetem után apa vállalkozásainál fogok dolgozni, ha minden jól megy.

A nővérem 20 éves, még most is a családunk támogatja, sose érezte, hogy ez neki kényelmetlen lenne, vagy bármiben akadályt jelentene. Nem függ tőlük, sose mondták neki, hogy nem kap pénzt, vagy csak akkor, ha úgy cselekszik, ahogy ők akarják.

A vásárlásoknál pedig elég sok pénzt költök, szóval felesleges lenne dolgoznom, mert alig fedezne valamit.


A másik meg az, hogy igaz, hogy 18 órám van a gimnáziumba, de emellett vannak más elfoglaltságaim is. Szóval így is éppen elég fáradt vagyok a nap végére, nem hiányzik még az is, hogy hólyagos legyen a kezem a fagyi osztogatástól pl.

2014. nov. 10. 16:27
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, de szerintem azt magadtól is tudod, hogy ha tele vagytok pénzzel, akkor irreális lenne, 400 Ft per óráért gürizned. Emiatt még a kérdést is felesleges volt kiírni. Azoknak kell diákmunkát vállalni, akik nem olyan szerencsések, mint te, én 16 évesen már teljes munkaidőben dolgoztam, gyakorlatilag azért, hogy enni tudjak és ki tudjuk fizetni a rezsit. Ha full gazdagok lettünk volna, akkor én sem ezt csináltam volna 16 évesen.
2014. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De akkor minek írja itt mindenki ezt, függetlenül attól, hogy az adott kérdés feltevőjének milyen az anyagi helyzete?
2014. nov. 10. 16:35
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert így nem becsülöd meg a pénzt (láthatóan nagyon nem), csak szórod, amit a szüleid összegüriztek kemény munkával. Aztán meg meglepődsz, ha egyszer beüt a szar és nem lesz pénz. Most ezt nyilván úgyse hiszed majd el, de egy gyerektől ez persze nem elvárható.
2014. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
szerintem se nagy bűn ha nem dolgozol. fogsz még eleget melózni:D
2014. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Janka néni válasza:
20%

Azért írják ezt sokan, mert már megtapasztalták, hogy némi függetlenséget ad, ha saját forrásaid is vannak. Egyszerűn nőne az önbecsülésed, mindegy milyen munkáról van szó. Az önbizalmaddal úgy látom nincs baj, de egyenlőre nincs fedezete. A diákmunka haszna abban is rejlene, hogy úgy legyél beosztott valahol, hogy nem a főnök/tulajdonos lánya vagy. Megtanulnál idegen emberekkel együttműködni, szót érteni, összedolgozni.

Kétszer is írtál az elfoglaltságaidról (amitől fáradt is vagy), de kerülöd a konkrétumokat. Mik ezek? Mert heti 18 óra gimi + ugyanannyi otthoni tanulás (LOL) után azért még idő marad, bőven.

2014. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbb diákmunka nagyon tré, 0 pénzért dolgoztatnak. Lehet válogatni, pl. mehetsz hostessnek stb, ehhez ki kell nézni valahogy, de ilyen szórólapozásra tuti nem mennék.
2014. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!