Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adjak a masszőrnek borravalót?

Adjak a masszőrnek borravalót?

Figyelt kérdés

Tudom, át fogják tenni, de nem baj, minden tanácsra szükségem van.


A masszázsnak van konkrét ára, nem szalonba megyek, csak egy emberhez.



2014. nov. 3. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Én szoktam. A masszőrrel pl nekem bizalmas a viszonyom , hiszen lát meztelenül ,én mindig ugyanahhoz járok évek óta,nem cserélgetem. Beszélgetni is szoktunk közben . Olyan mint egy pszichológus :D Ezért én szivesen adok neki jattot . Nem kötelező egyébként ,a borravaló egy gesztus,ha szeretnél adsz,ha nem,azzal sincs semmi gond.


Egyébként én is masszőr vagyok,bár már nem dolgozom a szakmámban,de anno a vendégek nagy része adott , kórházban és szalonban is dolgoztam .

2014. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%
A mai masszázsárak mellett nem kell és főleg ha kialkudott ár van megbeszlve nem pedig tbs masszázs. Én sose adok
2014. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Én mindig adok ár ide vagy oda. Max ha nem tetszett a munkája akkor többet nem megyek.
2014. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Először megyek életemben, és még ezen is izgulnom kell, ezt nem hiszem el.


Nekem beszélgetésre ott van a pszichológusom. (Na, az TB-s.)


De ha már ára van, miért nem veszi bele, amennyit szeretne kapni? Sokkal tisztább lenne. Olyan megalázó.


Magánfogorvosnál sem adtam borravalót.

2014. nov. 3. 23:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul kerek összeg, nem is tudom nem feltűnően.
2014. nov. 3. 23:20
 6/11 anonim ***** válasza:

"De ha már ára van, miért nem veszi bele, amennyit szeretne kapni? Sokkal tisztább lenne. Olyan megalázó. "

Beleveszi. Soha nem találkoztam olyan masszőrrel, aki borravalót várt volna el, de ha néha felkerekítettem, azt megköszönték.

2014. nov. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez egy "borravalós ország".

Látom a benzinkúton, ahol -esőben, fagyban- megtankolják saját maguknak az emberek az autójukat,

majd bemennek a klimatizált helyiségbe, és borravalót ad a kasszásnak.


Amúgy azért kér kerek összeget, mert ez az ára.

Ha többet adsz, baleknak fog nézni.

2014. nov. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj, felesleges. Én se adok senkinek se csak úgy. Több marad nekem.
2014. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
masszőrkén én nem várom el a borravalót. Ha adnak nem szólok, ha nem adnak, nem teszem szóvá.
2014. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Végül azt olvastam több helyen, hogy ha nagyon nem vagyok biztos, kérdezzek rá, hogy elfogadja-e.


Megkérdeztem, hogy ha borravalóval szeretném kifejezni a hálámat, elfogadná-e.


Nemet mondott, és azt mondta, neki az az öröm, ha segíthet.

2014. nov. 11. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!