Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fotósnak adjunk "borravalót"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fotósnak adjunk "borravalót"?

Figyelt kérdés
Múlt hét szombaton volt az esküvőnk, én megkértem az egyik ismerősőmet hogy ő fényképezzen. Az árban előre megegyeztünk, 25.000 forintot kért, mert nem profi, hobbi szinten csinálja de nagyon tehetséges. Ebben az árban benne volt 150-200 kép, két példányban kapjuk meg DVD-n és a jobbakat előhivatja egy albumban. Csak a polgári szertartáson volt ott. Szerintetek kell adni borravalót neki? Én arra gondoltam hogy kb 3ezer forinttal adnék neki többet mert megvagyok elégedve a munkájával. Bár nem láttam az összes képet, azt csak fizetés után, de profi volt. Hogy illik?
2013. szept. 29. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktak, de ha tényleg elégedett vagy, adjatok neki, mondjuk 2000 Ft is elég szerintem, biztos, hogy örülne neki. És ha nincs rászorulva, úgyse fogadja el.
2013. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szokás szerintem.
2013. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem adunk borravalót. Te jó ég. Te kapsz borravalót a munkádért? A munkáért fizetés jár. Ő megkapta a fizetését.
2013. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vajon van más országokban borravaló?
2013. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, van máshol is.
2013. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy adunk. Szerződést körünk egy szolgáltatásról. Ő ezt teljesíti azzal, h fotóz, te pedig, hogy fizetsz. Nekem megalázó lenne fotósként, ha adnának plusz 2000 forintot (ahogy fentebb írták), sőt ki is röhögném az illetőt, hogy NEMÁÁÁ!
2013. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy 120.000 forintért válalta volna el a fotós, így küldte el az ajánlatot. Megírtuk neki, hogy köszönjük, de nem, mert mi maximum 90.000 forintot tudunk rászánni. Felajánlotta, hogy elvállalja annyiért, viszont akkor a fodrászhoz nem jön, csak a készülődésre. Úgyhogy ebben állapodtunk meg. Fodrászos képet én nem is akartam:) Előleget nem kért, abban maradtunk, hogy majd amikor átvesszük a képeket akkor fizetünk. Mi neki végül 100.000 forintot adtunk, mert mindennel maximálisan elégedettek voltunk. A szerződésben az volt, hogy a menyecsketánc végéig marad, ehhez képest sokkal tovább ott volt. Előbb is jött, mint, ahogy megebszéltük. Nagyon hamar elkészült mindennel. Készített egy fotókönyvet is, ami szintén nem volt benne a szerződésben.
2013. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az kimaradt, hogy ezt a plusz 10.000 forintot alig akarta elfogadni
2013. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor azt hiszem nem adok. Ő amúgyis nagyon kritikus ember, nem biztos hogy elfogadná, de most már tudom hogy nem is illik.
2013. szept. 30. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!