Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan a fenéből van egy...

Honnan a fenéből van egy egyetemistának ennyi pénze?

Figyelt kérdés
Van egy évfolyamtársam, akit megkértem, hogy segítsen egy kicsit az egyik tantárgyból. Mondta, hogy menjek át és megbeszéljük, mert nincs nála az összes jegyzete. Azt hittem odapisilek! Belvárosban egy új építésű társasházban lakik egyedül!(ja bocs van egy macskája). Van egy iszonyat nagy nappali, zsírúj bútorokkal, min 100 cm-es plazmatv-vel, konyha vadiúj, modern, hűtő tele, pulton kilós fehérjepor, hálóban franciaágy, még egy plazmatv, fürdőben sarokkád, drága piperék és egy hatalmas erkély. Azt mondta albérlet. Tovább nem faggattam, mert ideges lettem. Elég húzós az egyetem, így nyilván nem dolgozik meg érte. A szülők támogatják? De miért? Én is szívesen laknék így más költségén, de nem túlzás ez?
2014. okt. 22. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

"A szülők támogatják? De miért?"


Mert ha a szép lakásokban is kell laknia valakinek, miért ne az én gyerekem legyen az? Ami neked luxus, másnak normális. Ami neked normális, másnak luxus. Ne azzal foglalkozzál, hogy neki miből és miért. Foglalkozzál azzal, hogy neked miből, és miért!!!

2014. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Honnan? A szülőktől.
2014. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha én megengedhetem majd magamnal, hogy a gyerekem minél jobb körülmények között éljen, meg fogom tenni. Addig, amíg nem lopott vagy illegális pénzből van, ill. te ezt nem tudod bizonyítani, addig kar idegeskedni. Ez max. irigység. Az meg már az ő bajuk lesz, ha esetleg a gyerek el lesz kényeztetve... De nem biztos, hogy így lesz.
2014. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelmű, hogy a szülei kőgazdagok és ők segitik a gyereket.
2014. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Kerek 5-ös átlaggal lehet 300 000 ösztöndíja, ha előtte BP-en járt gimibe kerek 5-ös átlaggal további 100 000-e, diákhitellel további 50 000-e és még ehhez jön amit a szülőktől kap.

Ismerős gyereke szakmunkásban 4,9-re kap 70 000 + 35 000-et.


Jól kell tanulni és nem irigykedni, inkább örülj neki, hogy ingyen korepetál téged, rád áldozza az idejét!

2014. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
73%
Milyen az átlaga? Ha jó aakor tényleg lehet, h ösztöndíjas
2014. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit off, de milyen egyetemen kapsz 300 ezres ösztöndíjat? És hol számít a gimnáziumi eredmény? BME villany Msc-n 6,33-as, évfolyamelső átlaggal kaptam havi 38 ezret.


Az említett ember szüleinek van pénze, miért ne támogassák a gyereket? Az ő dimenziójában az a munka, ha jók a tanulmányi eredményei, ilyen értelemben meg tud dolgozni azért, amit otthonról kap.


Örülj inkább annak, hogy az illető segít neked az anyagban, így később neked is jobbak lesznek a fizetési esélyeid.


A TV meg tuti nem plazma, 6 éve már mindenki LED-et vesz...

2014. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor az, lapos.
2014. okt. 23. 13:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Off, de nálunk (1-5 ig rendszerben) 5ös átlagra kaptál a legjobb félévben 21 ezer forintot, utolsó évemben ez már 16 ezer volt...
2014. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem ismerek olyan helyet, ahol ilyen ösztöndíjakat lehet szerezni, de tényleg megírhatná az illető, hogy hol, mert akkor átjelentkezek. :D


Egyébként kb. ugyanígy jártam két hete, csak én egy sráccal. Megismerkedtünk, elbeszélgettünk, de éreztem, hogy távolságtartó. Gondoltam nem jövök be neki, na bumm. Azért elhülyéskedtünk, tehát biztosan szimpinek tart, de ennyi. Egy este elhívott sétálni, aztán felhívott magához, hogy igyunk meg egy pohár bort minden hátsó szándék nélkül. Oké. A környék legújabb lakóparkjában lakik, nincs 3 éves az épület. Minden extra és luxuscikke megvan, amit eltudsz képzelni. Abban a pillanatban lett világos minden furcsasága, amit előtte nem értettem. Pl. a megjegyzése, hogy ő nem lenne képes koliban lakni (én kollégista vagyok). Én naiv azt hittem a társaság miatt. :D

Egyedül él egy 1 + 2 fél szobás lakásban (amerikai konyha, háló, dolgozó szoba), ami úgy néz ki, mintha katalógusból vágták volna ki. Amin kiakadtam, hogy 2 wc-je van. :D Majdnem fel is röhögtem.


Igazából akkor és ott rájöttem, hogy nem is lenne egymás mellett keresnivalónk. Nem egy "kasztból" származunk, kellemetlenül éreztem magamat.

Nyilvánvalóan nem ő dolgozott meg azért, hogy ilyen lakásban él és igen, irigy vagyok, mert marha jó hely, de nem rosszallóan. Az ő dolga, illetve a szüleié, én is a lehető legjobb helyre tenném a gyerekemet, ha tudnám, de a kérdésedre én sem értem a választ.

Addig jutott az agyam, hogy nem egy átlag magyar család lehet... 3-an vannak testvérek és a középső gyerek Budapest belvárosában komoly luxusban él. Gondolom a másik kettőnek sincsenek megélhetései gondjai. Nem akartam beleütni az orrom, mert semmi közöm hozzá, de őszintén kíváncsi lennék miből telik erre. Ha mindkét szülő mérnök is (mi is azoknak készülünk), akkor sem futná erre, hacsak nem hiperszupercsúcs mérnök. No mindegy, rossz érzés nincs bennem, mázlista. A kíváncsiság viszont furdalja az én oldalamat is. :)

Őszintén, amit én ott láttam az már kicsit túl "steril" is volt, túl magazinos. Nem saját kedvre formált otthonos kis kuckó. Persze ettől még elfogadnám, megoldanám, hogy otthon érezzem magamat, de így inkább kellemetlenül érintett a dolog, amúgy nem igen látszik a srácon, hogy kőgazdag.

2014. okt. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!