Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiért lehet kiadni 3...

Mennyiért lehet kiadni 3 egyetemistának egy 75nmes lakást a Kálvin téren?

Figyelt kérdés
75nm ugye elég nagy. Van 1 kisebb szoba, 7,5 nm, meg van 2 nagyobb, 15 nm körül. ezen kívül van egy 25 nmes amerikai konyhás nappali, előszoba, WC és fürdő+WC. Modern berendezéssel.
2012. jan. 16. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én személy szerint 30 ezret kérnék fejenként.
2012. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy diáktól 40-50 ezernél többet kérni - rezsivel - nem nagyon lehet. Én azt mondanám, hogy a kis szoba 15 plusz rezsi, a két nagy 25 plusz rezsi, de a két nagyot kivehetik ketten, akkor fejenként csak 15 plusz rezsi. Így ha hárman laknak a lakásban, akkor 65, ha öten, akkor 75 ezer forint jövedelmed van belőle.

Vagy építsd bele a rezsit a bérleti díjba - így ugyan bizonytalan a jövedelmed, de ha tudod, hogy kb. mennyi a rezsi, akkor azzal tudsz kalkulálni.

Vagy amit a mi főbérlőnk csinált: fix összegért adta ki a lakást, feltéve hogy a rezsi nem megy x forint fölé. Nálunk ez 30 ezer volt (kis lakásban), de ha valamelyik hónapban csak 25 ezer volt a rezsi, utána 35, akkor úgy számolta, hogy egálban van. Ez is jó megoldás, mert a bérlő érdekelt a spórolásban, és tud kalkulálni a rezsivel, viszont nincs az a huzavona, hogy folyton küldözgetni kell a számlákat meg számolgatni az egy főre eső forintokat.

2012. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én azon vitatkoznék, hogy 75 nanométer elég nagy lenne, főleg 3 egyetemistának.
2012. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az utolsó fantasztikus válaszolónak üzenem, hogy hülyén néz ki, de lakáshirdetésekben így szokták, te is tudod, csak jól esik ilyen humorheroldnak lenni. nem vagy vicces.

a többieknek köszönöm a választ.

2012. jan. 27. 00:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!