Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyerekpótlék hány éves korig...

Gyerekpótlék hány éves korig jár,21 vagy 18? Nappali tagozatos egyetemistának meddig jár?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 01:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Családi pótlék.
2013. febr. 7. 01:04
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Egyetem/ főiskola mellett nem jár, okj-s, felsőfokú képzésen 21 éves korig.
2013. febr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
21 éves korig jár, ha a gyerek nappali iskolai képzésben vesz részt. Ebbe bele tartozik az egyetem, főiskola, okj. Mindegy, csak nappali iskolarendszerű képzés legyen.
2013. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, nem igaz, felsőoktatásban nem jár, csak közoktatásban.
2013. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti a nevelési ellátást, aki a 18. életévét betöltötte, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos és iskoláztatási támogatásra való jogosultsága megszűnt.


Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.


Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.

Tehát, felsőoktatásban nem jár. Amúgy 20 éves korig jár, ha nappali oktatásban tanulsz, kivéve felsőoktatás, mert akkor sajna nem jár.

2013. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom ,hogy 20 éves korig jár, az én lányom jövő hónapban lesz annyi.nappali okj-s képzésben tanul.
2013. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 sanya0123 válasza:

18 éves koráig jár

(magamról tudom)

2013. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Saját jogon is lehet kapni. Bizonyos kritériumoknak ahhoz meg kell felelni, ki kell tölteni egy papírt. Tudom, mert az enyém idén fog majd lejárni, mivel betöltöm a 25. életévemet. De utánnakérdezhetsz a Magyar Állam Kincstárnál(habár szerintem a honlapjuk évek óta nem frissült. Habár én halmozottnak sérültnek számítok-rövidlátás, autizmus, meg 67 százalék feletti mozgáskorlátozottság(a gerincemben ugyanis fém van, és lazák az ízületeim). ÉS MAGASABB ÖSSZEGŰ CSALÁDIPÓTLÉK amit én kapok(az meg 25 éves korig).
2013. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20 éves korig, OKJ-ra jár, egyetemre főiskolára nem.
2013. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

[link]


Mailben is megkérdezheted tőlük, ha nekem nem hiszel, vagy menj be valamelyik képviseletükhöz, és kérdezd meg az ügyintézőt. Amúgy meg autizmura már önmagában is jár saját jogon családi pótlék - ezt meg a pszichiátertől akihez járok évek óta tudom - bár nem hiszem ezt a tényt a MÁK hirdetné.

2013. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!