Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesten egy egyetemistának...

Pesten egy egyetemistának mennyi a havi kiadása?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerul a kollégium vagy albérlet? Az étkezés? A tömegközlekedés? Szórakozás? Egyéb kiadások? Ugyanis nincs pénzem egyetemre menni, ezért dolgozni kell mennem. Amint összegyujtöm a keretet nekivágok. Ezért is kérdeznélek titeket. Nagyon fontos lenne. Köszi szépen elore is. :)

2013. jan. 22. 04:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt ugye egyeteme válogatja. Legalacsonyabb kolidíj kb 10 ezer, albérlet 20 ezertől a csillagos égig. Bérlet asszem 5500 havonta, plusz útiköltség. Ételre ha magad főzöl vagy otthonról viszel kell havi 15 ezer, ha mindent veszel kb a duplája. Nem tudom mennyit jársz szórakozni, és milyen szórakozásokat kedvelsz, de egy este alsóhangon 2000 és abban szinte semmi nincs. Én minimum havi 40-45 ezret mondanék, és akkor mindenből a legolcsóbbat veszed és havi max két buli fér bele.
2013. jan. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Koli 10-12˙000Ft

Albérlet jelentősen több, ha több emberrel laksz együtt, talán kijön 30-ból


Kaja max napi 1000Ft, ha spórolsz, de érdemes hétvégenként otthon felpakolni kajával (feltéve, hogy 3000Ft alatt van a hazaút)


Szórakozás - teljesen tőled függ.

Én lány vagyok, így sok szórakozóhelyre ingyenes a belépés bizonyos napokon - mindig ezeket a lehetőségeket figyeljük. Sok helyen vannak napok, amikor bizonyos egyetemek diákjai számára ingyenes a belépés

Az alkoholon is sokat lehet spórolni - szóval, ha nem iszol, nem cigizel és ingyenes helyekre jársz, ingyen van minden buli - szerintem ez teljesen megvalósítható. Még kólát se szoktam venni sehol, inkább kimegyek a mosdóba vizet inni. :)


Tömegközlekedés: BKV bérlet (diák) 3850 Ft


Szerintem ha elég talpraesett vagy, simán tudsz melózni a suli mellett is, csak találnod kell valami fix helyet, első félév után pedig, ha jól tanulsz, jár ösztöndíj, és ha ilyen rossz anyagi körülmények között van a családod, akkor szoctám is jár, már első félévtől. Szóval, ha jól tanulsz, a pénz nem tarthat vissza.


Szerintem havi 40˙000 Ft-ból ki lehet jönni, ha sikerül bekerülni a koliba (ha rossz a szociális helyzeted, bekerülsz) tudsz ügyesen spórolni a kaján (magadnak főzöl, nem eszel gyorséttermekben stb.) és nyilván ebbe nem fér bele cigi, fizetős buli, nagy kirándulások. Második félévtől ösztöndíj is jár mint mondtam, szóval tanulj ügyesen, és no problem. :)

2013. jan. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én Szegeden havi 40 ezerből jövök ki (igaz, ez Szeged és kolis vagyok). szóval Pesten szerintem olyan 45-50 ezerből simán ki lehet jönni.
2013. jan. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek. Légszi még írjatok.
2013. jan. 22. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Albérlet: 20-30 ezertől fölfelé, függ a környéktől és attól, hogy hányan bérlitek

Kollégium: Kb. 10-20 ezer

Étkezés/Buli: Attól függ

Tömegközlekedés: 3850 Ft egy havi diákbérlet

2013. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!