Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azonnali hatályú felmondás...

Azonnali hatályú felmondás esetén jár e a szociális segély?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkába járás ( távolsag miatt) nem tudtam bejárni az új munkahelyemre. Úgy volt hogy helyből tudom megoldani a bejárást de aztan ez csaladi okok miatt meghiúsult. Ezért 1 nap utan lekellett szamolnom.


A munkahely akár 1nap munkaviszony utan is bejelenti az illetékes. Munkaügyi központ kirendeltség felé h foglalkoztatott?

És ez járhat azzal hogy elveszik a szociális járadékot?

Mivel a papiron az áll hogy Azonnali hatályú felmondás a munkallaló részéről próba idő alatt. A szerződésben 3hónap probaidő kikötésére került sor.


Szerződéses papirokat irtam alá.

De viszont :

Nem adtam le előző munkahelyi papirokat iskolai végzettséget igazoló iratokat TB kiskönyvet stb.


Ebben az esetben is jelentik a munkaügyi felé hogy foglalkoztattak és törlik a regisztraciómat?


A valaszokat előre is nagyon köszönöm!



2014. szept. 25. 08:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: a szociális jaradékot a Polgarmesteri hivataltól (kaptam ) kapom.
2014. szept. 25. 08:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy mondott fel a munkáltató, vagy hogy ő mondott-e fel, vagy te, próbaidőn voltál vagy sem...

A foglalkoztatás első napjától az utolsóig be vagy jelentve, ha nem így tesz a munkáltató, törvényt sért. (A foglalkoztatás kezdete előtt teszi meg a bejelentést, és a vége után lezárja, aszerint, hogy mely naptól napig dolgoztál.)

2014. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És nem a munkaügyi felé jelentenek, hanem a NAV felé, de ebből a szempontból mindegy, mert van köztük információáramlás.

Azt még hozzátenném, ha bármi segélyt kapsz, akkor te magad is köteles vagy bejelenteni a munkaügyi felé, hogy lett állásod, különben te is törvényt sértettél.

2014. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem na és ha bejelentem megszűnik a szociális segély ellatas vagy sem? illetve ha nem jelenteném be akk az mivel jár?
2014. szept. 25. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!