Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e ebben az esetben végkiel...

Jár-e ebben az esetben végkielégítés?

Figyelt kérdés
Édesanyám a Postán dolgozott 2000. január 14-e óta. A múlt hónapban történt egy eset: édesanyámat megkérte egy házaspár, hogy ha jön nekik utalvány a NAV .-tól (90.000Ft) azt vegye fel helyettük és adja oda a szomszédjuknak. (a házaspár elment otthonról 2 hétre) Ő ezt jóindulatból meg is tette. Amikor a házaspár hazaért valamilyen oknál fogva bementek a postára balhézni, hogy tudni akarják ki vette fel a pénzüket. Ezután a Posta indított egy belső vizsgálatot. - ellenőrökkel, jegyzőkönyvvel stb. - A mai napon megküldték édesanyámnak hogy azonnali hatállyal felmondják a munkaviszonyát. A levélben az is állt hogy az őt illető juttatásokról gondoskodnak. A kérdésem, hogy ilyen esetben jár-e végkielégítés? Ha jár, akkor körülbelül mekkora összeg? Édesanyám fizetése körülbelül nettó 100.000 forint volt. Köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 5. 14:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Rendőrség nem került bevonásra, csak belső vizsgálat történt.
2014. szept. 5. 14:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel fegyelmivel lett elküldve, így nem jár.
2014. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyukádnak tudnia kellett volna, hogy ilyet ne tegyen. Még jóindulatból sem, mivel szigorú előírások vannak nem csak a postánál, hanem máshol is. Ő mások pénzével dolgozik, nagyon vigyázni kell az ilyesmivel! És látod, elég, ha akad egy ember, aki "rosszindulatú".


Én ettől függetlenül nagyon sajnálom Édesanyádat, mivel tényleg csak jót akart, de a postát is megértem, hogy nem tud mást csinálni, mint "fegyelmivel" távolítja el, hiszen szabályt szegett, amivel másoknak akár kárt is okozhatott volna. Ha jogi oldaláról nézem a dolgot, "sikkasztásgyanús". Tudod a szabályokat az nem érdekli, hogy valaki nem sikkasztani akar, hanem másokkal jót tenni, megkönnyíteni a dolgukat, ezért úgy gondolja, nem gond az, amit tesz, hanem természetes.


Mivel azonnali hatállyal szüntették meg a munkaviszonyát, ezért nem jár végkielégítés részére.


Azt Ti, vagyis inkább Édesanyád tudja eldönteni, hogy érdemes-e munkaügyi bíróság előtt bizonygatnia az igazát, és meg tudja-e védeni azt. Ha úgy gondolja igen, akkor az azonnali hatályú felmondás kézhezvételétől számított 30 napon belül kell a munkaügyi bírósághoz fordulnia keresettel (megtámadással). Ha ezt a határidőt elmulasztja, akkor az már jogvesztő. Vagyis későbbiekben már nem teheti meg utólag.


Tényleg nagyon sajnálom Őt. Pontosan azért, mert nekem is ilyen postásom van, tudja, hogy dolgozom, ezért anyósomékhoz viszi mindenemet, ha nem vagyok itthon, de előtte megkérdezte, hogy gond-e.

Miután nagyobb összeget kaptam volna, megüzente velük egy meghatalmazás nyomtatvány birtokában, hogy ezt már nem meri így intézni, pedig soha nem tettem volna olyat, amit az a házaspár megtett. Kitöltöttük, leadtam és fedezve lett mindenki.

2014. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 9. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!