Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy munkahelyvál...

Hogyan zajlik egy munkahelyváltás?

Figyelt kérdés
Első munkahelyemen vagyok és egy jó ajánlatot kaptam. Hogy történik a váltás folyamata? Felmondok, a felmondási időt letöltöm és aztán írom alá az új szerződést? Nincs rá okom, de bevillant és attól félek, hogy letelik a felmondási időm és úgy dönt a másik munkáltató, hogy mégsem alkalmaz. Van erre valami bevált módszer? Nem akarok 2 szék közé ülni.

2014. szept. 4. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
felmondási idő alatt szokás vagy első munkanapon aláírni
2014. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. Augusztus elején írtam alá szeptemberi munkakezdéssel a szerződést. Semmi sem kötelez arra, hogy aznap írj szerződést, ki lehet benne tűzni a munkaviszony kezdeti dátumát is.
2014. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor elvileg megtehetem, hogy aláírok okt 1-i kezdéssel hamarabb is és aztán felmondhatokm szept 30-al?
2014. szept. 4. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, akkor elvileg megtehetem, hogy aláírok okt 1-i kezdéssel hamarabb is és aztán felmondhatokm szept 30-al?"


az necces lesz, mivel ugye 30 nap alap esetben a felmondási időd, hacsak a szerződésed nem tér el ettől

2014. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dolgozó mond fel - és nem próbaidő alatt -, akkor alapból 30 nap a felmondási idő, ha a szerződésedben, vagy a cég kollektív szerződésében ennél hosszabb nem szerepel. A felmondási időt - ha a munkáltató igényt tart rá - el kell tölteni munkaviszonnyal a munkáltatónál. Ez alatt Te lehetsz beteg, vagy szabadságon, vagy munkával töltöd. A felmondási idő a felmondás közlését (igazolt átadását) követő napon indul, és semmi nem szakítja meg, tehát sem szabadság alatta, sem keresőképtelenség.


Te előbb is köthetsz bármikor másik céggel jogviszonyt, de azt tudnod kell, a munkaszerződés megkötése és a munkaviszony kezdete közötti időszakban nem tanúsíthat egyik fél sem olyan magatartást, amely meghiúsíthatná a munkaviszony létrejöttét. Bármelyik fél jogosult azonban ebben az "átmeneti" időszakban elállni a munkaszerződéstől, ha körülményeiben olyan LÉNYEGES! változás következik be, amely lehetetlenné teszi a munkaviszony teljesítését, vagy az aránytalan sérelemmel járna. Az elállás joga csak megfelelő indoklással gyakorolható, és az oknak a munkaszerződés megkötése után kell felmerülnie!

Munkáltatói oldalról ilyen ok lehet például a csőd-, vagy felszámolási eljárás megindulása, munkavállalói oldalról pedig olyan állapotromlás, csak családi körülmények, amely alapos okos ad arra, hogy elállj a szerződéstől. Például más megyébe költözés, elveszted a fél lábad, és sofőri munkát kéne végezned, stb.


Van még olyan varia, hogy írásban kéred a munkáltatód, hogy tekintsen el a felmondási időtől, vagy akár annak egy részétől. Beszéld meg vele, hogy mi a helyzet, legyél normális, Te is megértő, és valahogy próbáljatok megegyezni ebben.

2014. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!