Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azonnali hetályú felmondás?

Azonnali hetályú felmondás?

Figyelt kérdés

van rá esély, hogy azonnali hatályú felmondásnál a munkaltató ne köveletje a felmondási idő szerinti 30 napi bérem összegét?

Konyhán dolgozok szakácsként, így könnyedén tönkretehetem a helyet, ha elkezdek rosszul főzni.


ha ezzel fenyegetőzök, mit tehet?


2014. szept. 16. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A munkáltató nem követelheti a "30napi béredet"(???)

Max kikötheti a munkaszerződésben leírt felmondási idő letöltését...közös megegyezéssel csak a felét.

2014. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Konyhán dolgozok szakácsként, így könnyedén tönkretehetem a helyet, ha elkezdek rosszul főzni. "


Ha kiderül a szándékosság, akkor elég komoly pert kaphatsz a nyakadba. Szóval ezzel azért óvatosan.

2014. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es, de ha nem töltöm le, akkor úgy tudom h fizetni kell a le nem töltött napok számával arányosan a bértől függő összeget
2014. szept. 18. 13:15
 4/8 A kérdező kommentje:
ezért írtam, hgoy azonnali hatályú
2014. szept. 18. 13:15
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es, kétlem hogy perbe merne szállni bárkivel:) elég simlisség folyik itt.

De értem amit mondasz

2014. szept. 18. 13:16
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Akkor meg még rosszabbat kaphatsz a nyakadba... :)
2014. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem követelheti. Azt kikötheti, hogy ledolgozd a felmondási időt, te meg megteheted, hogy pont arra az egy hónapra nagyon megbetegedsz. Azt is megteheted, hogy bemégy 10 órára, és fél kettőkor sürgős dolgod akad, tehát eljössz onnan.

Meg nem verhet, kirúgni meg már kirúgott, szóval legfeljebb megüti a guta. :)

2014. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem főzhetsz rosszul, kivel ne fordulhatna elő, hogy kicsit több sót tesz valamibe, vagy megcsúszik a keze, és hatszor annyi chilit. :)
2014. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!