Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3 hónappal ezelőtt azt mondtam...

Renáta Püspöki kérdése:

3 hónappal ezelőtt azt mondtam, hogy ki tudom fizetni a kaukciót a volt lakótársamnak. Nem írtam alá szerződést csak az adataim irta be. Feljelenthet?

Figyelt kérdés
Én 18 éves voltam, ő pedig 21 éves. Most fel akar jelenteni az anyja lopás miatt. Csak egy szülöm van, és tanuló vagyok. Igaz az,hogy 21 év alatt csak szülői engedéllyel írhatok alá pénzügyi szerződést? Feljelenthet?
2014. jún. 9. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Remélem feljelent. Te komolyan megloptál egy másik embert?
2014. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem megloptam.Hanem nem írtam alá a szerződést csak kijelentettem, hogy kitudom fizetni.Nem vettem a pénzt. Hanem beköltöztem az ő helyére a lakásba miután kiköltözött. A kaukciót pedig csak akkor kellene fizetnem neki ha nem lakott volna ott 3 hónapot.De még igy követeli a pénzt miközben 4 hónapot élt abbana lakásban és én utánna költöztem be.Igy esetleg jobban megérted?
2014. jún. 9. 17:03
 3/18 anonim ***** válasza:
18 évesen már azt írsz alá amit akarsz, és ezzel te vállalod is tetteid. De nem pontosan értem hogy mi kár érte a srácot?
2014. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lányról van szó,és csak annyi sérelem érte a részemről, hogy anyagi gondjaink lettek és nem tudom fizetni neki a pénzt időben,meg állítása szerint törvényes amit csinál.Igazából csak pénzéhes.
2014. jún. 9. 17:10
 5/18 anonim ***** válasza:

Mivan?


Ha ő fizetett kauciót, akkor az neki kiköltözéskor visszajár (többnyire az albérlet kiadója fizeti meg). Ha te a helyére költöztél és az volt a megállapodás, hogy ő nem kéri vissza a bérbeadótól a kauciót, így neked nem kell megfizetned azt az eladó felé (értsd.: Meghitelezte/Megelőlegezte neked a pénzt), akkor meglopod, mert az ő pénzét nem adod neki vissza, úgy, hogy ő tett neked szívességet.

2014. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a szóbeli megállapodás is szerződéskötésnek minősül, főleg, ha volt veletek még valaki, aki hallotta (tanú).
2014. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy ő kiköltözött a bérlőtől a kaukciót nem kapta volna vissza mert megszegte a szerződést.Mivel egy évig volt hivatalos a szerződés,és ő pedig 4 hónap után kiköltözött,és az áll benne, hogyha megszegik akkor a bérbe adó nem adja vissza a kaukciót.
2014. jún. 9. 17:32
 8/18 anonim ***** válasza:

De ti megállapodtatok abban, hogy te beköltözöl kaució nélkül, és miután letelt a 3 hónap, odaadod neki.


Érted, veled született egy másik megállapodás/szerződés...

2014. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De nem érted.Ő ugy írta alá amikor beköltözz,hogy 3 hónap kaukciót fizetett ki.Azt ő szépen le is lakta,és utánna költözött ki.De ő mondta fel a szerződést,mivel amikor alá irta a bérbeadóval akkor a megállapodás 1 évre szólt.De 3 hónap kaukciót fizetett ki.Igy amikor én beköltöztem a kiköltözés után nekem nem kellett volna fizetnem,mert amit ő kifizetett azt le is lakta.
2014. jún. 9. 17:47
 10/18 anonim ***** válasza:

Esküszöm, hogy nem értem.


A kauciót nem szokták lelakni. Azt kiköltözéskor adják vissza.


Ha lelakta, akkor nyilván nem kell fizetned neki.

2014. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!