Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gaz ezer forint miatt napokig...

Gaz ezer forint miatt napokig levelezni egy ceggel h adjak vissza a penzem?

Figyelt kérdés
Rendeltem vmit neten es hibasat kuldtek.szoltam erte. Azt mondtak kuldenek meg egyet es ha az jo, megtarthatom mindkettot.de olyan silany a minosege h nekem egy se kell belole...mondtak h visszafizetik de nekem kell fizetnem a postakoltseget. En ezt nem erzem jogosnak mivel nem en tehetek rola h nem azt kaptam amit rendeltem. Nem az h sok penz engem az elvi resze erdekel es jateknak fogom fel h nem akarok veszteni bebizonyitom az igazam. Szerintetek szanalmas? Mert tesom szt nagyon
2014. febr. 17. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen. Jobban jársz ha betudod tanulópénznek.


Rendeltem ruhát interneten. Olyan vacak minőségű - szerintem hamis - márkás ruhát kaptam, hogy ment vissza postával, de csak a ruha árát adták vissza, de a futárköltséget ami vagy 2-3000Ft volt oda-vissza, azt nem.

Nem tudtam mit csinálni, csak azt, hogy RUHÁT SOHA nem veszek interneten. SEM cipőt, sem semmit.

Az egyetlen dolog, maximum, ha már vettél ugyanolyat korábban és ha jó volt akkor veszel még egyet, mondjuk más színben.

2014. febr. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy nemzetkozi weboldal es elvileg vedve vagyok mint vasarlo.sztem az elado csak beprobalkozik de en nem hagyom magam es ha akadekoskodik sokat hat szolok az ugyfelszolgalaton es elvileg vissza kell kapjam a penzem. Ez ilyen macska eger jatek es engem vmiert szorakoztat h megvedjem a jogaimat
2014. febr. 17. 01:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Én harcolnék, egyáltalán nem gáz dolog! Tök jogos!
2014. febr. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fair az eljárásuk. Persze ha nyilvánvalóan durván átvertek akkor nem fair, de szerintem nem erről van szó, mert azt biztosan részletesen leírtad volna.
2014. febr. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem gáz.

Ha nem kellene a xaros 1000 ft-juk se hagynám annyiban...

Ahogy írod ezek elvek..

Viszont sok helyütt apróbetűben ottvan, hogy a postaköltséget te állod..

(Pl bonprix-nál tuti)

2014. febr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kikerestem nekik azt a reszt, h miert nem az en felelossegem allni a visszakuldest mint ahogy azt allitottak. Most hirtelen az a duma h semmi ertelme egy ilyen olcso termekre nekik adot meg odavissza koltseget a inkabb kuldenek egy ujat nekik jobban megeri. Magyarul igazam van, nem az en dolgom visszakuldeni csak el akartak sunnyogni. Hat mostmar csakazertse hagyom magam kivancsi vagyok:D
2014. febr. 17. 10:07
 7/10 anonim ***** válasza:
igazad van!
2014. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
leírtam nekik szépen, h nekem ebből a minőségből egy se kell, ha újat küldenek ugyanúgy buknak a postaköltségen, terméken, adón, szóval nekem teljesen mindegy, h ezt kidobom és visszakapom a pénzt, vagy visszaküldöm és ők állják de visszakapom a pénzt, viszont a pénz az enyém. Leginkább komolyan mondom az húzott fel, h még közölték is h én állo ma postaköltséget, mert ez akkor van, ha nekem vmiért mégse kell a termék, de itt most nem az én hibám...na most lehet h kétszer írtam le ugyanazt, csak el akartam mesélni :D
2014. febr. 17. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Ha ez a munkahelyemen történne, akkor azért akarnánk egy újat küldeni, mert azt tudjuk hogyan kell könyvelni. Nem mellesleg az mégis egy gesztus. Ha viszont te külföldről készpénzben kéred a szállítási költséget, annál nem tudnánk, hogy lehet ezt adminisztrálni. Ugyanis ilyet senki nem kért még nálunk. Ráadásul nem tudnánk a pénzt eljuttatni hozzád épelméjű költséggel (egy külföldi utalás önmagában több mint ezer forint).


A vásárlók többsége normális, de van egy csomó kötözködő ember. Ezek egytől-egyig mind meg vannak győződve róla, hogy ők erkölcsileg magasabb szintet állnak, teljesen igazuk van. Hiszen az összes ismerősük is ezt mondja. Mi csak jól átráztuk, mert ilyen rosszindulatúak vagyunk. És direkt csak őt, mert mi kipécéztük valamiért (azt is tudják miért).


Ne haragudj, de az az érzésem, hogy te is csak hiszed, hogy összeesküvés áldozata vagy. Valószínű kaptál valamit nagyon olcsó pénzért, és utólag rájöttél, hogy az - nem túl meglepő módon - rosszabb valamivel, mint a háromszor annyiba kerülő másik termék.


Ha be lenne írva a szerződési feltételek közé, hogy a vevőnek kell állni a visszaszállítási költséget, akkor én semmiképp nem küldenék pénzt neked. Ha viszont nem, akkor kerül, amibe kerül, visszaküldenénk az ezer forintodat, csak hogy lerázzunk. A továbbiakban persze nem fogadnánk tőled rendelést. Ez is a tapasztalat miatt, aki egyszer kötözködik, az általában egyszerűen olyan ember. Ellene mindig mindenki összeesküszik.

2014. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kicsit furcsán látod a dolgokat. Külföldön élek, amit nem írtam le az egyszerűség kedvéért. nyilván nem akadékoskodnék Magyarországról egy külföldi oldalnak. Szóval az ezer forint valójában 4 euró a történetben. A jogaimat az oldal védi, amin keresztül vásároltam(mint a vatera olyan). Miután ezt leírtam az eladónak, visszautalta a pénzt végül. Mert nem arról van szó h üldözési mániám van, rendszeresen vásárolok interneten, legtöbbször elégedett vagyok, de ha küldenek nekem egy hibás terméket azért nem vagyok hajlandó fizetni. Szóval happy end lett
2014. febr. 17. 22:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!