Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha külföldről...

E.L.F kérdése:

Mit csináljak ha külföldről rendeltem valamit és nem érkezett meg?

Figyelt kérdés
Egy karkötőt rendeltem ami meg is jött Magyarországra és akitől rendeltem az fel is adta a postán de hozzám nem érkezett meg. ( Nem akarok feljelentést tenni csak tudni szeretném hogy keríthetném elő. Pl: érdeklődjek a postán stb.?)

2013. okt. 20. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs,hogy elkavarják..olyan sincs,hogy eltünik.Szóval föl sem adta,késni meg 1-2 napnál többet nem szokott még külföldröl sem.Ált 5-10Munkanap a Shipping...Sőt mi több,én rendeltem kintről egy Laptopot,és nyomon tudtam követni,kaptam mailre a jelentéseket,jelenleg hol van a csomagom :).Ennyit erröl.
2013. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akitől rendeltem azt mondta hogy ajánlattal adta fel és ő is azt mondta hogy így nem veszhet el. És azért is elhiszem hogy elküldte mert rengetegen rendelnek onnan és mindenkinek megjött a rendelése miért lenne velem másképp?
2013. okt. 20. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:

melyik országból rendelted? az 5-10 munkanap max EU-n belül él és nagyon szerencsés esetben EU-n kívül.


Természetesen elkavarodhat a MAGYAR postán, ahol csúnyán lopnak.

2013. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ázsiából. Én is a postára gondoltam.
2013. okt. 20. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ázsiából jellemzően 1-1.5 hónap mire megérkezik.

A legtöbb olcsó vagy free shippinghez nincs tracking kód.

Többnyire igen, itthon lopják vagy kavarják el.


Ha letelt a másfél hónap, akkor írj az eladónak és kommunikádl le vele, hogy küldje újra vagy adja vissza a pénzt. Többnyire rugalmasak szoktak lenni. Persze ha drága cuccot rendeltél, akkor illik rendes szállítást kérni rá.


Ha ebayról rendeltél, akkor az eladó hátrányból indul, mivel nem tudja bizonyítani, hogy valóban feladta a terméket. Ezért szoktak szó nélkül refundolni. Drágább cuccokat pedig ők is csak trackinggel adnak fel.

2013. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És még persze mások is írhatnak ha valami újat tudnak mondani.
2013. okt. 20. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idő telt el? Simán lehet 1-2 hónap a szállítás szélsőséges esetekben. Szóval ha 2 hete nem jött meg akkor még azért nem feltétlen kell aggódni rögtön.


És hát igen, ha paypallal fizettél ebayen akkor elég jó eséllyel vissza lehet kapni a pénzt.

2013. okt. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!