Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félek, hogy nem fogunk kijönni...

Félek, hogy nem fogunk kijönni a pénzünkből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Világéletemben úgy éreztem, hogy a családomnak a világ összes pénze sem elég. Egyrészt sokan vagyunk (nem kisebbségi), és így drága az élet, másrészt soha nem volt elég bevételünk. A harmadik része a dolognak, hogy anyám ész nélkül szokott pénzt kiadni mindenfélére, teljesen átgondolatlanul.

Soha nem volt zsebpénzem, nem tudom, hogyan kell beosztani a pénzt. Ha kaptam is valamennyit néha, anyu néhány nappal később visszakérte, hogy ne éhezzünk. Így is volt, hogy hetekig napi 3 üres zsemle volt a fejadag, manapság is előfordul. Sőt, ha kerestem pénzt vagy kaptam ösztöndíjat, anyu azt is elkérte. Nem tehettem meg, hogy nem adom oda, ha egyszer éhezik a családom, vagy kikötik az áramot...


Most fogok összeköltözni a vőlegényemmel. Ahogy kiszámoltam, simán kijövünk kettőnk bevételéből, mégis nagyon félek, hogy egyszer elfogy a pénzünk és éhezni fogunk. Attól tartok, "hisztizni" fogok, ha a vőlegényem valamire akárcsak kicsivel is többet költ, mint a minimum, attól való rettegésemben, hogy felkopik az állunk. Mit tehetnék?


2013. okt. 6. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
vezess költségvetést, tedd el a számlákat, legyen mindkettőtöknek fix összeg a saját kiadásokra és határozzatok meg egy összeget, amit félreraktok, akkor is, ha az csak egy ezres havonta, de ahhoz ne nyúljatok hozzá!
2013. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Èn is ki akartam már írni ezt a kèrdèst, mert hasonló cipöben járok, csak nálam mèg nem játszik a költözès. Állandóan fèlek az anyagi bizonytalansáhtól, mert èhezèsben nöttem fel, ès hiába dolgozok most, mindig lelkiismeretfurdalásom van, ha veszek valamit, minden forintot sajnálok kiadni, mert mi van, ha nem lesz....


Nem tudom a megoldàst :/

2013. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Járj utána kb. mennyi lesz a rezsitek, ezt alapból tegyétek félre egy dobozba és ne nyúljatok hozzá. Az ételek bevásárlásánál ugyanezt szoktuk tenni, félreteszünk egy fix összeget ami csak arra megy. Ha előre kiszámoltad, akkor menni fog, ne aggódj. Kell pár hónap míg jobban átlátod a költségeidet, de ne félj előre. :)
2013. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Mit? Talán nem kéne addig összeköltöznöd senkivel, amíg nem tudod pontosan, hogy ő hogyan áll a pénzügyekhez!


Egyáltalán hogy lehet már a vőlegényed, ha ennyit se tudsz róla?

2013. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Első hozzászólónak +1 részemről.


Költségvetés, előre tervezve. Attól eltérni csak közös megbeszélés alapján, indokolt esetben!


Amúgy ha nem titok mennyiből éltek ketten, hogy így félsz?

2013. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es, miért kardoskodsz? Ismerem a srácot, 15 éves korom óta ő a legjobb barátom, és évek óta együtt vagyunk. Tudom, hogyan áll a pénzügyekhez. Alapvetően spórolós, van néhány extra, amire szeret költeni. Jobb minőségű élelmiszerek, akrilfesték a hobbijához.


1700-1900 fontból élünk. Ő nyár végén ment ki Angliába, mert leépítették, és most kezd annyira helyreállni anyagilag, hogy én is utazhassak utána. Felvesznek a munkahelyére engem is részmunkaidőbe.

Ebből 480 a lakhatás, 300 a kaja, 280 az utazás, szóval elméletben, ha helyrerázódunk (sok kiadással jár, hogy kiköltözzek), akkor még a családomat is tudom támogatni, én mégis félek.

2013. okt. 6. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
azért nagy kérdés, h mennyit kerestek együtt, illetve, h melyik városban laktok majd, milyen lakásban házban stb.
2013. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
ok látom írtál közben. ennyi pénzből vígan el kell élnetek Angliában ha jól osztjátok be, még félre is tudtok tenni.
2013. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Itt egy (vagyis két) cikk arról, hogy a házastársaddal hogyan tudjátok értelmesen megbeszélni ezeket:


[link]


[link]


Itt pedig cikkek arról, hogy hogyan kell beosztani a pénzt, hogyan lehet spórolni, vannak benne elméleti részek és konkrét gyakorlati tanácsok:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a családi hátteredet, de amit leírtál, abból következtetve én inkább attól félnék, hogy a családod kisírja majd azt, amit félretesztek, mert hogy "éheznek". Tudod, egy feneketlen zsákba képtelenség annyit rakni, hogy tele legyen... Remélem hogy nem így van/lesz, de nem Te lennél az első, akivel ez megtörténik.
2013. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!