Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha családunkat...

Mit lehet tenni ha családunkat 450. 000 Ft-al megkárosítva mentek el az albérlők, már adósságkezelőnél van a rezsitartozás ügye, de a volt albérlők azt mondják nyugalom, majd fizetnek ha tudnak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs ennyi pénzünk,hogy a volt a lbérlők által felhalmozott hatalmas adósságot ki tudjuk fizetni.

Lehetetlen volt kitenni őket ,több mint féléves albérleti díjjal is tartoznak.

Úgy léptek le,hogy még a jegyzőkönyv sem készült el arról,hogy mekkora adósságot hagytak,kiköltöztek suttyomban ,majd sosem érnek rá ,hogy aláírják a jegyzőkönyvet.

Sajnos az adósságkezelő rajtunk követeli a tartozást ,nem érdekli őket,hogy ki fogyasztott.

Félek ,hogy a házat is elárverezik emiatt.

Mit lehet tenni ilyen undorító,élősködő emberekkel,hogyha ekkora bajba kevertek minket.


2013. okt. 1. 14:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig laktak ott úgy, hogy nem fizettek? Ezzel nem tudsz mást csinálni, mint azt, hogy kifizeted, és bepereled őket, már ha volt szerződés, vagy bármi bizonyíték, hogy ott laktak,m és ők halmozták fel a tartozást.

Legközeléebb meg:

- szerződést kötni!

- szerződésben rögzíteni, hogy nem fizetés esetén azonnali hatályú szerződésmegszűnés, 8 napon belül ki kell költözni

- havonta be kell mutatni a befizetett csekkek szelvényét, ha nem tudja (= nem fizette be), akkor kitenni, és ezt előre rögzíteni szerződésben

ha bármi beüt tudd, hogy zálogjogod van a bérlő cuccain, szóval ha nem fizet, mielőtt kiköltözik, zárcsere, és csak akkor szabad újból kinyitni előtte, ha fizet.

2013. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nálunk mg a tartozást is elismerte,mégsem lehet tenni semmit. Hitelt vettünk fel, kifizettük az adősságot, a tanulópénz megvolt:( 4 éve nem leeht behajtani rajta.
2013. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Azért az új albérletüket kutasd fel, és szólj a tulajnak. Ha nektek nem fizettek, feltehetően nekik sem fognak. Ha így van, akkor lehetnek további áldozatok is. Ha pénzt nem is fogtok látni, csalásért feljelenthetitek őket.
2013. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Zaklatás ha telefonon hivogatom ,vagy érthető ?

Sosem ér rá,illetve most már kinyomta a telefont.

Ha odamegyek az új albérletükhöz beszélni,ez bűncselekmény ?

2013. okt. 1. 15:09
 15/24 anonim ***** válasza:

Én pont ennyi tartozásra kaptam részletfizetést több szolgáltatótól is. Neked is fognak adni, mert érdekük, hogy ki legyen fizetve.


De akármilyen drága, egy ügyvédet keress, mert enélkül meg van kötve a kezed.

2013. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
Az öngyilkosságot felejtsd el! Add ki újra a lakást, de most olyan feltételekkel, ahogy azt az előttem szólók leírták. A szolgáltatóknál kérj részletfizetést és a bérleti díjból fizesd ki, így már csak a ki nem fizetett lakbér marad a károd. A behajtásról már szintén írtak a többiek, azonban ha nem sikerül, vagy túl drága túl hosszadalmas, akkor mérlegelj, hogy megéri-e neked ha tönkremész ebbe. Van olyan megoldás is, hogy úgy fogod fel, hogy nem adtad ki pár hónapig a lakást. Lehiggadsz, feldolgozod, lezárod és továbblépsz. Nem milliós tételről van szó és az egészség, az ép idegrendszer alighanem fontosabb a pénznél. Tudom, hogy ez a megoldás nehéz és igazságtalannak is tűnik futni hagyni ilyen szélhámosokat, de ha az ügyvédi költség drága, a folyamat évekig eltart...stb., nem biztos, hogy megéri futni a pénz után.
2013. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Flector 67 ***** válasza:
0%

Én mondjuk biztos pár barátomnál ott állnék az új albérlet előtt és addig ütném őket viperával, míg ki nem köhögik a lóvét. De ez én vagyok, és nem ez a helyes út.

Úgy add ki a lakást, ahogy fentebb írták. 3 hónapi kaukcióból már fizethetsz a szolgáltatók felé.

2013. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Flector 67 ***** válasza:
Barátommal, elnézést.
2013. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Legalább bérelj fel valakit aki eltöri kezét-lábát az ilyennek
2013. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Az imént érdeklődött egy baráti házaspár,hogy kiadnánk e ,ők nagyon becsületesek .
2013. okt. 1. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!