Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti vennétek DIY "termékeket"?

Ti vennétek DIY "termékeket"?

Figyelt kérdés

Elég kreatív vagyok, szeretek dolgokat készíteni. Akár ruhát, akár ajándéktárgyakat, dobozokat, stb... (Szalvétatechnikával, festéssel...)


Az érdekel, hogy ezeket el lehet-e adni? Lenne rá kereslet? Hol érdemes meghirdetni, vagy hol találok olyan embereket, akiket érdekelne? Ünnepek körül kézzel készített ajándéktárgyak, ékszerdobozok, karácsonyfadíszek, bármi...


Hol lehet vevőket találni? Titeket érdekelne, ha lenne ilyen lehetőség az ismerősök között? Megfontolnátok, hogyha nincs időtök, kedvetek, kézügyességetek, hogy mondjuk anyáknapjára, karácsonyra a rokonoknak, barátoknak reális áron megvegyetek egy-egy ilyen tárgyat, ruhadarabot, vagy saját használatra választani egyet?


2013. júl. 25. 11:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
Csinálj egy boltot a Meskán vagy készíts egy saját weboldalt.
2013. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Én nem vennék ilyeneket, mert amit más meg tud, azt én is... :) Szoktam is kreatívkodni.


Egyébként meska, etsy, stb. oldalakon lehet ezeket eladni.

2013. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Biztos lenne rá kereslet, szerintem kicsiben kéne elindulni, mondjuk egy Facebook profillal, ahol megosztod, "reklámozod" a termékeidet, amik így egyre több emberhez eljutnak. Több ilyen kézműves ékszer vagy akármi készítő oldala jött már velem szembe azáltal, hogy megosztották ismerőseim. Én mondjuk nem tartozok a vásárlókörödbe, nem tetszenek az ilyen dolgok egyáltalán, és soha nem adnék ki értük pénzt, viszont sokan vannak, akik szeretik ezeket.
2013. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, aki kreatív, az nyilván nem veszi meg mástól, hanem megcsinálja. Viszont én csomó emberrel találkoztam már, aki áradozik, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen kreatív vagyok, de ő nem kezd hozzá (meg nem is nagyon lenne logikus egy dolog miatt festékeket, ecseteket, mindent megvenni, viszont nekem már megvannak...).


Nem ismertem ezeket, köszönöm szépen a tippeket:)))

2013. júl. 25. 11:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van ismerősöm, aki ilyeneket csinál. Két alapköve van. 1: tényleg jól nézzenek ki, hordhatóak legyenek. 2: tényleg reális áron legyenek. Az én ismerősöm szép dolgokat csinál, én nem tudnék olyat, de nem fogok 4000-et kiadni egy bizsuért...
2013. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5-ös: ha az ismerősödnek van oldala, belinkelnéd? Kíváncsi vagyok, megér-e 4.000-et az a bizsu :)
2013. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy vennék, mert magam is ilyen kreatívkodós fajta vagyok, és imádom is csinálni az ilyeneket, ötletek után vadászni. :) Másnak ajándékként meg főleg nem vennék, max. a saját szobámba, díszként.

De pl. már régóta szeretnék hagyományos karácsonyfadíszeket, de sehol nem láttam még... A legszebb díszeink kézzel festettek, gömbdíszen angyalkák, betlehemi jászol, éjszakai kép, ilyenek vannak, szépen, igényesen megfestve. Na ilyeneket keresek, és ezért az átlagosnál több pénzt is kiadnék.

2013. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy mennyire lesz reális az ár és hogy mennyivel tudsz többet nyújtani, mint a bolti kínálat. Általában már az alapanyagokat is horribilis áron mérik. Ha ehhez még hozzá vesszük, hogy mennyire sok időt ölsz bele, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy a reális ár sokaknak drágának fog tűnni. (Ami természetes, mivel te nem 10-12 éves pakisztáni gyerekeket dolgoztatnál)

Szerintem biztos el tudnál adni 1-2 cuccot, de nehezen tudom elképzelni, hogy diákmunkaként biztos forrás legyen.

2013. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk ruhákra gondoltam... Volt, hogy vágtam is, de volt, hogy megvettem egy pólót 1500 forintért, és csak festettem rá. Így hordható, tehát nem egy kényes csipke valami, vagy szétvágott, amiből minden kilátszik.


Egy ilyen: [link]

2013. júl. 25. 12:15
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként azért necces, mert drága az alap is, főleg hogy dolgozni is kell még vele... De meg lehet úgy beszélni, hogy anyagköltség, + 500-700 forint?!


Tehát mondjuk egy ékszerdoboz: 1000.- doboz, 200.- szalvéta, 200.- festék, ragasztó (mert marad belőle, de lehet, hogy sokat elhasználok, meg mondjuk a ragasztó), és erre jöjjön 700 ft munka, így 2100 ft. Szerintem annyit kiadnának egy szép dobozért mondjuk:)

2013. júl. 25. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!