Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet becsületesen úgy...

Hogyan lehet becsületesen úgy meggazdagodni a mai világban, hogy szinten tudjam tartani az anyagiakat és jól érezzem magam nagyon hosszú távon a bőrömben, elkerülve a rosszindulatú irigykedő emberek társaságát?

Figyelt kérdés
Érdemes meggazdagodni?

2013. ápr. 11. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Jó ötlettel, már meglévő dolog átgondolásával és újításával.



Találj ki jobban mint a fészbúl amihez csatlakozik 930 millió ember a világon és máris milliárdos leszel.


"elkerülve a rosszindulatú irigykedő emberek társaságát"


Ezt emg nem tudod elkerülni.

2013. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
63%
Külföld, külföld mindenek előtt.
2013. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Jó ötletek, igényszint felmérése, kitartás, állhatatosság, szerencse, hozzáállás
2013. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

itthon: sehogy

Nyugat-Európában: kimész, dolgozol, és a jóllét biztosítva van.

2013. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

19:39


Persze, ott kolbászból van a kerítés.

2013. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

A következő lépéseken keresztül lehet ezt elérni:


1. Tartalékképzés. Ezt pedig csak rendszeres keresettel jól gazdálkodva, félretéve lehet, ezért a dolog a munkavégzéssel indul. (Esetleg még egy nagy ötlettel durrantani, ha a munkavégzésre nincs módod, persze, az egy B-terv. Az esetemben pl. ez utóbbira volt szükség. Ritkán ezzel át is lehet ugrani a 2. lépést, de ez nagyon ritka.)


2. Akkora tartalékot kell képezned, aminek az 50-30%-át már fel tudod használni tőkeképzésre, hogy így sokszorozd meg a tőkédet. Gondosan kell gazdálkodni vele, hogy minimalizáld a veszteséges befektetéseket, és maximalizáld a nyereségeseket. Rengeteg a csapda, ezzel kapcsolatban érdemes megfelelő képzéseket keresni, amik segítenek eligazodni.


3. Akkora tőkét kell így elérned, hogy a harmadik fázisban olyan dolgokba fektethesd, amelyek rendszeres, jól kalkulálható passzív bevételt eredményeznek. Ilyenek lehetnek egy nagyvállalat osztalékai vagy különösen az ingatlanbérbeadás. Természetesen globálisan kell gondolkodni, nem csak Magyarországban.


Ezek egyik lépéséhez sem kell bűnözőnek lenni, teljesen tisztán és etikusan is megvalósítható, csak észnél kell lenni. Ha ez megvan és lényegében "arisztokratává" váltál, megpróbálhatsz másokat is segíteni abban, hogy elérjék ezt, pl. keresheted azokat, akik egy nagy ötlettel akarnak nagyot durrantani). Az irígykedést a hivalkodás mellőzésével kerülheted el, de már az is segít, ha megosztod a tapasztalataidat.

2013. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
72%
nincs kolbászból a kerítés külföldön sem, de nincs is szarból, mint itthon.
2013. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mari53 válasza:
92%
A 6/7-nek üzenem, hogy az itthoni fizetésekből nem hogy tartalékot nem lehet képezni, de megélni sem lehet.
2013. ápr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
teljesen mindegy hogy gazdagszol meg, a buta emberek mindig azt fogják hinni hogy egy szemét alak vagy mivel te jobban élsz
2013. ápr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

azért írtam, hogy dolgozol. Lehet, hogy sokat, de megfizetnek. Így értem jóllt biztosítva megjegyzésemet. Tisztába vagyok vele, mivel Ausztriában tanulok felsőoktatásban.

Irigyek meg lesznek, én leszarom őket. Ha én megtehetem, hogy jó munkahelyem legyen, akkor ő miért ne? Csak a mérhetetlen gyávaság ami a kevés pénzt okozza ( mega a szar melóhely) az irigységet. HA én meg tudom tenni, más miért ne? Veszek egy BMW-t, miért ne vehetne más is?

2013. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!