Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hová tűnt a pénzem?

Hová tűnt a pénzem?

Figyelt kérdés

A szociális osztály elutalt nekem egy bizonyos összeget, támogatás, de véletlenül az egyik régebbim, már megszűntetett Raifeisenes számlaszámomra tette ezt. mire észrevettem már késő volt, szóltam és mikor több hét után sem érkezett vissza az összeg hozzájuk (hogy aztán kifizesse nekem a szoc.oszt nekem kp-ban), elmentem a bankba, hogy hátha ott van valahol (a szoc.osztály szerint egy ideig még a bank fenntartja a számlát ilyen esetekre). A bankban azt mondták nem érkezett hozzájuk semmi, nem is fogadták az összeget mert anno azzal a nappal lezárták a megszűntetett számlát.

Felhívtam a szoc.osztály pénzügyi részlegét, ott azt mondták megint, hogy nem érkezett vissza semmilyen összeg a banktól...

Hova a francban vn az összeg? Nem létező bankszámlára nem mehet pénz, benyelte a bank????

Megkértem hogy írjon egy igazolást a nő arról hogy ők márpedg elutalták az összeget, ezzel mennék a bankba hogy adják ide a pénzemet. Ha nem , fogyazsztóvédelem.

tippek? Mit tennétek?


2013. ápr. 1. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Utalni nem létező számlára nem lehet. Az ügyben a fogyasztóvédelem nem illetékes, max a PSZÁF, oda fordulhatsz. Mondjuk az egész a te hibád, mert a szamla megszűnését jelentened kellett volna.....
2013. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ige, azén hibám. de akkor is, hol van az a pénz?
2013. ápr. 1. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem létező számlára utalt, le sem vette a bank a pénzt az utaló számlájáról. Azért nem érkezik vissza pénz a szoc.osztályra, mert el sem ment a te régi számlaszámodra.

A szoc.osztályon nyomtassák ki a terhelés igazolását (azt, hogy valóban leemelték a bankszámlájukról az összeget)

Ezzel tudja bizonyítani, hogy hova utalt és hogy valóban elment az utalás.

Ezzel reklamálhatsz a bankban.

Habár ezt a szociális osztálynak kellene rendeznie: részint ők utalták rossz számlaszámra, másrészt ő indította az utalást, az ő számláját terhelték, neki kell megérdeklődni a fogadó banknál, hogy mi lett a pénzzel.

2013. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ok, köszi :)

20e ft megér egy kis asztAlcsapkodást :D

2013. ápr. 1. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

"Ha nem létező számlára utalt, le sem vette a bank a pénzt az utaló számlájáról."


Azt az egyik bank nem tudhatja, hogy egy másik banknál vezetett számla létezik vagy sem, tehát simán elmehetett az a pénz annak ellenére, hogy a számlát már lezárták.

2013. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
44%
Hogyne tudhatná a bank, hogy melyik számla él-e még vagy sem?! Azt is meg tudják mondani, hogy helyes-e a számlaszám vagy sem, sőt még egy sima 24 jegyű számlaszámból is képesek ibant képezni attól függetlenül, hogy másiik bankhoz tartozik a számla. A többségnek igaza van, ha nem létezik már a számla, akkor az az összeg be sem érkezik a bankhoz, mert már az utalást sem lehet rá elindítani, a pénz még mindig a szoc. osztályon van, keményen, határozottan fel kell lépni, mert ilyenek az intézmények, mindig azt állítják, hogy elutalták az összeget, pedig még nem! Ha elég határozottan fenyegetőzöl a fogyasztóvédelemmel, akkor 2 munkanapon belül a számládon lesz a pénz, hidd el!
2013. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló, te nagyon nem vagy képben!

Nincs olyan közös adatbázis, ahonnan ellenőrizhető lenne, hogy egy adott bankszámla létezik-e vagy sem, ezt csak az adott bank tudja.


Az, hogy egy számsor megfelel-e a számlaszám követelményeinek, az ellenőrző számjegyek alapján egy képlettel könnyedén megállapítható, de az egyátalán nem jelenti azt, hogy az egy létező bankszámla.


Az IBAN ugyancsak egyszerűen előállítható egy GIRO bankszámlaszámból, ez sem nagy tudomány. Egyszerűen csak tudni kell a bank GIRO azonosítja alapján az IBAN azonosítóját és összefűzni a háromszor nyolc számjeggyel.

2013. ápr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Próbáltak mar valaha interneten utalni? Be írod a szamla számot es az összeget, jóvá hagyod es a következő lépés az, hogy a rendszer megadja neked, hogy az adott számla szám kinek a néven van. :) Tehat ellenőrizhető, hogy létezik e ilyen szamla, vagy sem. Max papíralapú utalással fordulhatna elő, hogy meginditanak az utalást, azt viszont nem használja az önkormányzat.
2013. ápr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Be írod a szamla számot es az összeget, jóvá hagyod es a következő lépés az, hogy a rendszer megadja neked, hogy az adott számla szám kinek a néven van. :)"


Ilyen nincs, maximum bankon belül, de én még olyat sem láttam.

2013. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

probléma megoldófélben, a pénz nem ment át mert elirták a bankszámlaszámot. a két rendszer között "fennakadt". de folyamatban a visszautalás.

kész őrület! :)

2013. ápr. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!