Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy drága cipőt. Fél...

Zsola01 kérdése:

Vettem egy drága cipőt. Fél év garanciát kaptam rá. Ma lejött a talpa. Kicserélik vagy csak javítják? (Én úgy tudom kötelesek kicserélni)

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek cserélni, ha a termék javítható.

(Tipp: ha nem tudnak/akarnak sem javítani, sem cserélni, de az erre való igényed jogos, gyakran felajánlják a "levásárlást", azt azonban nem teszik hozzá, hogy azt n vagy köteles elfogadni és hivatalosan alapból vissza kéne, hogy adják a pénzed.)


Cipőkre 2 egyébként 2 év szavatosság(nem garancia) van, viszont a 6. hönap után neked kell bizonyítani, hogy a termék gyárilag hibás volt.

2013. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*kiegészítés: azt nem írtad, mikor vetted a cipőt. 3 napon belül kötelesek cserélni.
2013. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt, 35ezres Tommy Hilfiger cipo. A kovetkezo volt a tortenet: 3 honap utan elkezdett ott a sarkanal lejonni a talpa. Visszavittem, mondtak hogy ha lehet akkor javitjak, ha nem akkor kicserelik. Elkuldtek valahova, eltelt egy honap. Felhivtak hogy megjott vissza a cipo. Megyek. Kozlik velem, hogy a vizsgalat szerint "nem rendeltetes szeru hasznalat miatt" ment tonkre, es ezt se nem javitjak, se nem cserelik, ugyhogy bebuktam. Mondom megis mit jelent az hogy nem rendeltetes szeru hasznalat? Hat hogy a hasznalati utasitasban van egy mondat, hogy "a cipo nem alkalmas egesz napi viseletre", es tenyleg van benne ilyen. Mondom akkor kerlek szepen definialja nekem itt valaki, hogy mi az egesz napos viselet? Mettol meddig tart az? Es ki az a vadbarom aki olyan cipot gyart, ami melle valtocipot kell vinni ha elmegy az ember reggel dolgozni, es utana uram bocsa meg elmegy moziba vagy enni valamit? Termeszetesen akivel beszeltem az valami inkompetens cipobolti alkalmazott volt, semmit nem birt, ugyhogy jelenleg ott tart a tortenet hogy feljelentettem a gyartot meg a forgalmazot is a fogyasztovedelemnel, par hete kaptam egy levelet hogy valoban talaltak szabalysertest es viszik tovabb az ugyet, jelenleg varjuk a birosagi iteletet. Senkihazi fas*cibalo Office Shoes meg a Tommy is elmehet a pics*ba.
2013. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha javítható, akkor nem kötelesek kicserélni.

Egyébként én úgy jártam, hogy a cipő sarka repedt el, simán javítható lett volna szerintem, elég lett volna a sarkát kicserélni. De a boltban a csaj ránézett és mondta hogy oké, ez csere. Nyilván nem ellenkeztem :D

(más kérdés, hogy sajna nem sikerült kicserélni, mert elfogyott a méret, de még jól is jártam, mert már elkezdődtek a leárazások, így egy sokkal drágább és jobb minőségű cipőt kaptam helyette :) )

2013. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!