Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan céget...

Tudnátok nekem olyan céget ajánlani, aki olcsóbban felszereli a napkollektort, mint a drága nagy cégek?

Figyelt kérdés
Valami 4-5 mil.-ról beszélnek,de mivel nemkapok támogatást,egy olcsóbb megoldás érdekelne sürgössen.Kössz a segítséget.

2012. nov. 12. 08:27
 1/4 anonim válasza:
Milyen 4-5 millió?Mi kb.1,5 évvel ezelött szereltettünk fel napelemeket,és még egy millióban sem került.Azóta rengeteg villanyköltséget megspóroltunk,pedig egész nyáron mentek a szivattyúk,most télen pedig fütésre használjuk.Mi nagyon megvagyunk vele elégedve.Ha érdekel, elküldöm a számukat.Csongrádmegyei cég,de az ország minden részén dolgoznak ha jól tudom.
2012. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az nagyon jó lenne.Akkor légyszi küld el privátban a számot.Mégegyszer kössz.
2012. nov. 19. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 320-került egy 30 csöves,300ért akarták tervezni300ért felszerelni körberöhögtem őket és megcsináltam magam.Ez 4 éve volt.Az egyik kolégám teljesen bele zúgott most várjuk az árajánlatot csak a cuccra,utána csináljuk az övét.Csak vákum csőbe gondolkodj.A seftesnek minden eladó.Ja és a tartállyal egybeépítettel az gondolat erejéig sem szabad foglalkozni.
2012. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

van itt egy kis fogalmi zavar:)

A napkollektor biztos nem lehet 4-5 mil. Egy komplett, jobb rendszer kivitelezéssel is 1-1,5 körül mozog.

A napelem az ami áramot csinál a napból. Ebben nincs semmi folyadék, és semmi szivattyú.(számológép napelem talán rémlik:) Ez sokkal drágább, ez az ami több millió is lehet.

A napkollektor meg melegvizet csinál. Úgy működik, hogy egy csőben levő folyadékot felmelegít a nap a tetőn, ami aztán átadja egy tartályban a hőjét a víznek. Használati melegvízre jó, de fűtésre már MOn necces. Télen meg max napsütésben segít valami. ezek a rendszerek olcsóbbak, és pályázat is szokott lenni ahol 40-50% át megtérítik. EMI honlapját érdemes figyelni néha

2013. ápr. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!