Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért drága egy temetés?

Miért drága egy temetés?

Figyelt kérdés
Szerencsére testközelből nem tudom miért, de összességében mi teszi költségessé az egészet? sírkő, koporsó, egyéb díj?

2012. dec. 26. 18:52
 1/9 anonim válasza:
56%

Semmi.

A másik legkönnyebb módja a pénz lehúzásra az emberekről, a gyerekek után.

Nekünk édesapám nevét 15 ezerért vésték fél aranybetűkkel a sírkőre, ami pár év múlva úgy lekopott, hogy alig látszott.

Úgyis kifizeti az ember, mert mást nem tud csinálni, másrészt meg sokan ilyenkor úgy érzik, hogy kötelesség, minden szépet megadni az elhunytnak (nyilván egy darab döglött húsnak rohadt sokat számít...), másrészt meg félnek, hogy jajj a Maris a szomszédból mit fog szólni, ha nem bükk csak tölgy koporsó lesz és csak azért is kifizeti, ezért megkérik az árát.

2012. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hmm értem, köszi. igazából felmerült bennem a gondolat hogy lenne e igény egy úgynevezett alacsonyköltségvetésű temetkezési szolgáltatásra... mindent magába foglalna és a lényege a költséghatékonyság lenne. Elég szomorú hogy embereknek arra nincs lehetősége hogy legalább alapszinten el tudjon búcsúzni a szeretteitől ha úgy adódik. Persze van önkormányzati, ahol van, de ha egy kicsit normálisat akar az ember mindjárt X százezrekről beszélünk
2012. dec. 26. 19:17
 3/9 anonim válasza:
70%

Hogy a fenébe ne lenne.

Mi is hatalmas gondban voltunk a temetéssel, tele voltunk tartozással és akkor beajánlanak egy 150 ezres temetést, hogy ez a legolcsóbb nagyon baráti ár...

Hát köszi...

2012. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A dög keselyűk meg a hiénák.(egyház ad kb 2m2Földet ,búcsúztató sóder ,sírásók(ők dolgoznak)kegyeleti felszerelés.(szériában gyártott termék)
2012. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
150 ezres temetés csakis hamvasztásos lehet valóban nagyon olcsó egy magamutogató koporsós mellett.Sok a rongyrázó ember aki azt mondja hogy nem sajnálok a halottamtól semmit holott pont a nem halott a lényeg hanem a magamutogatás mások irányában!
2012. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előző hozzászólókkal, egyesek még hitelét is képesek felvenni.

Amúgy főleg vidéken (falun) hihetetlenül nagy divat lekörözni a másikat. Nálunk pl. itt mindenki a pénzel küszködik, de több 100 ezres sírkövekre mindenkinek futja.

Még a legszegényebb cigány is megoldja valahogy.

Valaki még a dédapja sírját is felújítja.

Nem hiába jövedelem képes még mindig ez az iparág.

2012. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát igen, bár elég szegénységi bizonyítvány ez szerintem.. :P de ennek ellenére biztos megvan az a réteg akiknek igénye lenne egy középútra (gondolom a fiatalabb generációkban), mert valóban nincs X százezer sőt, még 1 százezer sem a zsebben... az már más kérdés megvalósítható e egy valóban középút ami mindenkinek jó.
2012. dec. 26. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
A sírhely megváltása is nagyon drága! Azt gondolom annyit mindenki megérdemel,hogy a körülményektől függetlenül méltósággal temessük el szeretetteinket márcsak a magunk megnyugtatása végett.Engem rettenetesen zavart az anyósóm temetésén amikor a koporsót a helyére rakó ember odajött a férjemhez és egy névtáblát az anyósóm nevével fémjelezve oda akart adni pénz reményében!!!!! Igen erőteljesen rászólhattam az emberünkre "nem kérjük" mert a temetésen lévő összes ember odafigyelt!!! Csak azt sajnálom,hogy nem tudtam előre megakadályozni ezt a cselekedetet!!! Úgy látszik a pénz megfeledkezik mindenről és legjobban ott ahol erre vigyázni kellene!!!!Nekem nem volt rossz hozzám az anyósóm,anyukának szólítom a mai napig is és nagyon bánt,hogy a férjem lelkébe belemászott egy totálisan bunkó idegen!!!!!
2012. dec. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon drága, és valóban sokszor nem az elhunytról szól, hanem az élőknek való mutogatásról.

Ugyanakkor rengeteg dolog van hozzá,amit ugye ki kell fizetni:az ügyintézés során több ember munkája(a bejelentett munkás járulékos költségei), azok összehangolása,szállítási költségek, kellékek ára, munkadíjak, önkormányzati költségek, és a vállalkozás járulékos költségeit is ebből kell kitermelni. Valóban lenne igény egy olcsóbb, költséghatékonyabb temetési szolgáltatásra,de azt a mai jogszabályok mellett vállalkozás formájában lehetetlen megoldani sajnos.

2012. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!