Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Milyen jogi következménye...

SOS! Milyen jogi következményei vannak (anyagi), ha nem megyek be a munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kezdhetnék új munkahelyen, de a jelenlegi munkáltatóm nem hajlandó közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyom (mivel támogatás jár rám).Beszéltem vele,hogy jövőhéten nem megyek be dolgozni,azonnali hatállyal (rendkívüli felmondással) szüntesse meg a jogviszonyomat.Ragaszkodik a felmondási idő ledolgozásához(legalább 30 nap) ami nekem nem jó.

Persze a papírjaim kellenének a jelenlegi munkahelyemről, de az új munkahelyen még nem lenne annyira fontos. Minden tanácsot elfogadok ,mit tegyek !?



2013. márc. 8. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudsz tenni, hogy beadod a rendes felmondásodat és letöltöd a felmondási idődet ami a szerződésbe van foglalva!
2013. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem teljesíted a szerződésben foglaltakat, akkor a munkáltatód elmegy a munkaügyi bíróságra, és akkor lesz neked gebasz.
2013. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megbeszélni a másik munkahelyen, hogy várjanak rád.
2013. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát először is mondj fel ma! Azt tudni kell, hogy a felmondási idő felére alapból köteles felmenteni, a másik felének ledolgozásától eltekinthet! Tehát 15 napról van szó, amit mától kezdve le kéne dolgoznod, de a felmondásodban kérheted azt is, hogy a felmondási idődből csak 4 napot (a jövő hetet) dolgozd le! Erre reagálnia kell valamit.


Ugyanakkor az új munkáltatót tájékoztatnod kéne, hogy leghamarabb 15 nap múlva tudsz munkába állni, de ha elengedik a felmondási időd másik felét, akkor már hamarabb! Szerintem ezen a pár napon nem fog múlni, viszont látni fogja az új munkáltatód, hogy korrekt vagy Te is. (hiába mi tudjuk azt, hogy a régi munkáltatód akar neked keresztbe tenni).


Ha az új munkáltató azt mondja, nem vár rád, akkor meg kirúgathatod magad azonnali hatállyal, mondjuk hétfőn nem mész be és nem is telefonálsz... és kedden sem. Ki fognak rúgni. Az új munkáltatót valószínűleg nem fogja érdekelni, milyen formában jöttél el a régi cégtől, de ha mégis, meg fogják érteni miért döntöttél úgy.


Szóval elsőre mondj fel, egyezkedj, h ne 15 napot kelljen ledolgoznod, hívd fel az új munkáltatót is, ha már itt tudod, mi a helyzet.

2013. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Beperelhetnek a munkaügyi bíróságon. És 100%, hogy nyernének, mert gondolom a felmondási idő a szerződésbe is bele van foglalva. Ilyenkor a minimum, hogy kifizeted a régi munkahelynek a neki azáltal okozott kárt, hogy nem mentél dolgozni 30 napig és még azon felül pénzbüntetést.
2013. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Itt megtalálsz mindent a felmondási időről: (A Munka Trv.könyvéből van):


39. A felmondási idő


68. § (1) A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik.


(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,


b) a beteg gyermek ápolása címén fennálló keresőképtelenség,


c) a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság.


(3) A (2) bekezdésben foglaltakat csoportos létszámcsökkentés esetén abban az esetben kell alkalmazni, ha a (2) bekezdésben meghatározott körülmények a 75. § (1) bekezdés szerinti tájékoztatás közlésének időpontjában fennálltak.


69. § (1) A felmondási idő harminc nap.


(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,


b) öt év után tizenöt nappal,


c) nyolc év után húsz nappal,


d) tíz év után huszonöt nappal,


e) tizenöt év után harminc nappal,


f) tizennyolc év után negyven nappal,


g) húsz év után hatvan nappal


meghosszabbodik.


(3) A felek az (1)-(2) bekezdésben foglaltaknál hosszabb, legfeljebb hathavi felmondási időben is megállapodhatnak.12


(4) A felmondási idő számítása szempontjából a 77. § (2) bekezdésében meghatározott tartamot nem kell figyelembe venni.


(5) A felmondási idő a határozott idejű munkaviszony felmondással történő megszüntetése esetén legfeljebb a határozott idő lejártáig tart.


70. § (1) A munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót - legalább a felmondási idő felére - a munkavégzés alól felmenteni. A töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.


(2) A munkavégzés alól a munkavállalót a kívánságának megfelelően - legfeljebb két részletben - kell felmenteni.


(3) A munkavégzés alóli felmentés tartamára a munkavállalót távolléti díj illeti meg, kivéve, ha munkabérre egyébként nem lenne jogosult.


(4) A kifizetett munkabért visszakövetelni nem lehet, ha a munkavállalót a munkavégzés alól végleg felmentették és a munkabér fizetését kizáró körülmény a munkavégzés alóli felmentés után következett be.

2013. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es (és 6-os):

Itt nem a munkáltató mond fel, hanem a munkavállaló!

A felmondási időt végig le kell dolgoznia, nincs felmentési kötelezettség a fele időre.


Rendkívüli felmondással nem tudsz eljönni, az nem indok hozzá, hogy találtál másik munkahelyet.

Ha ragaszkodik a felmondási idő letöltéséhez és ennek ellenére nem mégy be, kártérítést követelhet tőled (ha nem hülye, meg is teszi, mert megnyeri és nem csak a kártérítést, de még a munkaügyi per költségét is neked kell állnod)

Annyi kötelezettsége van a munkáltatódnak, hogy az időarányosan járó, még ki nem vett szabadságodat ki kell adnia (tekintve, hogy március eleje van, ez nem lehet sok)

2013. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

MUNKAVÁLLALÓI RENDES FELMONDÁS

.....................................................

(munkáltató)

....................................................

(a munkáltatói jogkör

gyakorlására jogosult

vezető)

Tárgy: Munkaviszony megszüntetése rendes felmondással

Bejelentem, hogy a munkáltatónál ..... év ......................... hó ...... napjától fennálló, határozatlan időtartamú munkajogviszonyomat, a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. tv. 89–92. § rendelkezései alapján, ...... év ................. hó ..... napján kezdődő, .............. napos felmondási idővel, ..... év ..................... hó .... napjára,

RENDES FELMONDÁSSAL MEGSZÜNTETEM.

Kérem, szíveskedjék intézkedni annak érdekében, hogy az utolsó munkában töltött napon munkabéremet, az éves szabadságomból igénybe nem vett, arányos rész pénzbeli megváltását, valamint igazolásomat és a munkaviszony megszüntetése alapján kiállítandó egyéb iratokat átvehessem.

Szíveskedjék megjelölni, hogy a munkavégzéssel kapcsolatban birtokomba került iratokat és eszközöket mikor, mely munkavállalónak adjam át.

Kérem, hogy amennyiben a munkáltató, a felmondási idő tartama alatt részben vagy egészben nem tart igényt a munkavégzésemre, mérlegelési jogkörében eljárva, szíveskedjék mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól.

Kelt, .........................., 2...... ....................... hó ...... nap

Tisztelettel:


.................................................

munkavállaló

2013. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4-es küldtem üzenete neked.
2013. márc. 8. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:
4-nek maximálisan igaza!
2013. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!