Szerintetek mekkora az a havi nettó jövedelem, ami felett gazdagnak számít valaki Magyarországon?
A kérdés megfogalmazása alapból nem helyes. Igazából benne van a néplélekben, hogy a gazdagságot a fizetés alapján ítéljük meg. Pedig a vagyont lenne érdemes nézni, mint tágabb fogalmat és aminek csak egy része a havonta munkáért kapott fizetés.
A keres nettó 250 ezret. Ebből kijön a rezsi, az ételei, a szórakozása, az esetleges lakbér vagy törlesztő és még félre tud tenni 100 ezret minden hónapban. Megtakarítása bankban: 10 millió forint.
B keres nettó 1 milliót. Ebből kijönnek a hitelkártyahitelek, törlesztőrészletei különböző hiteleknek, a luxusautó fenntartása, a drága ruhák, élelmiszerek, az, hogy mindent megvesz, amit meglát és megkíván. A családja is szívja a pénzt, hiszen ő a családfenntartó. Havonta nemhogy nem tud félretenni, hanem minden hónapban néhány tíz- vagy százezer mínusza keletkezik. Megtakarítása nincs.
Na ezután mondja meg valaki, hogy A vagy B gazdagabb, ne a fizetésük alapján.
Először is!
-Legyen benned munkaszeretet!
Másodszor!
-Legyen munkahelyed!
Na! Ha ez a kettő meg van és felvetted az első béredet,akkor fogod tudni,hogy mennyit érsz te és mennyit a fizetésed!
A gazdagság nem a jövedelemtől függ, hanem a megtakarítástól.
Kereshet valaki havi 3 milliót, ha elkölt belőle 2,9-et, ő nem gazdag, mivel effektíve vagyonnal nem rendelkezik.
"A gazdagság nem a jövedelemtől függ, hanem a megtakarítástól. "
Ebben tévedsz, a gazdagság magas jövedelmet jelent, de természetesen a köznyelvben a vagyonos emberekre is használják a kifejezést. És a kettő általában összefügg.
A pénznek meg önmagában nincs értéke, az a megvásárolt javakban testesült meg.....
Egyéb nagy közhelyek?
Ki a gazdag ember? Aki sokat keres és keveset költ...
Ha mindig annyit költesz amennyit keresel, akkor ugyanolyan szegény maradsz mint voltál...
Mire költ az átlag magyar? Mercire, nőre, luxuscikkekre, ha van pénze? Egy pizzaszállító ismerősünk állítja, hogy hó elején ahogy bejön a fizu, ömlenek a megrendelések. Hó végén gyakorlatilag becsukhatja a boltot (paneles övezetben csak pizza házhoz szállítással foglalkozik).
Miért nem akkor vesznek az emberek pizzát, ha csak muszáj? Például a 3 gyermekem beteg, és nem tudok elmenni a boltba élelmiszerért. Miért nem eszik hó elején is krumplis tésztát. Miért nem gyúr otthon hó elején tésztát? Miért nem főz hó elején? El kell verni rögtön mindent, amikor pénzt lát? Na az ilyen ember szegény, és világ életében szegény is marad.
Mire költ a jó befektető (ritka fehér holló német mentalitású) magyar? : tanulásra, oktatásra, a jövőjére, a vállalkozása fejlesztésére, a családjára, és a szükségletei normális kielégítésére felhangok nélkül. Szükségletei kielégítésére, amikor kell és muszáj. Egy német ember hó elején is ugyanazt eszi, amit hó végén. Beosztással él, és mindig van pénze. Nem veri el Versace ruhákra, ha nincs feleslege, amivel már semmit sem tud kezdeni.
Szóval: mint sváb leányzó mondom, hogy sokszor nagyon rossz mintát hoznak az átlag emberek a családjukból. Kiöntik a felhasználatlan kajákat, pazarolnak, nem használják fel a még ehető maradékokat, nem tudnak újrahasznosítani, megvarrni semmit, nem vállalnak be plusz munkákat egy kis plusz pénzért, inkább ülnek a buta sorozatokat bámulják (tisztelet a kivételnek).
Az is pazarlás, ha vacak dolgokat veszel, amit utána egy hónap múlva kidobhatsz. Jó minőségű dolgokat kell venni hosszú távra.
Aki szigorú beosztással él, az ki tudja brusztolni valahogy azt a jobb minőségű bútort stb... is.
E mellett elgondolkodtatok már azon, hogy mennyi felesleges kacat holmink van? Hát tényleg szükség van ennyi mindenre?
Ez a gazdagság, hogy van 50 pár cipőm, 60 ingem, 25 gatyám? Egyszerűen nem értik meg a vendégeink, hogy NINCS SZÜKSÉGE a 3 gyerekemnek újabba kütyüre, vagy plüssre, vagy bármi másra, mert nem ettől lesz az a gyerek boldogabb? Meg tudnám neki én is venni, de nem teszem...
Más: ismerek egy multimilliárdos embert (családos), aki csak normális ember szeretne lenni. Dolgozni szeretne, de nem tud. NEM HAVI MILLIÓS FIZURÓL BESZÉLÜNK, hanem 1,5 milliárdos vagyonról. Egyébként normális ember is, sok "panelproli" (elnézést a kifejezésért, nem pejoratív értelemben mondom) haverja is van. Nagyon jól él, de már évek óta csak teng-leng otthon. Ezt ő nem szeretné, ettől nem boldog. Nagyon okos, nagyon intelligens emberről beszélek aki a szülei révén lett ilyen gazdag. Mivel nem dolgozott sehol, hiába végzett a Harvardon nem tud elhelyezkedni. Pedig szeretne. Ez gazdagság? Jó gazdagság?
Ismerek kevés boldog gazdag embert és sok boldogtalant és ismerek kevés boldog szegény embert és sok boldogtalant.
Biztos a pénztől függ a JÓL-LÉT-em? Vagy esetleg más tényezőktől (becsületes, őszinte érzelmeken alapuló párkapcsolat, a családomban megértenek és elfogadnak, egyáltalán, hogy van családom, vannak jó fej barátaim stb...)
Summa summarum: Szerintem attól függ a JÓL-LÉT-em, hogy HOGYAN LÁTOM ÖNMAGAMAT. Ha gazdagnak látom magam az vagyok, ha szegénynek látom akkor meg az.
Egy gazdag leányzó.:)
Köszönjük a tanácsokat és a tanulságos történeteket.
A magyarok nagy része tényleg nem ismeri a beosztást, takarékoskodást. Nekem is vannak ismerőseim, akik ha pénzhez jutnak, rögtön elköltik új ruhára, bulira vagy valami felesleges dologra. És nem lehet arra fogni, hogy mert a magyarok szegények. A kínaiak sokkal szegényebbek, mégis hatalmas megtakarításaik vannak és ők hiteleznek a gazdag Amerikának. Ez inkább kulturális dolog, változtatni is nagyon nehéz rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!