Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora az a havi...

Szerintetek mekkora az a havi nettó jövedelem, ami felett gazdagnak számít valaki Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 18:28
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

500 ezer nettó az már szép fizetés, de szerintem sem számít gazdagnak, inkább felső középosztály.

Például, ha egy 4 fős családot tart el, akkor már nem is olyan nagyon sok.

2013. jan. 5. 18:51
 12/42 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés Magyarországra vonatkozott, és az átlagfizetésekhez viszonyítva a havi 500 ezer forint nettót kereső személy igenis gazdagnak számít.

Persze mindig van feljebb: havi 1 millióval is úgy éreznéd, hogy nem vagy elég gazdag, mert nem tudsz Aston Martint venni. Havi 10 millióval azért, mert nem telik magánrepülőre, havi 100 millióval meg saját szigetre... Folytathatnám.

A magyar viszonylatokat szem előtt tartva egyértelműen gazdagnak számít egy minimum 500 ezeret kereső ember.

2013. jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
91%

"Moziba jársz, heti 3szor étterembe kajálsz, két autótok van, legzsírabb szgép, jó telefon, nincs hitel, 3 nyaralás/év, stb sztem nem gazdagság. "


Fel kell, hogy világosítsalak: a magyar társadalom túlnyomó többségének ez bizony gazdagság. Természetesen ahogy megyünk nyugatabbra, úgy lesz egyre "szegényebb" az ember ilyen fizetéssel. Van, ahol ennyi a minimálbér.

2013. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
55%

Két kocsi mellett metrózás vagy a csúcsforgalomban araszolni? Na ezért nem fogok sosem Pestre költözni. Inkább keresek kevesebbet - bár nem panaszkodom - de nem kell kompromisszumokat kötnöm. Azért fenntartani valamit, hogy hétvégén elmenjünk vele a közeli hipermarketbe, tényleg gazdagság.


Mozi, étterem, nyaralás sok embernek sajnos tényleg csak álom.Pedig nem kellene annak lennie, hanem az átlagnak kellene így élnie.


Ennek ellenére 500 ezer forintos havi fizetéssel rendelkező embert én se mondanék gazdagnak, inkább csak jómódúnak.

2013. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de akkor szakadjunk már el ettől az ötszáztól, és tegye meg mindenki a tippjét!
2013. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy nem a fizetés, hanem a felhalmozott vagyon határozza meg, hogy gazdag-e valaki. Ha valaki rákényszerül arra, hogy alkalmazottként dolgozzon havi x fizetésért, akkor nem beszélhetünk gazdagságról. A gazdaság ott kezdődik, hogy a pénz dolgozik az ember helyett.


Havi 500e Ft valóban nem kevés fizetés a magyar átlaghoz képest, és jól ki lehet belőle jönni, de nem is olyan egetverően sok. Én is havi 450 ezret keresek egyedül, mégsem érzem magam egyáltalán gazdagnak, sőt kifejezetten csórónak érzem magam bizonyos emberekhez képest. Lehet el tudok menni moziba többször egy hónapban, néha étterembe (persze ezt is csak meggondoltan), de luxusnyaralásról, jó autóról, ne adj isten egy saját lakásról szó sem lehet még ilyen fizetésből sem, még úgy sem, hogy csak magamat kell eltartani és nem egy egész családot.

2013. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Akkor havi nettó 1 millió a reális?
2013. jan. 5. 20:49
 18/42 anonim ***** válasza:

1 millió nettó fizetés egy kimagasló fizetés, de nem mindegy mekkora családot kell eltartani belőle.

Szóval még az sem feltétlen jelent gazdagságot.

Én azt mondanám, hogy ha valaki keres tartósan havi 5 millió Ft-ot, akkor abból már biztosan fel lehet halmozni akkora vagyont, hogy gazdag emberről beszélhessünk majd valamikor.

2013. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy a többség csak "státusz szimbólumok"-ba és pénzben tud gondolkodni. Szerintem nem minden a pénz.


Sok olyat látok, hogy van pl. kocsi is, de a rosszabb hónapokban az üzemanyag miatt nyavalyognak és igazából kihasználatlanul ott áll az autó.


Való igaz, hogy nagyon sok múlik azon is, hogy mennyi a kiadási oldal.


Nekem is pl. havi 500e Ft felett van a bevételem, és ennek 90%-a havi megtakarításom de nem feltétlen az számít, hogy nem azon kell gondolkodni, hogy osszak be pár száz ft-ot 1 hétre (bár korábban volt ilyen is), hanem hogy pl. olyan dolgokat csinálhatok, amit korábban nem tehettem volna meg idő hiányában.


Éves szinten 4-6 hónap szabadidő értéke, amit arra fordítok amire akarok (önkéntes munka, család, tanulás, utazás,sport, kert, stb. )pénzben nem fejezhető ki, mégis gazdagabb vagyok tőle, mintha ezt az időt, újabb 500 ezrek reményében ledolgoznám.

2013. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Aki bevállalhat egy Ferrarit magának. 2-3M/hó.
2013. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!