Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora az a havi...

Szerintetek mekkora az a havi nettó jövedelem, ami felett gazdagnak számít valaki Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 18:28
1 2 3 4 5
 21/42 -pandy- válasza:
18%

Én kaptam már havi 20100 huf-t is meg volt már 360e is egy havi keresetem.

Ezzel mindent elárultam.

2013. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

akik 500at írnak havonta, azok ku.rvára el vannak tévedve!!!


havi 1 milliónál, már hátra-hátra lehet dőlni, kényelmes életet adhat, de gazdagságot még messze nem. 2 millió/hó havonta, MAGYARORSZÁGI VISZONYLATBAN már gazdagnak számíthat, de a felső tízezret még nem éred el vele! Ennek ellenére azért érezheted gazdagnak magadat havi 2 millióval, mert a társadalom legnagyobb rétege 100 ezerből él. Csupán ez az oka, de havi 2 millió se sok pénz. (nem hiába van nagybetűvel, hogy magyarországi viszonylatban)


Az is egy tévhit, hogy aki alkalmazott, az nem lehet gazdag! Tessék elolvasni a Gazdap Papa Szegény Papa című könyvet, ott meglátjátok az úgynevezett cash/flow négyszöget, ami: A (alkalmazott) E (egyéni vállalkozó) C (cégtulajdonos) B (befektetető)


A könyv szerint, mind a 4 státuszban lehetünk gazdagok. Például elég nagy butaság azt gondolni, Hogy az IMF vezérigazgatója, mint alkalmazott, szegény ember. Igenis vannak zsírosan fizető állások. (persze megint nem magyarországon)

2013. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én szögrűlvégrűl rokonom például gazdagnak tekinthető, pedig a Tescoban dolgozik biztonságiőrként, egy kisebb csoportot is irányít, de szerintem olyan nettó 90-100.000 Ft körüli lehet a fizetése. Azonban nagyon szép öröksége van, amihez kb 2 éve jutott hozzá. Egy akkora ház, hogy már túlzás, rengeteg szobával, medencével. Volt még 3 autó, de abból 2őt eladott. Meg van prémium magyar államkötvénye, elmondta, hogy a MÁKnál VIP ügyfél. Ennek egy kicsit utánajártam, és megtudtam, hogy úgy lehet VIP, ha 50 M forint feletti megtakarításod van náluk...

A fickó teljesen jól él, semmire nem lehet panasza, és a munkáját megtartotta.

2013. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Az szép, hogy dollármilliomosként Tesco-ban biztonági őr.

Általában a hirtelen jött pénz elveszi az emberek eszét és otthagyják a munkájukat és elkezdik szórni a pénzt, amíg kitart. Ezek szerint ő intelligensebb.

2013. jan. 6. 15:11
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az meg egy olyan józan paraszti ésszel rendelkező egyszerű ember (az egyszerű, jó értelemben), aki régen is boldog volt és most is. Nagyon nem kezdett el költekezni, a 2 autót is azért adta el, mert felesleges luxus fenntartani őket, neki csak 1 kell, amit használ. Amire költ az az utazás, mert az öröksége előtt még nem volt külföldön és most bepótolja.
2013. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
12:12: olvastam a könyvet valamikor, de nem azt mondja, hogy mind a 4 lehet gazdag, hanem pont azt, hogy az A és E nem lehet, mert ők csak a saját munkaidejüket tudják pénzkeresésre fordítani. Gazdag csak a C és B lehet, mert ők mások pénzét és munkidejét hasznosítják. Az persze előfordulhat, hogy valaki például A és B egyszerre, ilyen az a bizonyos az IMF vezér is (akihez hasonlók kevesen vannak, lássuk be).
2013. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Nem akartam ezt a vonalat erőltetni, de a Kiyosaki elméleti könyvet olvasók hány %-a fog 2 millió/hó bevételt elérni itthon?


Ahhoz képest, hogy majd minden MLM-ben és ilyen légy gazdag kevés idő alatt rendszerekben előjön, mint hivatkozási alap. Azokban pedig sok százezer ember van benne.

2013. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

17:41 azt nem tudom, de van egy oldal, ahol lehet csemegézni, hogy a cégeknek mennyi volt az adózott eredménye és a kifizetett osztalék az elmúlt években:

[link]


Mem a nagyvállalatokat érdemes megnézni, hanem sok kis 1-2 tulajdonosú vállalkozást, például mindenféle kis szir-szarral kereskedőket. Sok többtíz és többszáz milliós eredmények és osztalékok vannak, na ők a gazdagok.

Sok kisvállalkozás van, amelyek tulajdonosaihoz képest a bankvezérek is csórónak számítanak.

Azt kéne már tudatosítani az emberekben, hogy ezek a gazdagok, nem azok, akik munkavállalóként dolgoznak heti 50 órát havi 1 millióért.

2013. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

26-os! Most ne kérd, hogy másoljam be szó szerint azt az egyetlen mondatot. Ezek szerint elég figyelmetlenül olvastad!

27-es! Sosem állítottam olyat, hogyha elolvasod a könyvet, lesz valamennyi pénzed.

2013. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

18:13: Ezt írtad:

"A könyv szerint, mind a 4 státuszban lehetünk gazdagok."


Erre válaszoltam, hogy a könyvben ez pont nem így van. Most én nem értem, vagy te nem érted?

2013. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!