Elváltunk az idén, ingatlanunkat közös használatba helyezte. Nem akarok egy fedél alatt élni férjemmel, ezért szeretném ha kifizetne. ő nem akarja, ezért gondolkodom peres eljárás megindításán. ügyvédet muszáj fogadnom, vagy képviselhetem magamat?
Rossz irányban gondolkodsz. Te nem akarsz vele egy fedél alatt élni, így miért Ő fizessen ki téged? Fizessed ki a részét, és akkor hagyja ott a közös ingatlant... Miért ő fizessen, ha te nem akarod őt magad mellett látni?
A peres eljárás jelen esetben a közös tulajdon megszüntetését jelenti, ebben az esetben sem te sem ő nem fog senkinek fizetni senkit, hanem végrehajtásra kerül az ingatlan, a végrehajtott összeget pedig a végrehajtási költségek levonását követően felezni fogja a végrehajtó és mindenki mehet amerre lát. Azt azért tudni kell, hogy a végrehajtási árveréskor a becsült érték 70%-a a mérvadó, vagyis egy 10 milliós lakás esetén ami perben kaphatsz, az olyan 3 millió forint reálisan. Ennek függvényében gondolkodj végrehajtói árverésen.
Kedves kérdező! A válaszom jogi természetű volt, a jog pedig alapvetően érzelemtől mentes.
Ha az ingatlan 68%-ban a tiéd, akkor miért hagytad ott? Most ő birtokon belül van, ráadásul említettél 3 gyermeket is. Ez jogilag még rosszabb helyzetet jelent számodra.
A részedre kérhetsz lakáshasználatot, már ha az egész lakást valóban használja. De még mindig két dolgot tehetsz: vagy megegyezel vele, vagy pedig kéred az ingatlan kényszerértékesítését és vállalod az ebből eredő veszteséged.
A polgáriperes eljáráshoz nem szükséges jogi képviselet első fokon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!