Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 3 napon belül visszaviszek...

Ha 3 napon belül visszaviszek egy hibás műszaki terméket akkor a pénzt vissza kell adniuk?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy számológépet, majd másnap vissza is vittem mert hibás volt. Az üzletben azt mondták, hogy csak utalványt adnak. Én persze kivertem a balhét, hogy a pénzt adják vissza.
2009. aug. 14. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Műszaki boltban dolgozom, de pénzt nagyon ritka esetben adunk vissza. Aki "kiveri a balhét", annak meg pláne nem. Max. ajándékutalvány jár. Szerintem máskor próbáld szépen, vagyis szebben mondani, egyből "meglátjuk mit tehetünk" lesz a válasz.Remélem :-)
2009. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ordítva mentem be az üzletbe, de azt hittem ez egyértelmű. De én úgy tudom, hogy ha 3 napon belül visszaviszek egy terméket, amelyik HIBÁS (tehát nem az én egyéni bajom miatt viszem vissza, mert mondjuk nem tetszik), akkor kötelesek visszaadni a pénzt. Mintha erre törvény is kötelezné őket. Ráadásul ha a terméket nem lehet javítani, és nincs több belőle akkor nehogy már le kelljen vásárolnom a pénzt, és csak azért is vmi ostobaságot venni.
2009. aug. 14. 22:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ajándékutalvány korlátlan ideig felhasználható, és lehet, hogy most nincs szükséged semmire a boltból, de ha később lesz, akkor jó szolgálatot tesz majd. És végülis visszaadták a pénzt? Vagy mi lett az egész vége?

Erre irtam az előbb, hogyha úgy jön be a vevő, hogy partner, és nem ellenség, akkor mi sem szoktunk kötözködni, de ha elfogadja az utalványt, akkor szivesebben adjuk azt.Nem tudom, hogy minden üzletben igy van-e, de nálunk igen. Ja, első válaszoló voltam..és eddig az egyetlen :-) De remélem azért mások is irnak tapasztalatokat.

2009. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2009. aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem arra vagyok kíváncsi, hogy nálatok ez hogy működik. Ezzel nem akartalak megbántani. Hanem arra, hogy van e arra törvény, hogy vissza kell adniuk a pénzt, és van. Köszönöm. Tehát ha én kiverem a balhét akkor igazam van ezek szerint!!! Én teszek arra mi egy bolt szokása, ha a törvény kimondja, hogy mi az üzlet kötelessége. Köszönöm a hozzászólásokat.
2009. aug. 15. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha 8 napon belül visszaviszed a terméket, mert hibás, akkor a boltnak kötelessége UGYANOLYANRA kicserélni (hibátlanra!)...


Ha nincs már ugyanolyan termék, akkor kötelesek visszafizetni a vételárat, de csak ebben az esetben!


Ha 8 napon túl hibásodik meg (vagy akkor reklamálsz), akkor szervíz => javíttatás a megoldás garanciában...


A bolt nem köteles visszafizetni a vételárat! (Ha mégis erre hajlandóak, az egyéni jóindulatuknak köszönhető.)


[link]

2009. aug. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nálam az a helyzet, amint írtam, hogy 3 napon belül visszavittem, mert hibás volt. De nem volt ugyanolyan termékük sem Erre nem pénzt akartak adni, hanem levásároltatni (ajándékutalvánnyal).
2009. aug. 15. 21:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Engem nem bántottál meg egyáltalán, csak leirtam, hogy nálunk hogyan működik. Engem inkább az bánt, hogy sokan gondolják azt, hogy "na,most kiverem a balhét,és igazam lesz, és úgy ugrálnak, ahogy én fütyülök". Pedig ha szépen, emberhez méltóan elmondaná mindenki a nyűgét, és nem a magas c-n kezdené, lehet, hogy többre menne vele, és akkor nem kellene a törvények közt kutatgatni, hogy jogos-e, ha ráborítom az asztalt a pult másik oldalán lévőre. Mert ha szépen mondod, akkor is úgy szól a törvény, ahogy itt leirták. Meg ha csúnyán, akkor is. Csak felidegesíted Magadat is, meg az eladót is. Fölöslegesen. Persze, ha a bolt is úgy áll hozzá, meg flegma az eladó, akkor ok! De egyéb esetben szerintem "nem kell kiverni a balhét". 1.válaszoló voltam.
2009. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És másik számológépük sem volt, ami esetleg megfelelő lett volna Neked? Vagy azt nem is nézték, hogy van-e hasonló? Vagy olyan, ami Neked kellene?
2009. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem eleve ordítva mentem be az üzletbe. De miután nem egy kétforintos gépet vettem, ami nekem már bevált, csak sajnos elhagytam,így ragaszkodom ehhez a termékhez. De gondolom ez jogomban áll, és nem kötelezhetnek arra, hogy egy másikat válasszak. Miután ötvenszer elmondtam neki, hogy manapság a tv, rádió is ezzel van tele, hogy az üzletek nem veszik figyelembe a rájuk vonatkozó törvényeket, és átverik a vásárlókat, szinte majdnem lehülyéztek. És ha a törvény az törvény, akkor semmilyen utalványt nem adhatnak. Ez a lényeg!!! És ha egyszerűen szép szóval nem érti meg, akkor nem is csoda ha ideges leszek tőle.
2009. aug. 16. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!