Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy üzenetet a laptopom...

Kaptam egy üzenetet a laptopomon a mobil netemen hogy nyertem 1 milió valamit : D mennyire igaz segitsen valaki? (lent hogy mit irtak! )

Figyelt kérdés

Your mobile number was selected and has won you £1,000,000 in the on going free UK lotto.draw number: és itt számok vannak meg 1 email cim ahol lehet érdeklödni.

plusz egy telefonszám is amit megcsörgettem csak nem volt magyar szoval nem eröltettem hogy feleslegesen vegye le a pénz a kártáymról : D


2012. nov. 10. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: játszottál brit lottón? Ha nem, akkor nem nyertél. A csalás része lehet a telefon is (beszéltek 10 percet, mégis kiszámláznak neked több 10ezret) meg a szokásos "ön nyert, már csak be kell fizetnie X ezer fontot/dollárt/eurót kezelési költségként és mi küldjük a nyereményt". Ne dőlj be.
2012. nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiválasztották a mobilszámodat és nyertél 1 millió fontot (!) az ingyenes Egyesült Királyságbeli lottó sorsoláson.

Hát gratulálok!

Szerintem kamu. Ha van benne vmi link, nehogy megnyisd, mert veszélyes lehet.

2012. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tuti kamu, hiszen ha a mobilszámodat választották ki, hogyhogy e-mailben kapsz értesítést és nem hívnak ?!
2012. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó erős spamszűrőm van. Egyszer kikapcsoltam pár napra. Kíváncsi voltam mik jönnek. Ha az ilyen levelek igazak lennének, akkor Bill Gates lenne a segédkertész a rezidenciámon.
2012. nov. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:DD Köszi a válaszokat:) akkor hagyom a fenébe!
2012. nov. 11. 00:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Èn màr ötször nyertem iphone-t. xD Màrmint kamu i-phone-t. xD
2012. nov. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem ártana egy jobb vírusirtót feltenned, ha ilyenek ugrálnak fel. (több millió fonttól szabadítana meg :))
2012. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

rájuk irtam az érdekesség kedvéböl hogy ez most mi és ezt kaptam válaszul E-Mailbe:

Attention Winner,


Please see attached file for information on claims. All required information are enclosed in the attached PDF document, please read carefully


és ott van még 2 LINK (amit elkéne olvasni ugye az utasitások serint), megnyissam vagy az valami virus és ne ?:DD

2012. nov. 11. 10:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Nehogy megnyisd, mert szinte biztosan vírusos.

A szövegben azt írják, hogy minden infót megtalálsz a csatolt pdf fájlban és olvasd végig figyelmesen.

Ne nyisd meg se a fájlt, se a linkeket, mert megfertőződhet a számítógéped.

És a jövőben is légy óvatos az ilyen dolgokkal, hangsúlyozom NEM LÉTEZIK INGYEN PÉNZ!

2012. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírsz magaddal. Még úgy se , hogy tudod, hogy te vagy áldozat. Nem osztogatnak neten millió fontokat, ezek mind adathalász férgek. Az átutaláshoz kérnek majd adatokat. De az is lehet hogy egy dokumentum megnyitásával olyan dolgot teszel a gépedre, ami a netbankolásaidat majd küldi tovább valahova.
2012. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!