Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik az azonnali...

Hogy működik az azonnali felmondás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Munkahely-váltás előtt állok és sajnos nem jó a viszonyom a főnökömmel,aminek az okát én magam sem tudom.Nem vagyok neki szimpi,kb ennyi.És ismerve őt biztos,hogy le akarná az egy hónap felmondási időt töltetni és végig szivatna,ez tuti.ez az egyik ok,hogy élni akarok az azonnali felmondással.A másik pedig az,hogy egy munkáltató sem fog rám egy hónapot várni.

A kérdés az,hogy hogy működik az azonnali felmondás? Nekem írnom kell erről valami papírt,amit a főnököm kezébe nyomok,vagy csak megmondom,hogy azonnal szeretnék felmondani,vagy hogy?

Bocsánat,ha tudatlannak tűnök,de nem volt még ilyenre példám és nem tudom,hogy működik!


2012. aug. 31. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
írsz egy felmondólevelet, melyben kifejted, hogy a munkaviszonyt közös megegyezéssel szeretnéd megszüntetni adott naptól (ha van még 10 nap szabid bent akkor két hét múlvától). Közös megegyezésnél a felmondási idő megállapodás kérdése. Más kérdés, ha nem szívlel ebbe nem fog belemenni. Egy megoldás van: Beadod most egy hónapos idővel a közöst vagy rendes felmondással, és elmész egy hónapra táppénzre (háziorvossal jóban vagy remélem), vagy fél hó táppénz-fél hó szabi. Bevett gyakorlat, nem kell parázni.
2012. aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Azonnali hatályú felmondás csak akkor működik, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan, vagy súlyos gondatlansággal, jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely lehetetlenné teszi a munkaviszony fenntartását. Ráadásul ezt az indokot fel kell tüntetni a felmondásban. Tehát indoklás kell, hogy miért azonnali hatályúval akarod a munkaviszonyt megszüntetni. Nem gondolom, hogy alapos indok lenne az, hogy nem bírjátok egymást.

Ilyen esetek lehetnek (a felekre tekintet nélkül), az ittasság, igazolatlan mulasztások, bűncselekmény, a munkáltató olyasmit követel Tőled, ami jogellenes, többszöri felszólítás ellenére sem biztosítja a munkavédelmi eszközöket, balesetveszélyes helyzetet teremt, nem fizet bért stb.

Egyébként más esetben azonnali hatályú felmondásnak nincs helye.


Ebben az esetben az működhet, hogy vagy közös megegyezéssel mész el, amelyben megállapodtok, hogy felmondási idő nincs.

Vagy felmondasz, és hogy ne kelljen a felmondási időt ledolgozni, keresőképtelen betegállományba mész, vagy ha lehet és még van, akkor szabadságra mész.

2012. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor úgy tűnik nem fogalmaztam egyértelműen:).Akkor fogok elmenni erről a munkahelyről,ha találok egy olyat ami megfelelőbb. Ha ilyet találok akkor az lehet indok az azonnali felmondásra? Mármint ,hogy pár napon belül kezdenem kell a másik/új munkahelyen? Erre írtam,hogy mert egy munkáltató sem fog egy hónapot várni rám.Semmiképp nem mondok úgy fel,hogy nincs másik munka de ezért félek,mert ha találok is és a főnököm nem enged el,akkor ugrott a másik meló.Táppénz alatt meg ugye nem lehet dolgozni,szóval...Pedig ha nem enged el,elmegyek táppénzre,plusz szabi,ahogy írtátok,csak akkor meg nem tudom mi lesz az új munkával :S.
2012. aug. 31. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, erre az esetre nincs azonnali hatályú felmondás, csak olyan esetekben működik ez, amiket az előbbiekben már felsoroltam.


Ha rögtön kell "ugranod", akkor nincs más hátra, mint a közös megegyezés, ha a főnököd a Te "rendes" felmondásod esetén nem tekintene el a felmondási idő ledolgozásától.

Tehát nem nagyon ugrálhatsz...

2012. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig páran már csinálták így a munkahelyen,hogy lett munkájuk és erre hivatkozva éltek az azonnali felmondással. Hát akkor tényleg marad a táppénz meg a szabi.
2012. szept. 3. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, ha úgy látod, hogy azonnalival meg tudod oldani, akkor tedd meg, bár "törvényesen" nem működne a dolog.

Szerintem a többinél sem ilyen "címen" futott a munkaviszony megszűntetés, csak maximum Te nem tudsz róla.

2012. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát párral tartom a kapcsolatot,aki felmondott és mivel úgy kellett az új munkahelyen kezdeniük,hogy következő hét hétfőn ezért muszáj volt ilyen gyorsan felmondaniuk.
2012. szept. 4. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!