Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt felmondás?...

Próbaidő alatt felmondás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Felmondhatok szóban vagy csak írásban lehet?

Jár majd a munkanélküli?

És még egy kérdés.

Az előző munkahelyemen 10 évig dolgoztam, két hete váltunk el egymástól, de még nem kaptam kézhez a papírjaimat. Így a mostani céghez nem tudtam beadni, most viszont eljönnék tőlük. Mi a teendőm?



2012. jún. 13. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem célszerű írásban felmondani, itt találsz mintát:

[link]


Már meg kellett volna kapni a kilépő papírjaidat, azt mihamarabb kérd el a régi munkáltatótól.

2012. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Nézegettem ezt az oldalt de csak olyan mintát találtam ahol a munkáltató mond fel azonnali hatállyal.

2012. jún. 13. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy feneket keríteni neki: Alulírott X. Y. (személyes adatok) a 2012. .....-án kelt munkaszerződésemet a mai nappal (vagy egy meghatározott dátummal) felmondom.

Kérem ezzel kapcsolatos szíves intézkedésük megtételét.


Ha azonnali hatályú (tehát felmondasz és már másnap nem kell menned dolgozni), akkor 3 munkanapon belül kell a munkáltatónak a papírokat kiállítani és kifizetni Téged, mivel próbaidő alatt mondtál fel, és azonnali hatállyal. Ha egy későbbi - próbaidő alatti dátumra - mondasz fel, akkor az utolsó munkában töltött napon meg kell, hogy kapd a papírokat és a még járó béredet. Ilyenkor nincs 3 nap haladék.


A régi munkahelyedről sürgősen kérd el a papírokat, mert a hiánya nehezíti csak az ügyintézést mindenhol.

2012. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 16. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!