Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a lakáshitel?

Hogy működik a lakáshitel?

Figyelt kérdés

Tehát pl. ha van már fél éve bejelentett munkám, és van fél millió spórolt pénzem, akkor már kapok hitelt, vagy még akkor sem?


Előre is köszi a választ!


2012. júl. 25. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyi jót akarok neked. Nagyon remélem nem kapsz hitelt, de nem is fognak adni.

Mi várna rád ilyen pénzügyi manőverben:

pl lakás ára 8 Mft

Akkor neked 7,5 Mft hitel kellene, ha havi 25 Eft törleszted akkor 25 évig fizeted + kamat.

Szabadság teljes megszűnése, félelem fog körül ölelni.

- rettegni fogsz megszűnik a munkahelyed mert akkor nem tudod törleszteni.

- Nem tudsz komfortosan élni mert a törlesztő elviszi (utazás, jó ruházat, műszaki termékek stb.)

-ha családod lesz nem tudod nekik megadni amit szeretnél, 25 év ennyi idő alatt gyerek felnő

-ha mégis megszünik a munkahelyed nem lesz bevételed, akkor előfordulhat hogy a bank viszi az egészet, és az évek alatt bele tolt pénz eltünik, és + adósságod lesz.


Még egy dolog akik birtokolnak ingatlant gyakran tapasztalják. Lenne sokkal jobb munkájuk pl 200 km odébb, de az ingatlant nem tudják eladni, vagy külföldre mennének dolgozni akkor is tud nehézséget okozni.


Tanács

Töke növelés, menj ki külföldre dolgozni gyüjts 4Mft utánna meglátod hogyan tovább.

2012. júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az albérletet is ugyanúgy fizetni kell, az meg a kukába megy, sosem lesz az enyém. Valahol meg élni kell, nem mindenkinek van hely, ahova mehet. Csak az utca van ingyen, bár manapság már az sem. Sajnos...
2012. júl. 26. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Frank hitelesektől is hasonló gondolatokat hallok. Sokuknak valahogy mégse lesz az övéké.

Nekem megvan tőkém arra hogy saját lakásom legyen , de nem akarok. Abból a pénzből sokkal többet tudok csinálni mint az albérlet kiadása. Nekem az albérlet befektetés. Ezzel nem azt akarom mondani csináld azt amit én, hanem hogy más lehetőségek is vannak azon felül mint ami szokás.

2012. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kapo1588 ***** válasza:

Ezzel a tőkeképzéssel én egyet tudok érteni csak kb ezzel az a baj hogy egy élet kevés rá... ha havi 60 ropit félreraksz akkor is kell 8 év mire annyi összejön hogy az havi 30 ezret kitermel...:(


24 F

2012. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!