Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most kihez mihez? (lakáshitel)

Most kihez mihez? (lakáshitel)

Figyelt kérdés
persze,hogy a lakáshitelünkről van szó :)A hitelünket megszüntették (svájci)az OTP Faktoring küldött levelet,hogy tegyek ajánlatot stb...Írtunk is nekik egy megjelőlt összeggel.Még nem kaptunk választ tőlük.Nemrég jött egy végrehajtói irodától(Zoltán Ákos)egy papír ugyan ez miatt.Itt a 15 millió helyett majd 29!!!-et követelnek.Ilyenkor mi az eljárás?Hova forduljak?Akkor most a faktoring kedvességét felejtsem el miszerint szeretne megállapodni egy havi összegben és kapok új hitelt.Ha igen akkor nyilván a végrehajtóval kell felvenni a kapcsolatot.Ők még adnak esélyt rá,hogy megtartsuk a lakást,vagy mehet 3 gyerekkel albérletbe?Ráadásul anyukámék lakása volt a fedezet a hitelünkre.Azt legalább megmenthetem valahogy?
2011. júl. 26. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem semmi.Érdemben nem tudok hozzászólni, csak ámulok, hogy mik vannak....
2011. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már az önálló bírósági végrehajtó küldött levelet, akkor a hiteleződ elindított a végrehajtást. Innen már "nem kapsz újra hitelt". Az OTP Faktoring is olyan összeget vár, amiből egy-két év alatt letudható a tartozás. Tehát esetedben havi 150-300e Ft-os nagyságrendet. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor a záloghoz nyúlnak. Márpedig valószínűleg az ajánlatod nem volt "meggyőző", ezért elindult a végrehajtás.

A végrehajtás során amit tehetsz az az, hogy saját magad értékesíted az ingatlant, vagy ha az ingatlan értékének kb. fele rendelkezésedre áll, akkor a kitűzött árverésen "valakit" küldj árverési vevőnek, hogy ő vegye meg az ingatlant. Itt ugye az a kérdés, hogy mennyit ér az ingatlan. Mert ha 20 millió körüli, akkor kb. 12 millióért megszerezhető, de ez még a hitelösszeg felét sem fedezi - viszont az ingatlan ezért az összegért "tiszta" lesz. Kérdés, hogy akár ekkora összeget is honnan és hogyan lehet előteremteni...

Nem egyszerű és igen szomorú, hogy ilyen helyzetek előfordulnak. Amit NE tegyél: ne ülj a babérjaidon és várj a csodára. Nem fog eljönni. Tenned kell, árulni az ingatlant, reagálni a végrehajtói megkeresésekre, egyezkedni, húzni az időt, míg a legjobb megoldást meg nem találod.

2011. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ.Én csak azt nem értem,hogy miért írt akkor a faktoring és várta a válaszom.Ráadásúl a levelemre és az ajánlatomra nem válaszoltak.Gondoltam bemegyek hozzájuk. Ami lakásunk most nagyon piaci ár alá esett ugyebár kb.12-14 millió.Mi anno 15,5 ért vettük.Ez még nem is lenne nekem baj ha el tudnám adni,de nem tudom mert nagy!!!!Rengeteg a rezsije és nem fogja senki megvenni.Már 2 éve hírdetve lett 1 évig de senki nem is érdeklődött. Még ha ezt elveszik oké de anyukámékéval mi lesz????Az életüket végigdolgozták érte hogy legyen egy 1,5 szobás pici lakásuk :(legalább azt megmenthetném valahogy..akkor ott mi is kezdhetnénk valamit a padlástérrel esetleg...vagy nem tudom.Férjem rákos volt mikor a 2.gyerek jött.akkor tönkre ment a cégünk ami akkor nagyon ment.Most meg nem talál semmi olyat ami jól fizetne így marad a rakodói munka neki változó összegért.Amiből elvagyunk de nem elég erre a lakásra hogy ennyit kérnek.Jah és mi úgy vettük meg a lakást h 50 ezer volt a hiteltörlesztő ami max kb.70 re emelkedhet.(ezt mondták akkor)erre 120 ezer lett egyik hónapról a másikra!!!! :(
2011. júl. 26. 10:01
 4/6 A kérdező kommentje:
most am.olyan levélt jött a Zoltán Ákostól,hogy mennyi a tartozás és,hogy 15 napo belül fizessem ki!Jah és maga a banknak 20 millió a tartozás a kamatokkal együtt!A végrehajtó irodának meg összesen!!!!!!!! 9 millió!!!!Hát hogy is van ez?Most mikor ilyen csúnyán járt több ezer család gyerekkel stb...na meg ha nem gyerekkel is...és ekkora összegeket kérnek hogy beszedjék a pénzt az emberektől.Ha el is tudnám adni áron alul gyorsan 10-12 millióért mit kezdek a többivel albérlet mellett mondjuk?Na meg anyuékéval.Minek küldtek levelet h adjak ajánlatot állapodjunk meg stb....ha még csak válaszolni se tudnak rá és már itt tart a dolog. Borzalmas mik vannak.
2011. júl. 26. 10:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Meddig lehet így húzni az időt szerintetek???Valami megoldást nagyon szeretnék találni rá.Még a családsegítőn gondolkoztam,hogy tud-e valamit segíteni.Sose kértem semmit az önkormányzattól se a családsegítőtől így nem tudom mi hogyan működik?
2011. júl. 26. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát a 9 milliót költségként erősen eltúlzottnak érzem én is, ha valóban 20 milka a tartozás, de ettől függetlenül olyan 1.5-2 millió közötti költségre mindenképp számíthatsz. A végrehajtói díjak fixek is, meg jutalékosak is, van egyrészt a munkadíj, meg van a jutalék. Ebből a jutalék fogja kitenni a nagy részt, az ugyanis ekkora összegű tartozás behajtása esetén 900ezer+a 10 millió feletti rész 5%-a, ez így kb. másfél millióra jön ki (meg még plusz a munkadíj). Bővebben itt a számítási mód:


[link]


Azt én mindenképpen pontosan kirészleteztetném a végrehajtóval, hogy a 9 milliós költség erre hogy jött ki, és nem is lennék hajlandó ezt kifizetni ha nincs rá magyarázat, ez iránt akár külön pert indítanék, illetve kérném a végrehajtást elrendelő bíróságtól a végrehajtás felfüggesztését. De mondom, 1.5-2 milkánál kevesebbre semmiképpen ne számíts költség címén, és az is nagy pénz.


Az önkormányzatos ügyintézőket meg a családsegítőket viszont nem fárasztanám ezzel a helyedben, van elég bajuk, és kb. 80-90 ezerért havonta hallgatják az olyanokat mint te, hogy aztán közölhessék velük, hogy nem tudnak nekik segíteni (miből? az önkormányzatok már akkor se adnak semmi segélyt, ha egy szakadt Trabant van a neveden, mondván el kell adni, és abból élni. Majd ha tényleg nem lesz semmi a neveden, se jövedelmed, akkor kaphatsz tőlük 28.500-at közmunkáért cserébe).


Ami veled történt, az sajnálatos, meg a szülők háza is, de erre akkor kellett volna gondolni, mikor belementetek, hogy azt bevonjátok fedezetként.


Erre egyetlen megoldás létezik, és az is necces: mind a kettőtöknek ki kell menni külföldre dolgozni, ahol még a zsíroskenyeret is meggondoljátok naponta, és az ottani magasabb munkabérből esetleg ki tudjátok fizetni a hatalmas havi törlesztőrészleteket, amiről meg kell állapodni a végrehajtóval.


Nem lesz aranyélet, de más nincs, és így mindkét ház megmaradhat.

2011. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!