Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan éri meg újból teherbe...

Hogyan éri meg újból teherbe esni?

Figyelt kérdés

Márciustól kapnám a GYES-t. Tegyük fel, hogy most ősszel terhes leszek :). - Mi alapján számolnak tovább?


Lehet, hogy terhesen lemondom a GYES-t, és elmegyek táppénzre?


Túl tudatos vagyok? Túlbonyolítom?


2012. júl. 11. 14:22
 1/6 anonim válasza:
35%
Szerintem igen. Bár nem akarlak leszólni, de a gyerek nem azért éri meg, mert több pénzt kaphatok, ha most esem teherbe vele. Okés, hogy több jutna, de nem száz százalék, hgoy azonnal sikerülne is.
2012. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tervezem, hogy mire az első betölti a 2éves kort addigra megszüljem a másodikat. Így tutti hogy végig Gyed-et kapok! Persze majd a sors eldönti, egyáltalán nem biztos hogy minden úgy jön össze ahogy az ember eltervezi.
2012. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes leszel ősszel, akár elmégy táppénzre,akár maradsz gyeden márciusig, a gyed alapja ugyanaz lesz, ami alapján a tgyást számolják, ez pedig a szerződés szerinti béred. Annyi, hogy lesz maximuma a tgyásnak is.

Ha gyesre mégy, akkor azt kell nézned, hogy ne legyen a gyes 6 hónapnál hosszabb, mert akkor a minimálbér lesz a gyed alapja. Vagyis ha nem jön össze ősszel a baba, csak később, akkor számolj, és ha márciustól 6 hónapnál hosszabb lenne a gyes, akkor mindenképp táppénz.


Amúgy is jobban megéri a táppénz, hiszen nyilván a gyesnél magasabb összeg, hacsak nem 40 ezer vagy kevesebb volt na bruttód.


Nem, nem bonyolítod túl, érdemes számolni mert elég sok különbség lehet összeg és összeg között.

2012. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak:

"Így tutti hogy végig Gyed-et kapok!"


Ha él a munkaviszonyod szüléskor, akkor így is úgy is gyedet kapsz (persze nem végig, mert közte még van egy tgyás is).


Az ellátás összegét érinti csak, hogy mikor szülsz - és azt is csak akkor, ha a gyes 6 hónapot meghalad a második születése előtt.

2012. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, megszakíthatod a fizetés nélküli szabadságodat márciustól, előtte a munkáltató felé kell ezt jelezned.

Egyúttal jelezd azt is hogy várandós vagy, és ne várjanak vissza ( azért is szólj erről, mert ha megszakítod a f. n. szabit, utána felmondhatnak, hacsak nem jelezted hogy terhes vagy).

Ha olyan munkaköröd van vagy olyan a terhességed ami miatt indokoltnak érzed hogy táppénzre menj, természetesen megteheted a GYED letelte után.


TGYÁS esetében ( ami jövőre lehet esedékes ) az előző évig visszamenőleg ( azaz 2012.01.01-ig ) fogják nézni, megvan- e a 180 bérezett napod ( ez ugye nem így lesz). DE

Mivel GYED-en/táppénzen voltál, a TGYÁS mértéke a minimálbér 2X-esének a 70%-a lesz ( feltéve, ha a szerződés szerinti/tényleges béred minimálbér 2x-esénél nem kevesebb).


GYED: ha még 2013-ban kezdődik, akkor 2012 január 1-ig visszamenőleg nézik a 180 bérezett napot. Ha nincs meg ( mivel GYED-en és táppénzen voltál), ugyanaz lesz az alapja mint a TGYÁS-nak.

Ha 2014-ben kezdődik a GYED, akkor 2013. január 1-ig nézik a napokat, ugyanaz a szitu mint a fenti esetben.


[link]


[link]

2012. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Húúú, köszönöm! Sok hasznos válasz is kaptam :)


Itt most csak az anyagi oldalra voltam kíváncsi.

Kedves 2.!: Igen, nekem is előbb kellett volna gondolkodnom. Az a tuti, ha végig a GYED-et kapod a terhesség alatt. Végigrágom a válaszokat, és belevágunk okosan! Őszig tuti összejön! :)

2012. júl. 11. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!