Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy oldjuk meg Párommal az...

Hogy oldjuk meg Párommal az anyagiakat, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

1 éves szakmai képzésre jelentkeztem Bicskére, postás szak.

Muszáj valamit kitanulnom, amivel tudok majd munkát vállalni, 21 évesek vagyunk és még nem lakunk külön a szülőtől, nem dolgoztunk még főállásban, csak diákmunkán, de az mind betelt(nem is ez a lényeg).

Most Budapesten lakunk Párom szüleinél(édesanyja kínálta fel a lehetőséget nekem a suli miatt és miattunk, hogy együtt lehessünk, nagyon jó a kapcsolatunk, szeretjük egymást, barátok vagyunk), de szeretné(n)k függetlenül élni, orvosra, lakásra, mindenre pénzt keríteni.

Alkalmazott grafikán vagyok, sajnos (akármennyire is igyekszem) nincs bennem az a plusz a munkáimba, ami szalonképes. Tudjátok: bárkit megtaníthatnak festeni, hogy kell tartani az ecsetet, vagy ceruzát, vagy hogy kell Photoshopot használni, de ha nem tud ebből megélni, akkor hiába. Egy évem van meg belőle, és úgy döntöttem, hogy megszakítom a 2 évemet, erre van lehetőség.

Lehet, hogyha változik valami(bár nagy reményeket nem fűzök hozzá), visszamegyek befejezni.

A biztos, az hogy nem a talánra alapozok, hanem elmegyek megtanulom ezt a postás szakot.

A kérdések most jönnek és ehhez kérek segítséget:

Budapestről utazzak le Bicskére? reggel 8-tól van suli. Kelenföldig 1 óra az út (hogyha nem kell várni buszra 2 átszállás van), jobb esetben.

A vonat 35 perc, Bicskén még 15-20 perc gyaloglással a suli az állomástól... Szóval 2 óra lenne az út.

Ellenben Bicskétől nem messze egy faluban anyukám lakik, ésszerű lenne ideköltözni, viszont sokat támad engem, nem tudtam tanulni, mert kiabálás, feszültség van itthon. Sok rossz emlékem is származik innen...

Itt biztosan nem tudnék érvényesülni, nem hagynának békén, részben ezért is mondták Páromék, hogy költözzek fel hozzájuk, mert itthon idegroncs voltam és nagyon sajnáltak, nem volt életem.

Itt jön az, hogy van egy másik házunk, ami kulturált, rendezett, van kert, mindennel együtt (kábel tv, 100 mb-os internet) 35ezer ft(!!!)

A kaja durván havi 30ezer lenne, de ez nekünk kettőnknek sok, de durván számolok.

A probléma 2!

Egyik: mindennap reggel 8-tól délután akár 17-ig is bent lehetek suliba, Párom suliba járna szintén, de neki sokkal lazább, van, hogy 11-kor végez.

A másik probléma: most anyukám kiadta a lakást albérlőknek.

Tőlük tudom, hogy a lakásban mi-mennyi, ők fizetik a 100megás netet is ami túlzás szerintem, de ő dolguk.

Ők 4-en vannak, mi ketten... sokkal olcsóbban jönnénk ki, náluk 2 kisgyerek is van.

Szerintetek maradjak pesten és utazzak jobb esetben 2 óráta suliba, utána hullafáradtan vissza?

Költözzek szüleimhez vissza? Páromat nem látnám, max 2 napra(hétvégére) s mellette még életem sem lenne újra...

Költözzünk be a másik házba? valakinek dolgoznia kellene, és az csak Páromnak sikerülhetne... hogyha Ő is akarná.

Anyukám tudna segíteni anyagilag, de nem várhatom el, erre nem is alapoz(hat)ok.


2012. júl. 1. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

"Egy évem van meg belőle, és úgy döntöttem, hogy megszakítom a 2 évemet, erre van lehetőség. "


Ez egy nagyon jó döntés. Én ilyenkor sajnos végigcsináltam a főiskolán még másfél évet ha jól emlékszem.

Aztán meg mentem másik szakra. Gyakorlatilag kibott pénzt és elfecsérelt idő volt.

Ha nem érdekel és tényleg úgy gondolod, hogy nem ezzel akarsz foglalkozni akkor inkább hagyd a fenébe.


Mi a fenének kell a kábeltv meg a net? Főleg 100Mbites?

Nekünk csak azért van bekötve a TV, mert így olcsóbb a net 1500Ft-al. De soha nem nézzük tényleg nem. Max a F1-et vasárnaponként.


A net kinek a nevén van? Már bocs, de ha a tulaj nevén az elég nagy butaság volt a részéről.


Munkaügyi központnál nincsen valamilyen képzés ami érdekelne? Ott fizetnének valamekkora összeget havi szinten. Én így jártam nyelvtanfolyamra.

2012. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Azt az 1 évet végig lehet csinálni Pestről is. Sokan ennél hosszabb ideig is vállalják a kevés találkozást, fáradtságot, stb.
2012. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És mégis minek csinlája végig, hogy ha nem látja az értelmét, mert rájött, hogy nem ezzel akar foglalkozni?
2012. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs szerintem félre értettem. A postás szakot csinálja végig?

Rohadt meleg van nem tudok figyelni. :(

2012. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Az új szakma okozza a gondjait.
2012. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy a zűrzavar.

Alkalmazott grafikán vagyok, ami 2 éves, 1 évem megvan, de félbehagyom, mert erre van lehetőség.

Postás szakra megyek át, ami Bicskén van, ezért fontos tudnom, utazás, pénz, sok szempontból (meg hát végre elszakadhassunk a szülőktől) melyik lenne a legjobb, vagy mit tanácsoltok?!

2012. júl. 1. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!