Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor összeköltöztetek a...

Mikor összeköltöztetek a pároddal, hogyan intéztétek az anyagiakat?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra.. albérletben laktatok, vagy valamelyikőtöknél? feleztétek a költségeket, esetleg elosztottátok (egyikőtök rezsi, másik a bevásárlás) vagy egyből közös kassza, megbeszélt költekezés?
2011. jún. 10. 23:00
1 2
 1/11 WhiteLabel válasza:
6%

Ő tanul, én meg munkába fogok megdögleni, lassan jön a gyerek is.

De legalább az övé a kécó, szóval ha ki leszek rakva akkor mehetek a híd alá:D

Egyébként nem ennyire vészes, nem dolgozok túl sokat:D

2011. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Rögtön közös kassza, közösek a bevételek, közösek a kiadások. Nincs enyém-tied. Önkormányzati lakásban kezdtünk. Most már sajátban lakunk.
2011. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rögtön minden közös lett.
2011. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nálunk megvolt mindenkinek a saját keresete, de a rezsi 50-50%-ban osztódott, a kaja is. És mindenki a maga fennmaradó részéből gazdálkodott. De egy jó kapcsolatnál ezzel nincs probléma. Ha nekem volt több, akkor én 'adtam' többet, ha neki, akkor Ő. Az én lakásomban laktunk, de ez sosem volt éreztetve a párommal. Ez már lényegtelen dolog szerintem..
2011. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

mi is keresettel rendelkezünk, én költöznék majd párom (férfi) öröklakásába, és szerintem én is a felezésre fogok voksolni, ha felmerül a téma

2011. jún. 10. 23:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Ő fizette a kaját, minden mást én. Többet kerestem nála.
2011. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 napietus ***** válasza:

esküvőig közös kassza nem volt, az ő akkori házában laktunk. a rezsi felét akartam fizetni, de nem hagyta, így úgy oldottam meg hogy ne érezzem ingyenélőnek magam, gogy a bevásárlásokat én rendeztem. nagyságrendekkel több bevétele volt az én akkori 120 eFt-os köztisztviselői fizetésemnél.


29/N

2011. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Mi szeptemberben költözünk össze, a barátom lakásába. Mindkettőnket a szüleink tartanak még el, és ez még 4-5 évig (diplomáig) így is lesz. Így természetesen nem tudunk közös kasszán lenni. A barátom nem kér tőlem külön albérleti díjat, csak a rezsi felét fogom fizetni (amit ugyanúgy bárhol ki kell fizetni). Kaját mindketten viszünk itthonról magunkkal, amúgy pedig vesszük a szüleinktől kapott pénzből. Persze ha a másiknak szüksége van valamire, de neki épp nincs pénze, akkor megvesszük egymásnak, és bevásárolni meg úgy szoktunk, hogy egyszer Ő, egyszer én. Ha elmegyünk valahová, akkor kb 60-40%ban fizet Ő. Tehát most, hogy még nem élünk együtt, és nem saját keresetből, sikerül megoldani a felezést, és szerintem ez később sem fog gondot okozni. Én úgy gondolom, hogy majd az esküvő után nyitunk közös bankszámlát.

20/L

2011. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nahát, nagyon köszi a kimerítő válaszokat!:)

sokat segítetek

2011. jún. 11. 00:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Albérletbe költöztünk. Mindent közösen fizettünk. A bevásárlásokat úgy intéztük, hogy néha egyikőnk, néha másikónk fizetett, a blokkokat mindig eltettük és 1-2 havonta kiszámoltuk a különbséget.
2011. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!