Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok, mit tegyek?...

Mit tanácsoltok, mit tegyek? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Régóta nincs munkám, de a férjem nem is nagyon erőlteti, hogy legyen. Úgy gondolja, hogy otthon nagyon jó helyen vagyok, a gyerekeknek nagy szüksége van rám (már ovisok, sulisok), de én egyáltalán nem érzem így.


Érzem, hogy szinte teljesen ellustulok, az itthoni dolgokat sem úgy csinálom meg, ahogyan kellene. Pedig van mit csinálni itthon is...


De nincsen ami motiváljon, nem érzem magamat hasznosnak. És ami még rosszabb, ha baj történik a férjemmel, vagy megszűnik a munkahelye, fogalmam sincs, hogy mi lesz velünk. Nekem nincs érvényes biztosításom se, segély sem kapok. És egyébként is olyan megalázó, amikor az embernek nincs munkája. engem úgy neveltek, hogy mindegy, hogy milyen munka, csak munka legyen, és az ember dolgozzon.

De most elbizonytalanodtam, mert tudom, hogy a párom nem szeretné, ha eljárnék dolgozni.

Nem tudok döntést hozni.


2010. szept. 29. 09:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs, nem ide akartam.
2010. szept. 29. 09:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanulj valamit távoktatásban. Plusz amiket leírtál, beszéld meg a férjeddel. Nem a középkorban élünk.
2010. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 orsybaba88 ***** válasza:

szerintem nyugodtan menj el dolgozni, ha mellette a házimunkát is ellátod. Rengeteg anya így csinálja. Biztosan a párod is megértené, h ettől érzed teljesnek az életedet.

üljetek le, beszéljétek meg nyugodtan a dolgot.

biztos nehéz lenne először átállni az új életvitelre, de ha neked ez kell, hajrá!!!!!!!!!!!!

2010. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számomra kicsit furcsa a felfogásod. Velünk otthon volt anyukám, amikor gyerekek voltunk, és végigdolgozta a napot. Mindig tisztaság volt, minden nap meleg étel volt, az alapanyagokat megízható helyekről szerezte be, így egyikünk sem allergiás(ellentétben a hipermarketes zöldséget evő gyerekekkel), rengeteget játszott velünk, tanított, a sulis dolgokat ötszázszor elmagyarázta, ha kellett, különórákra vitt, farsangra jelmezeket varrt nekünk, kertészkedett, minden családi összejövetelt megszervezett, emellett szabadidejében tanult.


Nem gondolom, hogy ez nem volt elég rengeteg munka. Amelyik anyuka dolgozott, annak a gyereke negyedannyit nem kapott, mint mi.

Mi volna, ha vállalkozó lennél? Interneten sok mindent lehet csinálni, és ez kompromisszumos megoldás, magad osztod be az időd, otthon vagy - ez jó a férjednek, de közben dolgozol - ez neked jó.

Vannak ilyen oldalak, ajánlom, hogy nézd meg.

[link]

2010. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!