Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teszveszes anyukák, ti mit...

Teszveszes anyukák, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Rendeltem másfél hónapja egy ruhát a teszveszen, amit a méretemre varrtak úgy és olyat, ahogy én szerettem volna.

Befizettem 28500 Forintot, majd múlthét szerdán a ruha meg is érkezett, de a kiskabátot nem küldte el hozzá. Mivel a Teszvesz folyamatosan b@szogatott az értékelés miatt és a hölgy is, akitől rendeltem, így értékeltem, pozitívat. Viszont a hölgynek közöltem, hogy még nem tudtam felpróbálni, mert segítség kell nekem ahhoz. Ezt meg is értette és figyelmeztetett arra, hogyha nem jó, akkor 1 hét visszafizetési garancia van a ruhára.

Ez az aukcióban benne is van!


Szóval aznap délután anyósom átjött és segített felvenni a ruhát, de nem volt jó a méret, amikor fűzni akarta a hátulját. Elvolt szabva az egész.

Ekkor felhívtam a hölgyet és mondta, hogy nagyon sajnálja és küldjem vissza postán a terméket és visszautalja a pénzt.


Most hétfőn felhívtam, mivel azt ígérte, hogy addigra a pénz a kártyámon lesz, de nem volt!

Azt mondta, hogy várja ő is mások utalását, de automatikusra rakta a bankjánál, hogy utaljon nekem, ha van a kártyáján ennyi pénz..


MA csütörtök van, a pénz sehol még mindig!


Úgy gondoltam, hogy felhívom ma és közlöm, hogy holnapig kap haladékot, ha nincs rajta, akkor megteszem a kellő lépéseket..


Járt valaki így vagy hasonlóan, mint én ?! Mi lett a vége?


Egyébként minden bizonylat és az aukcióról szóló papír megvan!


2012. ápr. 26. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezekkel a tesz-veszes dolgokkal montanában rettenetes sok gáz van.Nem 1 kérdést olvastam már,hogy becsapták és nem küldték vissza a pénzt.Ez iszonyat.

Ha megtalálom őket csatolom márcsak azért,hogy nézd meg ők mit tesznek.

2012. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm. nagyon kedves vagy.


Eddig nem gondoltam, hogy a nőci beakar csapni, mivel elküldte egy másfél hónap után a ruhát is, amit nem akarok jellemezni, mert még nem is normális ruha anyagból varrta meg. A telefonba még mondta is múlthét szerdán, hogy nem kapott olyan anyagot, amiből ezeket varrni szokták, így az normál alsó szoknya anyagból varrta meg az egészet.

Egyébként már ott kiakadtam .. hogy akkor minek vállalja el?!

2012. ápr. 26. 07:57
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem vettem volna ruhát látatlanban 28 ezerért. Remélem tényleg vissza fogja utalni, és nem ez lesz a tanuló pénzed.
2012. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem találom a többit a válaszolók között pedig van egy pár tényleg.Írj a Tesz-vesznek,hogy ilyenkor mi a teendő mit tudsz lépni,mert szeretnéd a pénzedet visszakapni.

A leveleit amit meg küldött semmiképp ne töröld ki.

Borzalmasan,hogy mennyi csaló ember van.És ez nem 2 ft amit utaltál.

Ne hagyd annyiba!Ha esetleg rábukkanok a többire csatolom.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 csibexke ***** válasza:
34%

4. válaszolóval értek egyet.



Az emberek mikor tanulják már meg,hogy a mai világban nincs bizaolm üzletben,pláne látatlanban!! Főleg ekkora összegnél.


Felnőtt emberek hogy lehetnek ilyen hiszékenyek???


Teszvesz vagy vatera oldalak elhitetik a vásárlókkal,hogy mekkora biztonságba vannak,mert védik őket! Ne ez pont nem igaz. Nem egyszer olvastam itt is,hogy a teszvesz tojik bele a gondodba és mossa kezeit ilyen: ne utalj elöre szöveggel,meg hasonlókkal. Ebben mondjuk eggyet is értek velük.


Akik kicsit rutinosabbak,tudják,hogy hol vannak a rések amiken ezt kilehet játszani és azt se tudják ki vagy,mehet az átverés....


Kapásból 2 alapszabály:


1. ne utalj előre (90%-ba úgyis átvernek)

2. átvétel csak személyesen


ezekre a te eseted jó példa,hisz ha nem jó ki se fizetted volna....


Amúgy lehet jelenteni a teszvesznek,de sok esélyed nincsen. A ruhát megkaptad,senki nem nyomozgat utána hogy az tényleg nem jó rád....


Azon belül lehet hogy az 1 hét gari is letelt....

2012. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én is jártam így, nekünk előre utalás után nem küldte a terméket kb 2 hónapig. Hívogattam folyamatosan telefonon, írogattam neki leveleket, egy ideig semmi.

Nem szálltam le róla, közöltem hogy van időm rendőrségre menni feljelenteni, nem hagyom annyiban. Hát, erre visszautalta a pénzt.

2012. ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Írj a teszvesznek. De én sem értem, miért nem utaztál el, próbáltad fel és utána vetted meg? 30 ezer már bőven akkora összeg, hogy megéri azt a plusz pár ezer vonatjegyet.
2012. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne bántsátok már szegényt!Nem elég,hogy elúszott a pénze!Inkább abba segítsetek neki,hogy tudja visszaszerezni ezt a sok pénzt.Mert ez a mai világba igen sok csak úgy kidobni.
2012. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az eladó nem tűnt el, tehát nekem nem kell "fenyegetnem", se e-mail-be, se hívogatnom és hallgatnom, hogy ki van kapcsolva vagy már megváltozott a száma és az előfizető nem található.. stb!


Beszéltem ma vele, elmondtam higgadtan, hogy nem a TeszVesznek fogom jelenteni (baromira nem érdekel a TeszVesz egyébként, tudom, hogy nem csinálnak semmit!), hanem a rendőrségre ruccanok be. Mivel amúgy is útba esik az étterem felé (ahol az esküvőnket tartjuk most szombaton), így érzékelte a hölgy, hogy nem vagyok humoros kedvemben.


Tájékoztattam a párom foglalkozásáról (rendőr és ő már múlthéten mondta, hogy tegyek feljelentést) és a rengeteg szabadidőmről/időnkről a közeljövőben.

Elújságoltam neki, hogy szeretek utazni, így a lakhelyére is szívesen elvezetek/vezetünk.

A lányunk is szeret várost nézni, úgyis az érdeklődő korszakát éli...


Egy szó, mint száz .. vette a lapot és utalni fog. Természetesen sűrűn kért elnézést.

2012. ápr. 26. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!