Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 30. 000 ft-ot tudnék...

R. Zita kérdése:

Havi 30. 000 ft-ot tudnék félretenni, de nem szeretném csak úgy a folyószámlán tartani. Ti mibe tennétek? Mibe érdemes?

Figyelt kérdés
Akár hosszú távon is, akár kisebb kockázatot is vállalva. Annál majdnem minden jobb, mint ha csak a számlán vagy a "párna alatt" gyűjtögetném.

2012. márc. 14. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem folyószámlán, de ilyen megtakarítási számlán viszonylag jól kamatozik, mindig havi 30ból azért elég szép nagy összeg felduzzad és akkor annak mindig több és több lesz a kamatja, ha ezt választod akkor nyugodt lehetsz a pénzed felől
2012. márc. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Először azt a kérdést kell megválaszolnod magadnak, hogy félsz-e saját magadtól, vagy van kellő önuralmad, képes vagy-e ellenállni kísértéseknek, amik óhatatlanul megjelennek az ember életében időről-időre.


Ha az utóbbi, és azt a kockázatot sem akarod vállalni, részben, vagy egészben elveszíted később a megtakarításodat (pl. tőzsde)és cserébe megelégszel egy infláció körüli hozammal, akkor nyithatsz pl. tartós lekötési számlát, aminek előnye a kamatadó mentesség x év eltelte után.Ha nem akarsz öt évet meghaladóan félretenni, akkor pl. vehetsz belőle minden hónapban befektetési jegyet, így elvileg hozzáértő szakemberek kezelik a pénzedet, és oda igyekeznek azt befektetni a te közreműködésed, fáradságod nélkül, ahol az a legoptimálisabb az adott körülmények között. Itt bármikor kiszállhatsz, a pénzedet tetszőleges időpontban használhatod fel, az addig megszerzett kamatokka, hozammal együtt.


Ha viszont nem bízol meg saját magadban és szükségét érzed annak, hogy külső erő kényszerítsen rá, hogy ne hagyd abba a megtakarításodat hosszú távon sem ( 5 - 30 év), mert ha mégis, akkor előre tudott komoly veszteséged kell elszenvedned, akkor köthetsz egy un. unit- linked biztosítást egy biztosítótársaságnál. Ez esetben tudnod kell előre, hogy mindig lesz ezen az időtávon bevételed, és nem ha igen, nem akarod kivenni a pénzed idő előtt, folyamatosan megtakarítasz, mert ha nem, akkor bukta van.


Azt minden esetben neked kell előre eldöntened, hogy kockázatkerülő, vagy kockázatvállaló típus vagy. A kis kockázat legfeljebb infláció körüli hozamot eredményezhet, a nagyobb kockázatvállalási hajlandóság pedig akár ennek többszörösét is hozhatja a konyhára, cserébe pedig akár a teljes megtakarításodat is elveszítheted akár.

2012. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 kapo1588 ***** válasza:

amit nem érdemes belőle: életbiztosítást kötni mert sokára jutnál a pénzedhez.


SZerintem nyiss megtakarítási számlát pár hónapig menjen oda a pénz ahhoz bármikor szabadon hozzá nyúlhatsz. utána meg vagy befektetési jegy vagy kötvény vagy állampapír. Tőzsdéhez max akkor kezdj ha van egybe 500-600ad és van tapasztalatod meg türelmed kivárni míg nyereséges lesz:)

2012. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát én pedig pont az életbiztosítást választottam hasonló helyzetben. Az viszont igaz, hogy nagyon nem mindegy hogy melyik biztosítónak milyen ajánlatát választod, nagy eltérések vannak. Én már több éve meg vagyok elégedve a saját programommal, a válság sem érintette!
2012. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
egyébként mért nem jó a folyószámla???tényleg azért kérdezem mert kiváncsi vagyok én in is szeretnék nyitni 1 folyószámlát hogy betegyem a pénzem..valami rossz benne??
2012. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert szégyenletesen alacsony kamatot fizet.
2012. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Befektetési alap...de olvasd el, mi a stratégiája, és mik a korábbi eredményei. Ez semmit nem jelent a jövőbeni teljesítményre vonatkozóan, de valami fogalmad lesz arról, hol parkol a pénzed.
2012. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve, de köszönöm mindenkinek! Azóta kötöttem egy biztosítást, amiben inkább a megtakarításé a fő szerep.

Befektetési alapok? Ha jól tudom, azok is inkább csak infláció körüli hozamokat tudnak, vagy nem jól tudom? :) Várok még válaszokat, köszi!!!

2012. jún. 10. 21:43
 9/17 kapo1588 ***** válasza:

a biztosításnál tájékozódtál?:) vagy elét toltak egy szép papírt hogy nézd ez tavaly 15 %-ot hozott.. az nem számít hogy az 10 évben átlagosan csak 6.2-őt.. Megnézted a tkm-et? mekkora?ha van egy 3-4 % arra rászámolsz még egy 5.5 %os inflációt és mindjárt csak 9 % fölött ér valamit az egész. az első éves befizetésből mennyit vonnak le?

Remélem ezekben a kérdésekben tájékozódtál mielőtt megkötötted

2012. jún. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A befektetési alapok sem a legjobbak, de egy részvénytúlsúlyos alap, vagy egy indexkövető alap hosszútávon jobb hozamot fog nyújtani, mint az állampapír, vagy a sima kötvény alap.

Ha van még infláció + 5%-os állampapír, az is rendben lehet.

Annyit megsúgok neked, hogy ilyen tőkejövedelemből nekem már sokkal több jön be, mint a fizetésem. Tehát érdemes foglalkozni vele.

2012. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!