Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házasságon kívül született...

Házasságon kívül született gyereket ki lehet olyan módom "zárni" az örökségből, hogy a szülő az ingatlanjait a gyerekei vagy a házastársa nevére íratja?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 10:57
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A fenti okok közül nem vonatkozik rám semmi. Annyi oka van rá, hogy a felesége nyilván magának és az ő gyerekeinek akar mindent. Én még ilyet is olvastam máshol: "661. § Kötelesrész illeti meg az örökhagyó leszármazóját, házastársát, bejegyzett élettársát, továbbá szülőjét, ha az öröklés megnyíltakor az örökhagyó törvényes örököse, vagy végintézkedés hiányában az lenne.


Ez annyit jelent, hogy az örökhagyó halálával a törvényben felsorolt családtag egyébként örökös lenne, akkor jár neki a köteles rész.


Ajándékozásnál ezt figyelembe kell venni, ugyanis amennyiben az ajándékozás az ajándékozó, (örökhagyó) halálát megelőző 15 éven belül történt, akkor a köteles rész erre az ajándékra is vonatkozik.


666. § (1) A kötelesrész alapja a hagyaték tiszta értéke, valamint az örökhagyó által élők között bárkinek juttatott adományok juttatáskori tiszta értéke.


Példa: az egyik testvér ajándékot kap a szülőtől, akkor a másik testvért is megilleti a köteles rész, amennyiben a szülő halálát megelőző 15 éven belül volt az ajándékozás.


Ha az ingatlan értéke 15 mFt, akkor a természetes örökléssel 7,5 mFt lett volna a testvéré. A köteles rész ennek 50 %-a. A testvért tehát 3,750,000.- Ft illeti meg, aki nem kapott ajándékot.

"

2012. febr. 14. 21:19
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, csak nálunk is volt örökségből adódó perpatvar.:-(

Szerintem jogásszal kellene beszélni, az biztosan többet segít.

2012. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!