Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elég ha egy 18 év felettivel...

Elég ha egy 18 év felettivel megyek el elintézni? Nem kell hozzá szülő?

Figyelt kérdés

Az egyik diákszövetkezethez szeretnék regisztrálni személyesen,minden papír,kártya meg van amit kérnek+szülői beleegyező nyilatkozat is.

Egy 20 éves barátommal mennék el az irodájukba,mivel szüleim dolgoznak,nekem ez meg SOS hogy tudjak dolgozni nyáron.


Szerintetek elfogadják a papíron a szülői beleegyezést? Nem kell bemennie a szüleimnek?(a honlapjukról nyomtattam ki)


15L


2011. jún. 1. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel 15 vagy a szüleid felelősek érted. Ha gondolod azért hívd fel az irodát holnap és kérdezd meg.
2011. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyedül is elmehetsz. A lényeg, h a szüleid aláírják azt a beleegyező nyilatkozatot.
2011. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még sosem láttam szülőket a diákszövetkezeteknél, úgyhogy gondolom papíron is elfogadják a beleegyező nyilatkozatot..
2011. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha fontos lenne a szülő személyes jelenléte, akkor nem otthon kéne kinyomtatni plusz kitölteni a nyilatkozatot, hanem ott a helyszínen íratnák velük alá. Így tutira elég lesz a papír, velem még sosem jött szülő, pedig 15 éves korom óta dolgozom én is.
2011. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Velem se jött szülő, de én 17 voltam
2011. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor próba szerencse! Köszi mindenkinek :)
2011. jún. 1. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel 15 éves vagy, nem fogsz tudni regisztrálni diákszövetkezetnél. Feltétel,hogy minimum a 16-ot betöltötted már. Bejelentett hivatalos munkát 16 év alatti gyerek nem végezhet a törvény értelmében.
2011. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De végezhet. Pont ezért kell a beleegyező nyilatkozat - ugyanis 15 éves kortól szülői beleegyezéshez van kötve a diákmunka.
2011. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oké, akkor lehet, h ez változott, vagy lehet, hogy nem minden diákszövetkezetnél lehet, de ahová én regisztráltam pár éve, ott feltétel volt a 16 év.
2011. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!