Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok.Anno érettségi után,elmentem dolgozni és a barátommal összeköltöztünk egy albérletbe.De egy év után úgy döntöttem,nem gyárban szeretném ledolgozni az életem,ezért visszamentem tanulni.Feladtuk az albérletet,és hazaköltöztünk.Jelenleg második évemet fejezgetem be egy Felnőttoktatási intézményben.A probléma a következő.Amikor albérletben voltunk,hosszútávra terveztünk,ezért a saját nevemre beköttettem a T-Homeot.Fizettem is rendesen,de amikor kikltöztünk,még ugye tartott a hűségidő (1 év),és azzal is összevesztünk,akié volt az albérlet,mert nem akarta visszaadni a kaució ,,maradékát''.Az antenna ottmaradt,és én úgy döntöttem nem fizetem tovább a tv-t,mert nem is nézzük,a ház tujala pedig nem adta oda az antennát!Most jön nekem a sok felszólítás,hogy fizessem ki,mert már 70ezerrel lógok (T-home),és ráterhelik az ingatlanomra az összeget.Nos az ingatlanomra,amiben a szüleimmel élek,jelzáloghitel is van terhelve.Ez esetben rátehetik még a 70-ezret? Azt miért nem nézik,hogy tanulói jogvszionyom vanés nem tudom miből kifizetni a tartozást?A másik:tehettek BAR listára? Gűlik közben a tartozás? (mivel a hűségidő már letelt,így nem kell tovább a havidíjat fizetni,de mivel adós vagyok,gondolom a 70ezerre mennek a kamatok)
2012. febr. 9. 13:41
 1/3 tetro ***** válasza:
Nem tesznek Bar listára. De nem nézik, hogy diák vagy. Szerződést kötöttél, felnőtt ember vagy. Ha a tulajdonos nem adta vissza az eszközt, akkor jelentsd fel lopás miatt. De a T-Home felé te felelsz. A 70ezret pedig be fogják rajtad hajtani. A házra ráterhelhetik ha te neveden van az ingatlan.
2012. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De van már a házamon egy többmilliós hitel (lakásfelújítás)...
2012. febr. 9. 13:59
 3/3 tetro ***** válasza:
nem számít. ráterhelik, aztán sorba állnak.
2012. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!