Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miböl fizezüss ki a villanyszá...

Miböl fizezüss ki a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
2en élünk és dolgozunk de csak Márciustól-Decemberig.Eddig simán megoldottuk a dolgokat mert elég volt a pénz a kimaradt 3 hónapra megélhetésre (ez a spórolt pénz amit mikor dolgoztunk félre tettünk) és mikor elmentünk dolgozni simán kifizettük az elmaradt számlákat.De most nem tudjuk mert 2hónap után lekapcsolnak mindent és a villanyszámlára már küldtek 2x papírt hogy 8napon belül fizessük be de egyszerűen nem tudjuk mert Március 5.ig 60.000Ftból kellene megélnünk is így ha kifizetjük a villanyt akkor meg kajára nem marad.Miből tudnánk 25.000Ftot előteremteni?

2012. jan. 29. 16:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, mert minden élethelyzet más, de talán az lehet a megoldás a jövőben, hogy annyit fogyasztotok, amennyit ki bírtok fizetni. Én mindig előre kikalkulálom, hogy mennyi a bevétel, mennyi a kiadás, mi mit ér meg, és sose kerülök olyan helyzetbe, hogy jé, nem tudok fizetni egy számlát. Mert ha látom, hogy nem fog menni, akkor eleve nem használom a gázt, a villanyt, vagy kevesebbet használom. Sokkal többe fog kerülni, meg kényelmetlenebb is, ha kikapcsolják. Nem szabad idáig eljutni! Nem kell akkor se használni, ha éppen átmenetileg van pénz, ha látom, hogy később nem lesz, vagy nem lesz elég.


Egyébként feltalálták már az előre fizetős villany- és gázórát, ami úgy működik mint a kártyás telefon, az előre kifizetett mennyiséget lehet csak felhasználni, így sose keletkezik hátralék. Szerintem az ember azért értelmes lény, hogy ezt maga is fel tudja mérni előre, de aki nem képes rá, annak egy ilyen óra segíthet.

2012. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Igen!Mivel nem hallottunk erről az új 2hónapos törvényről így úgy fogyasztottunk mint az elmúlt 6évben.Egyébként nem sok a villanyszámlánk mert általányt fizetünk és van olyan hónap hogy 0ft-os csekket kapunk mert többet fizetünk mint használtunk.Ha ezt a 2hónapos törvényt tudjuk akkor sokkal másképp kalkulálunk de mivel most tudtam meg mikor bementem az elmühöz hogy miért kaptuk a levelet így nehéz már kalkulálni
2012. jan. 29. 18:40
 23/31 tetro ***** válasza:
Sajnos nem új a törvény, csak most már komolyan veszik
2012. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudom a régi törvény szerint 3hónap a várakozási idő de még az után is szoktak hagyni egy kicsi türelmet.De elmübe mondta a nő hogy ez egy új törvény hogy a családok ne adósítsák jobban magukat (majdnem kiröhögtem ezért a kifogásért)
2012. jan. 29. 18:52
 25/31 anonim ***** válasza:

# 20

dehogy hív rendőrt! Ha minden ilyenért rendőrt hívnának akkor igen csak sok munkája lenne a rendőrségnek.

2012. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Enni kell, úgyhogy nincs más: tévét, internetet kikapcsolni, egy-egy égőt meghagyni szobánként, spórolni az árammal, amennyire csak lehet.
2012. jan. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%

"Enni kell, úgyhogy nincs más: tévét, internetet kikapcsolni, egy-egy égőt meghagyni szobánként, spórolni az árammal, amennyire csak lehet."


Ja igen! Éljen a fejlődés, és éljen egyben a középkor is!

Na félre ne értsd nem a te hozzászólásoddal van a baj, hanem azzal, hogy egy pár ha éhes akkor vakuljon meg azért és még az élettől is menyjen el a kedve mert Villany Géza megy és leszereli...


Mondom, nem veled van a bajom!

2012. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Tényleg röhej, hogy az ország felének már ilyen problémái vannak, és teljesen természetesnek vesszük ezt az abszurditást.
2012. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
27-es, értem én, amit mondasz és egyet is értek veled, de van más ötleted? Ha nem fizet és nem szerelik le az óráját, akkor veled fogják többek között megfizettetni az általuk használt áramot. Ha nem tudja kifizetni, akkor muszáj spórolnia, ez a szomorú helyzet.
2012. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Személyi kölcsön vagy hitelkártya? Végül is van munkátok, valószínűleg vállalkozók vagytok, a bankok ilyeneknek szívesen adnak hitelkeretet.
2012. febr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!