Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A hiradóban nyilatkozók...

A hiradóban nyilatkozók szerint a magyar családok a bevételek 10%-át költik rezsire. Ők ebbe a gáz, víz, villanyszámlát számolták. Tényleg ilyen sok a nagyon gazdag család?

Figyelt kérdés

Csak gyors számolás: háromtagú család 1 gyermekkel. Havi jövedelmük összesen 230ezer. Gáz 33.000,- átalány, télen-nyáron ennyi (bár teljesen vratlanul éppen most emelték 39000,-re, víz kb.7000,-, villany 12000,-. Ez összeadva messze nem a bevételek 10%-a, és hozzáteszem, tudom, hogy ennél sokkal kevesebb bevételből is rengetegen élnek, hasonló rezsiterhelés mellett, tehát még csak nem is nagyon panaszkodhatunk.

Tehát kell, hogy legyen egy olyan réteg, akik olyan jól keresnek, hogy a statisztikában ellensúlyozni tudják az átlagos családokat. De létezik, hogy ekkora eltérést ellensúlyozni lehet? Mekkora réteg lehet ez, mekkora jövedelemmel? Bánt, hogy "néhány" nagyon jól kereső miatt a statisztikai kimutatásokban torzul a valóság.


2010. jún. 15. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na de várjál már...

Te azt mondod, hogy "a hiradóban nyilatkozók szerint a magyar családok a bevételek 10%-át költik rezsire."


Ez most attól függ, hogy milyen gazdag családok nyilatkoztak a híradóban.

Én nem néztem, de kik nyilatkoztak erről, mert ez egy f@szság?

2010. jún. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fas.zcibáló retek k.urva anyjukat. Én 100at keresek. A párom 90-et. Albélet (persze nem bejelentve) 60000. Villany 6000, vízdíj+kk+gáz havi 11000(!!!). Csak azért, hogy lakjunk! Akkor nem beszéltem a telefonszámláról (15.000 kettőnknek) az autó költségeiről (nem hiteles, de kur.va öreg)


Pusztuljon el az összes féreg, aki semmit sem tesz ez ellen. Régen basszus betotyogtak az önkormányzathoz, igényeltek lakást és hopp kaptak is. Ezt ma csak a sz.arban fetrengő retkes cigány érheti csak el. Minket meg nagy ívben sza.r le az állam. Ja és a legjobb, ha lakáshitelt törlesztenénk, akkor csak a törlesztő lennek kb. 90.000. De sajna hiába hitelképes a fizum, ha kevés egy lakáshitelhez és spórolt pénzünk is csak (és ezzel szerencsésnek nevezem magunk) 200.000 ft.


A büdös életbe soha nem lesz saját lakásunk...

2010. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokak a bevételük 10%-át tudják másra elkölteni, mint a rezsi. Ez a magyar valóság ma.


Minden statisztikai kimutatás torz. Vedd pl., hogy Budapesten jóval magasabbak a bérek, mint vidéken, de amikor pl. az átlagbért számítják egy kalap alá veszik Budapestet és vidéket. Meg persze benne vannak a milliókat kereső vezetők is.

2010. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja és akkor nem beszeltünk az élősködő török kínai és egyéb szennyedékről. gyrosos-gyrosos hátán meg kínai boltok. Hatalmasat kaszálnak de adót ba.sznak fizetni...
2010. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Amikor tanultam a statisztikát, megtanították azt is,hogy a statisztikával MINDENT belehet bizonyítani, és mindennek az ELLENKEZŐJÉT IS.

Ha rossz a mintavétel,akkor szép számokat lehet produkálni.

Nem akarok statisztikai előadást tartani,csak egy nagyon egyszerű példát mondok:

Egy munkahelyen 11.-en dolgoznak. 10 embernem havi 100.000.- a fizetése,ami együtt 1 millió. A főnök havi 1 milliót keres egyedül. Ha az átlagkeresetet számolod,és a 2 milliót 11 felé osztod,akkor közel félmillió lesz az átlag kereset.

Így működnek többnyire az állam statisztikái is,ha nem is ennyire durván.

2010. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"2 milliót 11 felé osztod,akkor közel félmillió lesz az átlag kereset."


Félmillió nehezen.

Inkább majdnem 200 ezer. :)

2010. jún. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mit ne mondjak, örülnék, ha csak a fizum 10%-át kellene rezsire költenem. Vagy nagyon hazudnak, vagy nem az átlagembert kérdezték :S
2010. jún. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja.

Akkor lesz itt jó világ, ha tényleg a fizetésünk 10%-át kell majd rezsire költenünk.


De ezt a 10%-os kijelentést a jelenlegi viszonyok között - egyhén szólva - baromságnak tartom...

2010. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyetértetek velem. Csak nézem a hiradókat - szinte mindegyikben benne van, hogy azért fagyasztják be az árakat és tárgyalják újra a szolgáltatókkal, mert már így is a családok átlagosan a jövedelmük 10%-át fizetik rezsire és ez uniós szinten is magas. Hanyatt estem, mert a környezetemben egészen más arányokat tapasztalok.


Látom, értem és üdvözlöm az új kormány szándékát, de bánt, hogy a statisztikákkal nem a valós helyzetet látják és veszik a majdani tárgyalások alapjául.

2010. jún. 15. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyik bolygón állították fel ezt a statisztikát???
2010. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!