Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Két kisgyerekkel akarok...

Két kisgyerekkel akarok válni, milyen hátrányaim vannak anyaként?

Figyelt kérdés

Nem akarom a gyerekek felügyeletét a férjemre bízni,jogilag mik illetnek meg amiket kötelező a férjemnek fizetni,mert elmondása szerint --vita közben hozzám vágta,hiába ítéli meg a bíróság a gyerek tartást,ha ő nem fizet egy fillért sem csinálhatnak semmit.Hogy tudom azt biztosítani ,hogy tényleg átadja.Mi van ha tényleg nem adja át?

Minden érdekel,sajnos nagyon elromlott a kapcsolatunk,nem akarom kínozni magunkat tovább,főleg a gyerekeket nem,ettől az is jobb ,ha szerényebben élünk,de boldogan.

Kérlek segítsetek,aki esetleg jogilag hozzá ért,nagyon örülnék ha minden infót megadni.Egyenlőre ez az első lépés ,hogy nézelődöm,ügyvédhez még nem mentem,de ami késik nem múlik.Tisztában szeretnék lenni a jogaimmal.


2011. dec. 10. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

vagy megallapodtok eg osszegben,mint gyerektartas,vagy a birosag iteli meg a bejelentett jovedelme alapjan.

aztan ha nem fizet,akkor lehet menni gyamhatosag,onkormanyzat,lathatasmegvonas plusz gyerektartas behajtasa celjabol.

ne ugyvednel kezdj,hanem a gyivinel.

majd ok segitenek.

ha kell,jogilag is,igen.

2011. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akár le is sittelhetik, ha nem fizetik, mert a gyerektartás fizetésének elmulasztása bűncselekmény
2011. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.Bocsi a hülye kérdésért a gyivi a gyámhatóság?


Eddig nem volt gondom ilyennel....most az a baj,amiért filózok,hogy jelenleg gyeden vagyok,de a helyzet már olyan rossz,hogy valamerre lépni kell,mert én ezt nem akarom csinálni.Persze a férjem mindig az anyagiakkal dobálózik és közölte semmit nem fogok kapni ha elválunk.

Nem tudom mit tegyek tényleg ,mert két pici gyerekem van..,de ezt így évekig nem lehet csinálni,márpedig nem úgy néz ki,hogy javulna,mert mióta szültem csak rosszabb a kapcsolatunk folyamatosan..:(

2011. dec. 10. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha a férjed nem akar fizetni, egy jó darabig nem fogsz pénzt látni. Persze az állam megelőlegezi, de azért ennek is jócskán van átfutási ideje. A válás költségeit az fizeti, aki beadja a keresetet, na meg ott van még az ügyvédi költség is. Lehet akár 1 év is, mire odáig eljuttok, hogy vonni fogják a fizetése bizonyos százalékát. Persze ha csak minimálbérre van bejelentve, akkor azzal kell számolni, hogy az is aprópénz lesz.
2011. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖszönöm,nem min.bér...
2011. dec. 10. 23:34
 6/6 anonim válasza:
Sikerült lépned valamerre?
2012. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!