Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Téged milyen mobilszámokról...

Téged milyen mobilszámokról zaklat az EOS Faktor?

Figyelt kérdés

Az EOS Faktor nevű behajtócég annak ellenére zaklat bunkó és agresszív stílusban, hogy már többször közöltem velük: nem tartoztam annak a szolgáltatónak, akitől ők megvettek egy követelést.

Szeretném összegyűjteni a sorstársakkal a zaklatáshoz használt telefonszámaikat, hogy azokat a telefonomba elmentve kinyomhassam, ha hívnak.

Engem ezekről hívtak eddig: +36 30 3440775, + 36 30 3440776.


2011. okt. 17. 01:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem jársz inkább utána a dolognak, hogy valóban nem tartozol nekik? Én nem tudnék nyugodt maradni addig, míg be nem bizonyítom nekik, hogy nincs tartozásom feléjük. Attól, hogy kinyomod a telefonod, még utol fognak érni. Előbb utóbb, majd elkezdik szépen letiltani a fizetésedből a "tartozást". Akkor meg aztán még több idődbe telik majd.
2011. okt. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Ez a legnagyobb butaság, amit tehetsz! Ez olyan tipikus "homokba dugom a fejem inkább" dolog!

Gondolod, hogy egy idő után majd leszállnak rólad? Egy fenét! Majd egyszer csak azon kapod magad, hogy végrehajtás van, és tiltják a fizetésed, vagy hasonló. Főleg, ha pl. a postát sem veszed át ezzel kapcsolatban, akkor még fizetési meghagyás is jogerőssé válhat.

Egyébként a tartozás meg csak egyre nő a késedelmi kamatok, és a munkadíj miatt. Szépen rádterhelik majd az összes próbálkozásukat is, amikor nem tudtak elérni.

Nem lenne jobb beszélni velük - rendesen - és tisztázni a dolgot? Esetleg kiderül, hogy tényleg tartozol, és akkor rendezheted még most, vagy pedig tényleg bizonyítod a tévedést, és vége lesz az egésznek.

2011. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Engem szám nélkül hivogatnak de egy érdekesebb történetet szeretnék elmesélni az eosról. Ugye van egy kisebb banki tartozásom. Felhív az eos hogy küldik a csekket. Persze ez soha nem érkezett meg. De kb 1 hónappal az eos hivás után hiv a bank hogy küldik a csekket, persze egy ugyan azon tartozásról van szó. Mondom a bankos csajnak hogy már a behajtó küldi a csekket és neki fizetek erre aszongya nem adták behajtóhoz és nekik fizessek. Párnap mulva hiv az eos mondják mikor fizetem már be a csekket? mondom az ottani csajnak hogy hivott a bank akik közölték nem adták behajtóhoz a hitelem és hogy nekik fizesek, erre csak azt mondja hogy tévedés történt és nekik fizesek. Ujra a bank nincs tévedés nekik fizessek. Eos bank téved egy számítógépes hiba miatt. Ez így ment 3 hónapig majd meg untam bementem a bankba hogy tisztázzák már ezt a helyzetet. Hivták az eoszt ott közölték a bankkal nem is hallottak rólam majd rejtélyes módon a hivások többet nem jöttek az eostól. Érdekes nem?!
2011. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Igen, az tény, ilyennel vigyázni kell!

Nyilván azért is kell velük beszélni, hogy az ilyesmi kiderüljön! Ha az ember kerüli őket, akkor ez sem derül ki, csak túl későn! Te ügyes voltál, utolsó!

2011. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem csak az hogy kiderült de elvileg semmi joguk nem volt hogy követeljenek. És ha szépen kicsengetem a lovét aztán hiv a bank akkor mi van? Mert a bank nem kérte fel. Szóval nem tudom de szerintem nem valami törvényes az egész.
2011. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Maradjunk a tárgynál, a telefonszámoknál. Én ismerem a jogaimat és a végrehajtás menetét, és pontosan tudom, hogy az EOS elmehet fizetési meghagyást kérni, aminek én ellentmondok majd így perre kerül a dolog - és a perköltségeket is bebukják - merthogy, mint a kérdésben írtam ALAPTALAN A KÖVETELÉSÜK. Csak ezt nem akarják elfogadni, egyszerűbb zaklatni az embert.
2011. okt. 18. 14:14
 7/14 anonim válasza:
Engem is hívogat az EOS! Három éve lemondtam a Dili tv-t erre most hívogatnak hogy a szerződésem él, és hogy számláztak, de nem jött anno semmi! Ismerőst is hívogatják engem keresnek az ő telóján, azt is tudom miért azon, mert az én telómon a beszélgetéseket rögzítem, és ezt tudják, sőt ha véletlenül az enyémen hívnak, és felhívom a figyelmet a rögzítésre, akkor azt válaszolja hogy nem járul hozzá, és leteszi! Három éve lemondtam, egy év után a hírközlési dolgokat nem tárolgatom tovább, most azt állítják hogy nem mondtam le, mert a rendszerük megbízható! Csupán annyira megbízható, hogy más személynek szóló levelet, is nekem küldik szerződés számmal, ami valaki, mert nem is az enyém, és abban is ilyen jellegű követeléseket emlegetnek! És hiába akarok bizonyítékot rögzíteni, amint megtenném, leteszik mert nem járulnak hozzá!
2011. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
06303440774
2012. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utána kell járni mit akarnak, ha alaptalan a követelés, akkor elküldeni nekik a igazoló papírokat postán ajánlva és faxon, és felhívni rá a figyelmet, hogy ha ezek után is zaklatnak, akkor te pereled be őket.

Seperc alatt összecsinálják magukat. Ezek a cégek, csak addig kemény, amíg azt hiszik, hogy buta és megfélemlíthető emberrel van dolguk. Amíg egy kicsit is okosnak mutatkozol mindenféle kontaktot kerülni fognak és csak a zaklató SMSeket és leveleket küldözgetik.

2012. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj az, hogy sok buta bank engedni, hogy az követelés kezelő partner cégük belelásson a rendszerükbe a gyorsabb ügyintézés érdekében így ha látnak egy kis esélyt, hogy valaki félrevezessenek, akkor meg is teszik.

Ugyan ez a helyzet a BUTÁR és a Raiffeisen esetében. A BUTÁR belelát a Raiffeisen rendszerébe, ergo ha látja, hogy a Raiffeisen behajtó csoportja már keresett, bepróbálkoznak :)

2012. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!