Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eos Faktor Kft. -vel kapcsolat...

Eos Faktor Kft. -vel kapcsolatban mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hitelkártyás tartozásom nem tudtam fizetni, munkanélküli lettem, átvette a cégtől egy bizonyos Eos Faktor kft. Írtak levelet, hogy tartozok. Írtam nekik ajánlott levelet, hogy egyösszegben nem tudom kifizetni a tartozásom, de elismerem, és szeretném kifizetni, csak részletekben. Erre hívtak telefonon, hogy havi 40 ezres részletet tudnak ajánlani. Ezt nem tudtam vállalni, a hölgy minősítetlenül beszélt velem telefonon, nem értette meg, hogy egyszerűen nem tudom a havi 40 ezret fizetni. Erre letette a telefont.

Azóta folyamatosan jöttek a levelek, egyre fenyegetőbbek, én mindegyikre folyamatosan írtam vissza az ajánlott válaszlevelet, hogy kérnék csekkeket, fizetési megállapodást és ütemtervet, de erre egyszerűen nem reagáltak, csak küldték egyre lehetetlenebb időpontokban az sms-t (hajnali 6 óra, este 9 stb.)

Legutolsó levelük, pénteken jött, hogy bíróságra adták az ügyet végrehajtásra. Erre rögtön válaszoltam nekik, hogy én ezt nem szeretném, hanem szeretném részletekben nekik fizetni a tartozást, és már be is fizettem egy kisebb összeget nekik.

Ilyenkor mi a teendő? Hogy nem reagálnak a kérésemre?

A bírósággal lehet egyezkedni? Hátha ők megértenék, hogy részletben ki tudom nekik fizetni, de egyben nem.

Mit fog csinálni a bíróság? Tárgyalás lesz?

Sürgősen választ várok, előre is köszönöm


2011. jan. 18. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tárgyalás. A bírósággal is meg tudsz egyezni, onnan is kérhetsz részletfizetést.


Köcsög bankok nem értem, hogy miért nm értik meg, hogy az ember nem jószántából lesz munkanélküli. És elvárják azt is, hogy az utolsó fillérig add oda amid van nembaj ha nincs mit enni sem.

Persze, a kölcsönt ki kell fizetni-ez jogos- de ha nincs aki munkát adjon.........miből?

2011. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

fizetési meghagyás lesz, elismered, és megegyezel a végrehajtóval



a pszáf-nél meg nyugodtan tegyél ellenük panaszt, ugyanis zaklatni nincs joguk

2011. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jaj aranyosak vagytok köszönöm a válaszokat.

akkor nem fog nekem ideállítani egy végrehajtó vagy valaki, hogy viszi pl. a tv-met stb.?

hanem akkor a bíróság ha kiküldi a levelet, vagyis a fizetési meghagyást, válaszolok, hogy igen, ki akarom fizetni, de csak részletben tudom, és akkor nekik tudom csengetni a pénzt havonta nem?

remélem így lesz, mert ez egy köcsög cég, egyszerűen nem lehet velük érdemben tárgyalni.

a pszáf-nél hogy nyomjam fel őket?

és mi lesz akkor?

2011. jan. 22. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó írás nagyon jó kérdés, engem is érdekel
2012. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!